در گفت وگو با جاوید شو اعلام شد؛

ضرغامی: کشتی های تفریحی در ایران پهلو می گیرد

ضرغامی: کشتی های تفریحی در ایران پهلو می گیرد

وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با اشاره به اینکه کشتی های تفریحی در آب های ایران پهلو می گیرند، اظهار داشت: با تخصیص یارانه سوخت، شاهد استقبال سرمایه گذاران داخلی در این حوزه و اعلام آمادگی کشورهای دیگر برای ورود کشتی های تفریحی خود به ایران بوده ایم.


«عزت الله ضرغامی» روز جمعه در گفتگو با خبرنگار حوزه دولت ایرنا، با تاکید بر اهمیت صنعت گردشگری دریایی، اضافه کرد: بعد از اعلام سیاست هایمان و اولویت دادن به توریسم دریایی و شروع اقدامات بخصوص برای حل مسائل اساسی زیرساخت ها که در واقع تکمیل اسکله ها و هماهنگی برای ورود کشتی های بزرگ گردشگری معروف به کروز هستند، اولین و مهم ترین اقدامی که باید انجام می شد و نشده است، کمک دولت به سوخت این کشتی ها بود.
وی اضافه کرد: هزینه سوخت آزاد روی دریا حداقل یک دلار است که رقم تمام شده برای توریست رقم سنگینی خواهد بود.
ضرغامی تصریح کرد: ازاین رو آئین نامه سوخت یارانه ای در دولت تصویب گردید که با تصویب آن، کشتی های گردشگری از سوخت یارانه ای استفاده می نمایند.
وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری عنوان کرد: در همین دو هفته ای که این مورد اعلام شده، علاقه مندی بسیاری برای سرمایه گذاران داخلی مشاهده شده و برخی از سرمایه گذاران داخلی خواهان سرمایه گذاری در این عرصه شده اند.
وی بازگرداندن کشتی تفریحی کروز به کشور را اتفاق بسیار خوبی دانست و افزود: نتیجه دیگر اختصاص سوخت یارانه ای این بود که کشورهای دیگر هم برای ورود کشتی های تفریحی خود به آب های ایران اعلام آمادگی کردند.
ضرغامی اظهار داشت: توقع من این است آرام آرام کشتی های تفریحی از همه جای دنیا وارد کشور ما شوند و بتوانیم بزودی آمار آنرا اعلام نماییم.
به گزارش جاوید شو به نقل از خبرگزاری ایرنا، هیأت وزیران چهارم خرداد سال جاری به پیشنهاد وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و به استناد اصل یکصد و سی و هشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، مصوبه «تخصیص سوخت یارانه ای» را تصویب کرد.
تصویب نامه هیأت وزیران درمورد “تخصیص سوخت یارانه ای به کشتی ها، شناورها و قایق های تفریحی و مسافری” طی نامه شماره ۳۹۰۱۲ در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۱۱ توسط محمد مخبر، معاون اول رئیس جمهور ابلاغ گردید.
در این ابلاغیه که خطاب به وزارت نفت و وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری صادر شده، آمده است: برپایه این مصوبه، وزارت نفت مکلف شد تخصیص سوخت یارانه ای به کشتی ها، شناورها و قایق های تفریحی و مسافری دارای مجوز از وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی که در مسیرهای داخلی و بین المللی از مبدأ یا به مقصد بنادر ایران تردد می نمایند را بدون در نظر گرفتن پرچم آنها به نسبت ۸۰ درصد یارانه ای و ۲۰ درصد نرخ بانک رینک محاسبه کند.

1401/03/20
14:34:18
5.0 / 5
176
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
جاوید شو جاوید شو