معرفی نامزدهای چهره سال هنر انقلاب

معرفی نامزدهای چهره سال هنر انقلاب

به گزارش جاوید شو دبیر پنجمین جشن هفته هنر انقلاب، اسامی نامزدهای اولیه كسب عنوان چهره سال هنر انقلاب را اعلام نمود.


به گزارش جاوید شو به نقل از پایگاه خبری حوزه هنری، مجدالدین معلمی، معاون هنری حوزه هنری و دبیر پنجمین جشن هفته هنر انقلاب، ۱۴ چهره فرهنگی و هنری را بعنوان نامزدهای اولیه كسب عنوان چهره هنر انقلاب در سال ۹۷ معرفی نمود.
بنا به این خبر، اسامی این شخصیت ها و معیارهای انتخاب آنها به ترتیب حروف الفبا و شرح زیر اعلام شد:
رضا امیرخانی
معیار: برنده جایزه یازدهمین دوره جایزه جلال در سال ۹۷ برای نویسندگی رمان «رهش»، تأثیرگذاری ادبی و جذب حداكثری مخاطب.
محمدعلی باشه آهنگر
معیار: كارگردان فیلم سینمایی «سرو زیر آب» و نگاهی نو به دفاع مقدس و حادثه كشتار مكه.
هدایت الله بهبودی
معیار: برنده یازدهمین جایزه جلال در سال ۹۷ برای نویسندگی كتاب «الف-لام-خمینی» و مستندسازی از وقایع مهم تاریخ انقلاب.
ابراهیم حاتمی كیا
معیار: كارگردان فیلم سینمایی «به وقت شام» و پرداختن به مبحث مدافعان حرم و مبارزه با تروریسم و توفیق در جذب مخاطب گسترده.
كوروش زارعی
معیار: كارگردانی نمایش «مثل ماهی در خاك» و اجرا در كنگره سرداران شهید كرمان بعنوان پرمخاطب ترین نمایش سال، كارگردانی نمایش «خورشید از حلب طلوع می كند» با بازی هنرمندان سوری و اجرای یك ماه آن در كشور سوریه.
محمدمهدی سیار
معیار: خالق اشعار و ترانه انقلابی، آثار وی نسبتی نزدیك با موضوعات روز انقلاب اسلامی و دغدغه های مردم داشته و مورد اقبال مخاطبان است. همینطور پاسخ گویی بهنگام و روزآمد به مسائل اجتماعی، خلق اشعار و ترانه های انقلابی، جلب اقبال عمومی در اشعار عاشقانه.
نیلوفر شادمهری
معیار: نویسنده كتاب پرفروش و جریان ساز «خاطرات سفیر» با تیراژ بیشتر از ۱۰۰ هزار نسخه در یك سال.
مهناز فتاحی
معیار: نویسنده كتاب پرفروش و «فرنگیس» كه مبین گوشه هایی مهم اما دیده نشده از مقاومت مردمی و نقش زنان در دوران دفاع مقدس است.
پیام فضلی نژاد
معیار: مجری و سردبیر برنامه تلویزیونی «شوكران» در نقد و تبیین اندیشه و گفتمان انقلاب اسلامی كه در نظرسنجی های رسانه ملی در مرتبه پربیننده ترین برنامه های گفتگو محور قرار گرفت.
محسن كاظمی
معیار: نویسنده كتاب «نقاشی قهوه خانه» خاطرات متهم دادگاه میكونوس، تحقیق و نگارش این كتاب كه درباره مهم ترین پرونده امنیتی و بین المللی چهل ساله انقلاب است، بیشتر از ده سال طول كشیده و سند گویای مظلومیت و حقانیت جمهوری اسلامی ایران در مجامع بین المللی است.
مسعود نجابتی
معیار: تأثیرگذاری در عرصه هنر تجسمی، جشنواره ها و رویدادهای بزرگ هنری، آموزش هنرمندان متعهد و جوان و واكنش به وقایع مهم جهان با نگاهی هنری. مدیریت و دبیری جشنواره تجسمی مقاومت، توجه به كادرسازی و آموزش گسترده هنرمندان متعهد و جوان، واكنش هنرمندانه، متعهدانه و بهنگام نسبت به وقایع جهان اسلام.
فاضل نظری
معیار: دستیابی به آمار فروش بیشتر از ۵۰۰ هزار نسخه از مجموعه شعرهای این شاعر در سال ۹۷ و جریان سازی سبكی در شعر معاصر و ترویج فرهنگ كتاب خوانی.
مهدی نقویان
معیار: كارگردانی مستندهای «در برابر طوفان»، «خارج از دید ۲» و «ایران ۲۰»، مستندسازی و شناساندن افتخارات و دستاوردهای انقلاب اسلامی به روشی نوین.
وحید یامین پور
معیار: اجرای برنامه «جهان آرا» در شبكه افق، گسترش گفتمان انقلاب اسلامی در رسانه و بررسی و پرداخت به مسائل روز انقلاب و چاپ كتاب پرمخاطب نخل و نارنج.
از میان اسامی نامبرده، ۵ چهره بعنوان نامزدهای نهایی كسب عنوان چهره سال ۹۷ هنر انقلاب متعاقباً انتخاب و اعلام خواهند شد. چهره سال هنر انقلاب با رأی ۱۰۰ نفر از فرهیختگان، هنرمندان پیشكسوت و مدیران ارشد فرهنگی انتخاب خواهد شد.
جشن هفته هنر انقلاب كه به همت حوزه هنری و با همكاری مؤسسه سپهر سوره هنر برگزار می شود، به مناسبت سالروز شهادت شهید مرتضی آوینی در تاریخ ۲۰ فروردین ماه ۹۸ شروع شده و در طول یك هفته ضمن مرور مهم ترین رویدادهای در رابطه با هنر انقلاب و هنرمندان انقلابی و معرفی چهره سال هنر انقلاب، با نمایش فیلم ها، اجرای تئاترها، برگزاری كنسرت و نمایشگاه های تجسمی و… تا تاریخ ۲۷ فروردین ادامه می یابد.
در این رویداد بزرگ فرهنگی و هنری از یك عمر فعالیت متعهدانه، روزآمد و تأثیرگذار استاد رضا بدرالسماء و استاد نادر طالب زاده تقدیر خواهد شد.
رویكردها و سیاست های جشن هفته هنر انقلاب از شعار «هنر متعهد به حقیقت» پیروی می كند.1398/01/03
14:45:52
5.0 / 5
4657
این پست جاوید شو را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
جاوید شو جاوید شو