ارسال ۳۰ طرح تحقیقاتی در فراخوان ستاد علوم شناختی

ارسال ۳۰ طرح تحقیقاتی در فراخوان ستاد علوم شناختی

به گزارش جاوید شو، به دنبال فراخوان های ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی برای مشارکت و فعالیت اساتید، محققان و متخصصان در اجرای طرح های پژوهشی، ۳۰ طرح در حوزه های مرتبط ارسال شد.


به گزارش جاوید شو به نقل از ایسنا، در نوزدهمین فراخوان این ستاد حدود ۳۰ طرح تحقیقاتی در چارچوب ۶۰ رساله در مقاطع تحصیلی کارشناسی ارشد و دکتری به منظور توسعه فناوری و خدمات شناختی و دستیابی به دستاوردهای یکپارچه، به ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی عرضه شد.
در این مرحله از فراخوان محققان و اساتید از ۲۰ دانشگاه در سطح کشور با ارسال ایده ها و طرح های پژوهشی خواستار مشارکت و فعالیت در حوزه های دانش علوم و فناوری های شناختی همچون در حوزه علوم اعصاب، روانشناسی، مهندسی، مدل سازی و خلق محصولات و تولیدات نوآورانه و خلاقانه در حیطه دانش علوم شناختی شدند.
طرح های پژوهشی و توسعه فناوری، خصوصاً در حوزه علوم پایه، مشروط به مشخص بودن فازهای بعدی طرح برای رفع نیازهای جامعه و توسعه اقتصاد دانش بنیان مورد بررسی و حمایت قرار می گیرند­.
ستاد علوم شناختی در جهت سیاست های خود درصدد است با پشتیبانی از طرح های پژوهشی، زمینه ترویج دانش، تولید فناوری و خدمات شناختی را در سطح کشور فراهم نموده و انگیزه فعالیتهای علمی و تحقیقاتی اساتید، محققان و پژوهشگران در حوزه های علوم و فناوری های شناختی گسترش یابد.
به دنبال چندین مرحله فراخوان پشتیبانی از طرح های پژوهشی در چارچوب طرح های دسته "ج" به منظور افزایش هم افزایی رساله ها و رساله های دانشجویی و در جهت تحقق اهداف مصوب در حوزه علوم شناختی بیشتر از ۲۰۰ طرح تحقیقاتی محققان، اساتید، پژوهشگران و متخصصان از مراکز و مؤسسات آموزش علمی و تخصصی در ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی مورد تصویب قرار گرفت که تابحال ۴۵ ایده و طرح پیشنهادی به اتمام رسیده است.
به نقل از روابط عمومی ستاد علوم شناختی معاونت علمی ریاست جمهوری، طرح های مصوب در این فراخوان ها در حوزه های روانشناسی، آموزش و پرورش، زبانشناسی، علوم اعصاب، مدلسازی، نگاشت مغز، مدیریت، روانشناسی و آزمون های روانسنجی از جانب محققان و پژوهشگران در سطح کشور در حال اجرا می باشد.
بر مبنای سیاست های راهبردی و اهداف ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی برای تشویق محققان به مشارکت فعال تر در حوزه دانش علوم شناختی سال جاری میزان پشتیبانی از طرح های دسته" ج" تا سقف یک میلیاردریال افزایش پیدا کرده است.1401/08/10
10:14:45
5.0 / 5
208
تگهای خبر: خدمات , متخصص , محصولات
این پست جاوید شو را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
جاوید شو جاوید شو