رئیس مجلس در بازدید از مركز نوآوری، فناوری و علم آفرین پیشران:

قانون جهش تولید دانش بنیان نشان دهنده توجه مجلس به اولویت های کشور است

قانون جهش تولید دانش بنیان نشان دهنده توجه مجلس به اولویت های کشور است

جاوید شو: به گزارش جاوید شو، رییس مجلس شورای اسلامی در بازدید از دستاوردهای مرکز نوآوری، فناوری و علم آفرین پیشران اظهار داشت: تصویب قوانینی مانند قانون جهش تولید دانش بنیان نشان دهنده توجه مجلس به اولویت های کشور است.


به گزارش جاوید شو به نقل از خانه ملت، دکتر محمدباقر قالیباف، رییس مجلس شورای اسلامی بامداد امروز (چهارشنبه، 13 مهر ماه) در مرکز نوآوری، فناوری و علم آفرین پیشران حضور یافت و از دستاوردهای این مرکز بازدید کرد.
سیستم آبیاری زیرسطحی ایرانیان، سیستم خانه های پیش ساخته سلمان، طراحی و ساخت هواپیما و قطعات هوایی، تشخیص و درمان بیماریهای خاص توسط لابراتوار های سیار، تصفیه آب صنعتی و شیرین سازی آب برای شرب، ساخت ماشین حفاری هزار متر الکتریکی، تولید سوخت های جایگزین مانند سوخت جامد و مکمل های حرارتی از ضایعات پلاستیک، تولید داروهای مبتنی بر تکنولوژی MRNA، تولید بذرهای هیبریدی سبزی و صیفی، تولید موتورهای برقی، تولید مواد دارویی و نانو دارو، تولید آنتی بادی های مونوکنونال و پلی کنونال همچون بخش های نمایشگاه مرکز نوآوری، فناوری و علم آفرین پیشران بود که دکتر قالیباف از آنها بازدید کرد و با پژوهشگران و دست اندرکاران این مجموعه ها از نزدیک گفت و گو کرد و درجریان مشکلات پیش رو و موانع توسعه و تجاری سازی تولیدات آنها قرار گرفت.
رییس مجلس شورای اسلامی در این بازدید ضمن تاکید بر ضرورت هم افزایی میان بخش های مختلف برای پیشرفت کشور، اظهار داشت: در این جهت باید از شرکتها و مجموعه های دانش بنیان حمایت های بیشتری صورت گیرد.
قالیباف با اشاره به اینکه «مجلس شورای اسلامی در آینده نزدیک برنامه هفتم توسعه را مورد بررسی قرار خواهد داد»، اشاره کرد: باید تلاش نماییم در تدوین این برنامه موضوعات کلان کشور مدنظر قرار گیرد و با روی آوردن به روش ها و ابزارهای دانش بنیان شاهد توسعه فراگیر باشیم.
رییس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اقدامات مجلس یازدهم در بخش پشتیبانی از مراکز دانش بنیان به قانون جهش تولید دانش بنیان اشاره و تاکید کرد: از اردیبهشت ماه سال جاری قانون جهش تولید دانش بنیان ابلاغ و درحال اجرائی شدن است؛ بر این اساس در مجلس محکم ایستاده ایم تا قوانینی مانند جهش تولید دانش بنیان پیگیری شود.
وی ادامه داد: تصویب قوانینی مانند قانون جهش تولید دانش بنیان نشان دهنده توجه مجلس به اولویت های کشور است و حمایت های مالی و مالیاتی، سرمایه گذاری و قضایی از شرکت های دانش بنیان در قانون مجلس دیده شده است.
در ابتدای این بازدید، رییس مرکز نوآوری، فناوری و علم آفرین پیشران ضمن معرفی محورهای فعالیت این مجموعه اظهار داشت: ما درصدد ورود مردم به هسته غیردفاعی اما با الگوی دفاع مقدس هستیم و باید فاصله مردم تا اداره کارآمد کشور کم شود که در این جهت راه حل کلان برای پیشتازی، ورود بخش غیررسمی و مردمی است نه فقط بخش خصوصی؛ بدین سبب باید اصلاحاتی در حکمرانی و ملک داری ایجاد شود.
احمدیان با اعلان اینکه باید رویکرد از دولت مبنا و دولت پایه به مردم پایه تغییر کند اضافه کرد: مرکز پیشران تلاش نموده در زمینه های آب، غذا (کشاورزی و دامداری)، سلامت، انرژی، مسکن و هوش مصنوعی فعالیت خودش را پیگیری کند.
در این بازدید محمد جواد عسکری رییس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست، حمیدرضا حاجی بابایی رییس کمیسیون برنامه و بودجه، مصطفی طاهری رییس کمیسیون صنایع و معادن، سید محسن دهنوی عضو هیأت رئیسه مجلس و رییس فراکسیون اقتصاد دانش بنیان، معصومه پاشائی بهرام عضو هیئت رئیسه کمیسیون صنایع مجلس و بابک نگاهداری رییس مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی نیز حضور داشتند.1401/07/16
21:18:41
5.0 / 5
188
تگهای خبر: برنامه , سلامت , سیستم , شركت
این پست جاوید شو را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
جاوید شو جاوید شو