معاون وزارت میراث فرهنگی:

طرح مانع زدایی از صنعت برق کشور مانع پشتیبانی از فعالان گردشگریست

طرح مانع زدایی از صنعت برق کشور مانع پشتیبانی از فعالان گردشگریست

جاوید شو: جاوید شو: معاون گردشگری وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی طرح «مانع زدایی از صنعت برق کشور» را مانع پشتیبانی از فعالان گردشگری دانست و خواهان بازبینی مجلس شورای اسلامی در بعضی موارد این طرح شد.


به گزارش جاوید شو به نقل از خبرگزاری ایرنا از وزارت میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی، علی اصغر شالبافیان روز دوشنبه درباره ی طرح مانع زدایی از توسعه صنعت برق مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: وزارتخانه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی بمحض اطلاع از این طرح، مکاتبات و رایزنی های خودرا با هدف پشتیبانی از صنعت گردشگری آغاز نموده است.
معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی افزود: صنعت گردشگری در سالهای اخیر از بحران های گوناگون اثرگذار بر این صنعت، لطمه های زیادی را متحمل شده و خصوصاً در دوران شیوع ویروس کرونا و استمرار شرایط همه گیری، تاب آوری این صنعت و کسب و کارهای فعال در آن به شدت کم شده است.
شالبافیان اضافه کرد: با توجه به این که صنعت گردشگری به عنوان یک بخش اقتصادی پیشران، دارای اثرات مستقیم و غیرمستقیم بر اجزای مختلف زنجیره تامین خود است، پشتیبانی از فعالان این حوزه دارای اهمیت بسیاری است.
وی اشاره کرد: در این جهت تعرفه های انرژی تاسیسات گردشگری یکی از مولفه های مهم مشوق های بخش گردشگریست که افزایش آنها علاوه بر افزایش بهای تمام شده خدمات گردشگری، سبب کاهش مشوق های سرمایه گذاری شده و انگیزه های سرمایه گذاران را برای ایجاد تاسیسات گردشگری در کشور می کاهد.
معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی اظهار داشت: این درحالیست که طرح مجلس شورای اسلامی با عنوان «مانع زدایی از توسعه صنعت برق» رویکرد حمایتی نداشته و تصویب نهایی و ابلاغ آن سبب افزایش شایان توجه تعرفه های این بخش شده و پایداری اقتصادی فعالان آنرا به شدت تحت تاثیر قرار می دهد، از طرفی این مساله با رویکرد حمایتی ماده ۸ قانون توسعه که به عنوان قانون خاص صنعت گردشگری برای پشتیبانی از توسعه سرمایه گذاری در بخش گردشگری تعرفه های برق این بخش را مطابق تعرفه بخش صنعتی درنظر گرفته است، تطابق نداشته و حتی با رویکرد حمایتی مجلس و نمایندگان محترم نیز مغایرت دارد، بطوریکه اثرات مخرب آن بر این بخش لطمه دیده روشن نشده است.
وی اضافه کرد: باتوجه به اهمیت موضوع و در امتداد ادامه پشتیبانی از سرمایه گذاری و اشتغال پایدار این بخش و جلوگیری از تبعات و التهابات ناشی از اجرای طرح مذکور، امیدواریم پیشنهاد این وزارتخانه در خصوص بازبینی تعدادی از موارد این طرح مدنظر قرار گیرد.


منبع:

1401/06/15
09:02:27
5.0 / 5
258
این پست جاوید شو را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
جاوید شو جاوید شو