بازخوانی مقالات در رابطه با روز آتش نشانی و ایمنی در SID

بازخوانی مقالات در رابطه با روز آتش نشانی و ایمنی در SID

به گزارش جاوید شو، طبق گزارش مرکز اطلاعات علمی جهاددانشگاهی (SID)، پربازدیدترین مقالات علمی با مبحث ˮآتش نشانی و ایمنیˮ معرفی گشتند.


به گزارش جاوید شو به نقل از ایسنا، برپایه آمار عرضه شده در مورد نرخ مرگ و میر براثر آتشسوزی، ایران با مقدار ۲.۳۰ به ازای هر صد هزار نفر، همچون کشورهایی است که نرخ آتشسوزی متوسط رو به بالایی دارد.
یکی از مشاغل سخت و دشوار دنیا شغل آتش نشانی است. خصوصیت خاص این شغل اینست که زمانی که بقیه درحال گریز از وقوع حادثه ای هستند، آتش نشانان به دل حادثه می روند. در کشورهای توسعه یافته سازمان آتش نشانی بعنوان سازمان اصلی در ایمنی و امداد به حساب می آید.
ازاین رو، هفتم مهرماه هرسال بعنوان "روز ملی آتشنشانی و ایمنی" نام گذاری شده است. این نام گذاری که در سال ۱۳۵۹ اتفاق افتاده، به علت حمله رژیم بعث عراق به پالایشگاه آبادان و درنتیجه آن شهید شدن تعداد زیادی از آتش نشانان کشور بوده است.
معرفی مقالات پربازدید علمی با مبحث آتشنشان


جدول ۱، مقالات پربازدید با مبحث آتش نشان را نشان داده است. براین اساس مقاله "بررسی میزان استرس شغلی و عوامل مؤثر در آن در آتش شانان سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی تهران ۱۳۷۹" با بیشتر از ششصد بازدید، مهم ترین مقاله فارسی با مبحث آتش نشانی است. این مقاله به بررسی ۱۵۵ آتش نشان مرد در تهران برپایه میزان استرس شغلی می پردازد و به این نتیجه می رسد که میزان استرس شغلی در آتش نشانان جوان تر و افرادی که شغل دوم دارند، به صورت مفهوم داری بیشتر از سایرین است.
معرفی مجلات با بیشترین تعداد مقالات فارسی با مبحث آتش نشان
بر مبنای بررسی انجام شده، مجلات امداد و نجات، جغرافیا و آمایش شهری - منطقه ای و سلامت کار ایران به ترتیب مجلاتی هستند که بیشترین تعداد مقالات فارسی با مبحث آتش نشان را منتشر نموده اند.
کلمات کلیدی مقالات فارسی با مبحث آتش نشانی
کلمات کلیدی عصاره هر مقاله است و نویسنده موضوعات مقاله خویش را در کلمات کلیدی نشان داده است.


شکل ۱، مهم ترین کلمات کلیدی مقالات با مبحث آتش نشان را نشان داده است. براین اساس مکان یابی، بهینه سازی، اولویت، مدیریت و بحران مهم ترین کلمات کلیدی در مقالات با مبحث آتش نشان هستند.
به نقل از روابط عمومی جهاد دانشگاهی، مقالات با مبحث مکان یابی و بهینه سازی به ساخت ایستگاه های آتش نشانی اشاره دارد. به علت ذات شغل آتش نشانی که با بحران ارتباط دارد، موضوعات مدیریت و بحران هم از کلمات مهم مقالات با مبحث آتش نشانی هستند.
منبع:

1401/07/10
11:49:09
5.0 / 5
150
تگهای خبر: خدمات , سلامت
این پست جاوید شو را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
جاوید شو جاوید شو