مشاور رییس جمهور در امور اقوام:

دولت از فعالیتهای قرآنی مذاهب اسلامی حمایت می کند

دولت از فعالیتهای قرآنی مذاهب اسلامی حمایت می کند

به گزارش جاوید شو مشاور رئیس جمهور در امور اقوام و اقلیت های دینی و مذهبی اظهار داشت: دولت از فعالیتهای قرآنی در همه مدارس دینی و مراکز قرآنی در رابطه با اقوام و مذاهب (شیعه و اهل سنت) ساکن در ایران اسلامی حمایت مادی و معنوی می کند.


به گزارش جاوید شو به نقل از ایرنا، ماموستا "عبدالسلام کریمی" عصر پنجشنبه در بازدید از دارالقرآن امام شاطبی شهر گنبدکاووس اضافه کرد: فعالیتهای قرآنی که بالاترین فعالیت مدارس دینی و دارالقرآن ها است در طول اهداف نظام جمهوری اسلامی قرار دارد بدون تردید مورد حمایت دولت قرار دارد.
وی افزود: انقلاب اسلامی و شعار استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی آن نشان داده است که هر مسلمانی می تواند زیر چتر آن قرار گیرد و انصافا با پیروزی انقلاب انجام فعالیتهای قرآنی مورد توجه و اهتمام قرار دارد.
ماموستا کریمی افزود: امروز انجام فعالیتهای قرآنی (حفظ، معانی و تفسیر) از ضروریات جامعه اسلامی است چونکه درک صحیح از این کتاب آسمانی و عمل به دستورات آن رافع خیلی از مشکلات است.
وی خاطرنشان کرد: قران یک مائده آسمانی است که همچون سفره ای برای امت پیامبر (ص) پهن شده و هر کس باید به اندازه ظرفیت خود از آن بهره ببرد چونکه این کتاب آسمانی برای همه امورات زندگی بشر و رسیدن انسان به کمال برنامه دارد.
مشاور رئیس جمهور در امور اقوام و اقلیت های دینی و مذهبی با قدردانی از فعالیتهای قرآنی دارالقرآن امام شاطبی گنبدکاووس واقع در مسجد "آخوند طلّابی" این شهر اظهار داشت: باید تلاش شود در کنار آموزش حفظ قرآن که خوب اما کافی نیست، معانی و مفاهیم آن هم آموزش داده شود.
ماموستا کریمی اضافه کرد: امروز جامعه به کتاب های تفسیر موضوعی قرآن کریم چه درحوزه شیعه و چه اهل سنت نیاز دارد و اندیشمندان، پژوهشگران و فعالان قرآنی باید بیشتر روی این مورد تمرکز و این نیاز را جهت پاسخ به برخی شبهات افراد جامعه به خصوص نسل جوان برآورده کنند.
وی افزود: کتاب قرآن و موضوعات مختلف آن آخر ندارد و همین از اعجاز این کتاب آسمانی است که اگر به دستورات آن به صورت کامل و جامع، نه تک موضوعی، عمل شود خیلی از مشکلات جامعه اسلامی رفع می گردد.
همچنین مشاور رئیس جمهور در امور اقوام و اقلیت های دینی و مذهبی که رئیس مرکز بزرگ اسلامی شمال کشور، آخوند "ابوبکر خوجملی" دستیار ویژه استاندار گلستان در امور اهل سنت و آخوند "عبدالکریم جاور" امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس و فرماندار ویژه این شهرستان وی را همراهی می کردند، از مصلی بزرگ اهل سنت این شهر مرزی هم بازدید کرد.
شهرستان گنبدکاووس با ۴۱۱ هزار نفر جمعیت درشرق استان گلستان واقع است.


منبع:

1401/03/12
23:26:35
5.0 / 5
179
تگهای خبر: برنامه , سفر , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
جاوید شو جاوید شو