سرپرست مؤسسه پژوهشی حکمت و فلسفه منصوب گردید

سرپرست مؤسسه پژوهشی حکمت و فلسفه منصوب گردید

جاوید شو: وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با صدور حکمی حجت الاسلام و المسلمین دکتر «عسگر دیرباز» را به عنوان سرپرست مؤسسه پژوهشی حکمت و فلسفه ایران منصوب نمود.به گزارش جاوید شو به نقل از ایسنا، در حکم انتصاب دکتر محمد علی زلفی گل خطاب به حجت الاسلام و المسلمین دیرباز آمده است:

«پس از حمد خدا درود و صلوات بر محمد و آل محمد صلی الله نظر بمراتب تعهد تخصص و تجارب باارزش جنابعالی با توجه به پیشنهاد معاون محترم پژوهشی به سبب این حکم به سمت سرپرست مؤسسه پژوهشی حکمت و فلسفه ایران منصوب می شوید.

انتظار می رود با پیروی از آموزه های اسلامی، مبانی علمی، روحیه انقلابی، راهبردهای اساسی دولت مردمی و جلب همکاری استادان مدیران یاوران علمی (کارکنان) و ظرفیت کارشناسی آن پژوهشگاه در قالب برنامه ارائه شده اینجانب به مجلس شورای اسلامی نقشی شایسته در تحقق اهداف نظام علم و فناوری ایفا کنید.

ضروری است برای تحقق وظایف، فعالیت ها و ماموریت ها افزون بر توان علمی آن پژوهشگاه، از ظرفیت های علمی پژوهشگران و متخصصین سایر مؤسسات آموزشی و پژوهشی به شرح زیر اهتمام ورزید.

توسعه و تکمیل امور مربوط به ثبت پایان نامه ها، رساله ها و طرح های پژوهشی و تقویت بانک اطلاعات جامع الکترونیکی برای ارائه خدمات به کلیه دانشگاه ها، پژوهشگاه ها، مؤسسات آموزش عالی و پارک های علم و فناوری.

تعادل و تکامل هم افزا با پایگاه استنادی علوم جهان اسلام در همه امور خصوصاً در امتداد بهره مندی از سامانه نظام ایده ها و نیازها.

اجرای دقیق وظایف محوله در قانون پیشگیری و مقابله با تقلب در تهیه آثار علمی مصوب مجلس شورای اسلامی در قالب وظایف پژوهشگاه.

ایجاد یا توسعه نرم افزارها و سکوهای مورد نیاز حوزه علم و فناوری و نظام مندسازی و یکپارچه سازی سامانه های موجود با بهره گیری از ظرفیت واحدهای فناور و شرکت های دانش بنیان.

ارتقاء بانک جامعه و گسترش دسترسی به محتوای انتشارات علمی شامل پایان نامه ها، رساله ها و مجلات کتب علمی و طرح های پژوهشی بمنظور مشابهت یابی در امتداد پشتیبانی از اخلاق علمی.

بسترسازی نرم افزاری و سخت افزاری جهت اثربخشی هرچه بیشتر سامانه نظام ایده ها و نیازها "نان".

گسترش استفاده از هوش مصنوعی در راستای افزایش دقت و سرعت در انجام وظایف و ماموریت های محوله.

ایجاد زیرساخت های لازم برای نظام ثبت و استانداردسازی و تدوین الگوهای لازم برای کتب علمی گزارش های پژوهشی پایان نامه ها و رساله های تحصیلات تکمیلی.

انجام پژوهش های مورد نیاز در زمینه ماموریت ها پژوهشگاه.

تعامل و تکامل هم افزا و سازنده با دانشگاه ها، پژوهشگاه ها، مؤسسات آموزش عالی و پارک های علم و فناوری برای ارائه خدمات تخصصی.

توفیق بیش از پیش جنابعالی را در پیشبرد اهداف متعالی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و منویات رهبر حکیم انقلاب اسلامی حضرت آیت الله خامنه ای مدظله العالی از درگاه پروردگار متعال خواستارم».

منبع:

1401/08/04
10:02:56
5.0 / 5
200
این پست جاوید شو را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
جاوید شو جاوید شو