چاپ مقاله استاد دانشگاه علم و صنعت در حوزه استخراج یون لیتیوم در مجله معتبر بین المللی

چاپ مقاله استاد دانشگاه علم و صنعت در حوزه استخراج یون لیتیوم در مجله معتبر بین المللی

جاوید شو: به گزارش جاوید شو، عضو هیئت علمی دانشگاه علم و صنعت ایران با همکاری پژوهشگران بین المللی موفق به چاپ مقاله ای در حوزه استخراج یون لیتیوم در مجله معتبر Advanced Materials شده است.


به گزارش جاوید شو به نقل از ایسنا، دکتر اصغر حبیب نژاد کورایم، عضو هیئت علمی دانشکده مهندسی عمران دانشگاه علم و صنعت ایران با همکاری پژوهشگران بین المللی موفق به چاپ مقاله ای با عنوان «غشاهای همگرا برای ابر جداسازی یون لیتیوم از یون های تک ظرفیتی» در مجله بین المللی Advanced Materials شده است.
در این پروژه که با همکاری تیم های تحقیقاتی از ایران و استرالیا در چارچوب یک همکاری بین المللی صورت گرفته است، یک غشای همگرا برای استخراج یون لیتیوم ساخته شده و خواص آن بررسی شده است.
این مقاله با عنوان «Designing Angstrom-Scale Asymmetric MOF-on-MOF Cavities for High Monovalent Ion Selectivity» در سال ۲۰۲۲ در مجله Advanced Materials با ضریب تأثیر ۳۲.۰۸۶ انتشار یافته است.
این مجله توسط انتشارات وایلی منتشر می شود که در زمره برترین مجلات علمی درحوزه Materials Science قرار دارد.
برپایه این گزارش پیشبینی می شود که با عنایت به نیاز فزاینده صنعت به عنصر حیاتی لیتیوم، بزودی تقاضای این ماده از عرضه آن فزونی یافته و این ماده به یک ماده ژئوپلیتیکی مهم تبدیل گردد. در همین راستا طراحی مواد نوین برای توسعه غشاهای با ساختار نانو کانال و نانوحفره های با گزینش پذیری یون لیتیوم به یکی از اولویت های علمی سالهای اخیر تبدیل گشته است.
به نقل از وزارت علوم، از راه لینک زیر می توانید مقاله فوق را مشاهده کنید:
https: //onlinelibrary.wiley.com/doi/abs/10.1002/adma.202107878
منبع:

1401/07/19
11:22:20
5.0 / 5
1347
تگهای خبر: صنعت
این پست جاوید شو را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
جاوید شو جاوید شو