دستگاههای دولتی و صنعت نتوانسته اند طعم پژوهش را به خوبی بچشند

دستگاههای دولتی و صنعت نتوانسته اند طعم پژوهش را به خوبی بچشند

به گزارش جاوید شو، قائم مقام معاونت تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی، لازمه خلق ثروت از علم را توجه ویژه به مقوله پژوهش دانست و اظهار داشت: دستگاههای دولتی و اساساً بخش صنعت هنوز نتوانسته طعم پژوهش را به خوبی بچشد و دلیل اصلی آن هم عدم درک صحیح نظام آموزشی از فرایند پژوهش است و بنابراین خروجی قابل لمسی به دست صنعت نرسیده است.به گزارش جاوید شو به نقل از ایسنا، دکتر وحید ضرغامی ضمن اشاره به افزایش استقبال از تحصیل در دانشگاه آزاد به نسبت سال گذشته، خاطرنشان کرد: بخشی از مزیت های برگزاری رویداد عصر امید، شناخت بهتر و شفاف تر مخاطبین از مختصات حقیقی دانشگاه آزاد بود که سال جاری در افزایش چشم گیر علاقه مندان به تحصیل در این دانشگاه خودنمایی کرد.

قائم مقام معاونت تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد ضمن اشاره به شناسایی ظرفیت های منحصربه فرد دانشگاه آزاد در رویداد عصر امید، خاطرنشان کرد: هم افزایی و تشریک مساعی ظرفیت های بالقوه و بالفعل و همینطور ارتباط بخشی مؤثر میان شاخصه های صنعت و دانشگاه در جهت خلق ثروت از مسیر علم بخشی از راهبرد معاونت تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه در جهت برگزاری رویداد عصر امید بود که خوشبختانه این مهم تا حدود زیادی محقق شد.

دکتر ضرغامی ضمن اشاره به برخی شرکتهای حاضر در رویداد عصر امید، اظهار نمود: ظرفیت های دانشگاه آزاد به حدی گسترده و اثربخش است که خیلی از کارمندان و اعضای هیئت علمی دانشگاه هم بعد از شناخت شرکتهای موفق دانشگاه آزاد در امر صادرات و تولید شگفت زده شدند.

وی در ادامه بخشی از سیاست های معاونت تحقیقات، فناوری و نوآوری را شرح داد و اظهار داشت: این معاونت به صورت اختصاصی و مستقل در حوزه فناوری، نوآوری، تبدیل علم به ثروت و محصول فعالیت می کند و به دنبال اینست تا همچون کاتالیزور، فرایند کارآفرینی و تبدیل علم به ثروت را با سرعت بیشتری سامان دهد.

وی لازمه خلق ثروت از علم را توجه ویژه به مقوله پژوهش دانست و اظهار داشت: دستگاههای دولتی و اساساً بخش صنعت هنوز نتوانسته طعم پژوهش را به خوبی بچشد و دلیل اصلی آن هم عدم درک صحیح نظام آموزشی از فرایند پژوهش است و بنابراین خروجی قابل لمسی به دست صنعت نرسیده است.

دکتر ضرغامی ضمن اشاره به آفات مدرک گرایی در فرایند آموزش، تصریح کرد: ریل گذاری آموزشی و پژوهشی دانشگاه آزاد به سمت کارآفرینی شیفت پیدا کرده و نمودارهای آموزشی هم به سود فرایند کارآفرینی دانشجو تغییر وضعیت داده است. اگر تا روز گذشته دانشجو صرفاً برای اشتغال در بازار کار تحصیل می کرد، امروز دانشگاه آزاد بر مبنای شاخصه های دانشگاه های نسل سوم و چهارم، در اندیشه تربیت متخصصانی است که خود توان مدیریت یک بنگاه اقتصادی و صنعتی را داشته باشند و بتوانند نفرات مختلفی را زیر پوشش چتر کارآفرینی و اشتغالزایی خود قرار دهند.

منبع:

1401/06/22
10:13:22
5.0 / 5
330
تگهای خبر: دستگاه , شركت , صنعت , متخصص
این پست جاوید شو را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
جاوید شو جاوید شو