استاندار كرمانشاه:

پیشکسوتان دفاع مقدس سرمایه بزرگی برای نظام هستند

پیشکسوتان دفاع مقدس سرمایه بزرگی برای نظام هستند

به گزارش جاوید شو، استاندار کرمانشاه ضمن اشاره به رشادت، از خودگذشتگی شهدا، ایثارگران و پیشکسوتان هشت سال دفاع مقدس آنان را سرمایه بزرگی برای نظام جمهوری اسلامی دانست و اظهار داشت: شهدا و پیشکسوتان وظیفه سنگینی در دفاع از انقلاب و کشور برای ما برجا گذاشته اند.


به گزارش جاوید شو به نقل از ایرنا، «بهمن امیری مقدم» روز چهارشنبه در همایش تجلیل از پیشکسوتان دفاع مقدس که با حضور آیت الله "مصطفی علما" نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه و فرماندهان نیروهای مسلح در در حسینه ثارالله سپاه نبی اکرم (ص) کرمانشاه برگزار شد؛ با گرامیداشت یاد و خاطره دوران دفاع مقدس اضافه کرد: پیشکسوتان همانند شهدا در آن دوران جوانی خویش را گذاشتند و از کشور و انقلاب با تمام وجود دفاع کردند.
وی عزت و سرافرازی امروز کشور را مدیون ایثار، مقاومت و فداکاری روز گذشته پیشکسوتان هشت سال دفاع مقدس عنوان نمود و اظهار داشت: پیشکسوتان دفاع مقدس با رشادت و ایثار و از خود گذشتگی ریشه های انقلاب اسلامی را قوی و مستحکم کردند که امروز عزت و اقتدار ما از فداکاری های آنان و شهدا است.


امیری مقدم در ادامه به دغدغه و مشکلات زندگی پیشکسوتان دفاع مقدس اشاره نمود و بیان داشت: پیشکسوتان دفاع مقدس اما با وجود همین مشکلات اگر خدای نکرده برای انقلاب مشکلی پیش بیایید، همانند گذشته در خط مقدم حضور خواهند یافت چونکه آنان همانند یاران امام حسین (ع) با هر سن و سالی که باشند در دفاع ارزش های اسلامی آماده ایثار شهادت هستند.
استاندار کرمانشاه در بخش دیگری از سخنان خود؛ به شباهت قیام عاشورا امام حسین (ع) با دوران دفاع مقدس اشاره نمود و عنوان کرد: امام حسین (ع) برای زنده نگه داشتن ارزش های دین رسول خدا (ص) قیام کرد و در راه خدا از همه چیز خود گذشت و ما هم در دوران دفاع مقدس پیشکسوتان و مردم ایران برای اسلام و دین خدا با تمام وجود دفاع و مقاومت کردند.
امیری مقدم در ادامه به عشق به ایثار و شهادت یاران امام حسین (ع) و شهدا و یاران امام خمینی (ره) در دوران دفاع مقدس اشاره نمود و بیان داشت: در شب عملیات همه دعا توسل و عاشورا می خوانند آرزوی شهادت داشتند همانند شب عاشورا و همه حاضر بودند در راه خدا همه چیزشان را بدهند.
دفاع مقدس جنگ حق و باطل بود
وی در بخش پایانی صحبت های خود اظهار داشت: به تعبیر امام (ره) جنگ ما جنگ حق و باطل و تمامی هم نخواهد داشت؛ یک روز در چارچوب نظامی است و یک روز در چارچوب فرهنگی و یک روز دیگر در چارچوب اقتصادی می باشد و جنگ تحمیلی سبب شد ما چهره دوست و دشمن را بشناسیم.
استاندار کرمانشاه در ادامه بیان داشت: ما در دوران دفاع مقدس؛ هیمنه ابرقدرت های شرق و غرب را شکسته ایم و برگزاری این همایش ها هم به خاطر یادآوری مجاهدت، ایثار و شهادت پیشکسوتان و زحمات آنان است که به یاد داریم چه فداکاری هایی برای کشور و نظام انجام داده اند و باید به نسل جوان و آینده گفته شود.
در آخر این مراسم از ۲۱ پیشکسوت دفاع مقدس استان کرمانشاه تجلیل شد.
استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت، ۳۷۱ کیلومتر مرز مشترک با کشور عراق دارد، مردم این استان ۳۰ هزار ایثارگر شامل ۹ هزار و ۸۰۰ شهید، ۱۹ هزار جانباز و هزار و ۷۷۶ آزاده تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.
همچنین تقدیم ۸۵۰ زن شهیده، ۱۵۵۰ بانوی جانباز و ۷۵۰ شهید زیر ۱۵ سال از سندهای افتخار مردم این استان است، رتبه اول زنان جانباز کشور و دومین استان که بیشترین تعداد زنان شهیده را تقدیم انقلاب اسلامی کرده از آن کرمانشاه است.
بیش از ۲۷ عملیات طی دوران دفاع مقدس در کرمانشاه همچون مرصاد، بازی دراز، تنگ حاجیان، محمد رسول الله (ص)، والفجر ۱۰، آگاه الفجر انجام شده و همینطور شهر نودشه و روستاهای زرده و دیره شهرستان دالاهو در دوران جنگ تحمیلی بمباران شیمیایی شدند و اینها همگی سندی بر حقانیت و مظلومیت مردم این دیار است.
منبع:

1401/06/30
21:42:23
5.0 / 5
41
تگهای خبر: فرهنگ
این پست جاوید شو را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
جاوید شو جاوید شو