دبیر هیات امنای دانشگاه های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی:

حرکت در راه پژوهش و فناوری باید ماموریت اصلی دانشگاه های علوم پزشکی باشد

حرکت در راه پژوهش و فناوری باید ماموریت اصلی دانشگاه های علوم پزشکی باشد

به گزارش جاوید شو، خراسان شمالی دبیر هیأت امنای دانشگاه های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار داشت: حرکت در راه پژوهش و فناوری باید یک محور و ماموریت اصلی دانشگاه های علوم پزشکی کشور باشد.


دکتر ابراهیم گلمکانی در رویداد ملی سرمایه گذاری و فناوری سلامت که امروز در کمپ پتروشیمی برگزار شد، اظهار داشت: باید دانشگاه های نسل چهارم بمنظور ارائه خدمت ایجاد و دانشگاه های نسل سوم به دانشگاه های نسل چهارم متصل شوند.
وی اشاره کرد: در حقیقت تبدیل ایده به یک محصول در دانشگاه های نسل چهارم مورد توجه است و باید به این هدف رسید.
دکتر گلمکانی درباب استان خراسان شمالی نیز اضافه کرد: خراسان شمالی از نظر تشکیلاتی، استانی جوان اما با ظرفیت های بالا است و در آن منابع انسانی جویای نام وجود دارد که باید از این ظرفیت استفاده کرد؛ در عین حال در این استان محرومیت هایی نیز وجود دارد که گاهی از نظر بیرونی کمتر نمود دارد.
وی اشاره کرد: توسعه متوازنی که همه ابعاد را در بر می گیرد میسر نمی شود مگر این که به مزیت نسبی استان توجه گردد و توجه به مزیت های نسبی می تواند توسعه متوازن را بوجود آورد.
دبیر هیأت امنای دانشگاه های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افزود: حوزه آموزش و دانشگاهی می تواند یکی از مزیت های نسبی باشد و بنظر می رسد حوزه آموزشی و دانشگاهی در این استان پتانسیل های بالایی برای توسعه دارد.
وی اشاره کرد: برای ایجاد توسعه در این استان همه باید پای کار باشند که حتی دراین زمینه خیران نیز می توانند نقش آفرینی های خوبی داشته باشند.
منبع:

1401/08/26
12:20:54
5.0 / 5
70
تگهای خبر: سلامت
این پست جاوید شو را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
جاوید شو جاوید شو