تشکیل گروه ارزیابی و برنامه ریزی جشنواره بین المللی فیلمهای کودکان و نوجوانان

تشکیل گروه ارزیابی و برنامه ریزی جشنواره بین المللی فیلمهای کودکان و نوجوانان

به گزارش جاوید شو با حکم دکتر سیدمهدی جوادی مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی، کارگروه ارزیابی و برنامه ریزی جشنواره بین المللی فیلمهای کودکان و نوجوانان به منظور ارزیابی و برنامه ریزی این جشنواره تشکیل شد.


به گزارش جاوید شو به نقل از خبرگزاری ایرنا از روابط عمومی بنیاد سینمایی فارابی، وظایف و اعضای این کارگروه به شرح زیر است:
نظر به ماده ۱۱ از خط و مشی ها و برنامه ۵ ساله ابلاغی بنیاد سینمایی فارابی و با هدف ارتقاء کمی و کیفی جشنواره بین المللی فیلمهای کودکان و نوجوانان «کارگروه ارزیابی و برنامه ریزی جشنواره بین المللی فیلمهای کودکان و نوجوانان» به منظور عرضه پیشنهادات و برنامه ریزی درمورد دوره های آتی این جشنواره مبتنی بر بهره مندی از تجارب گذشته، صدمه شناسی و ارزیابی نقاط ضعف و قوت ادوار ماضی و بهره گیری از نظرات هنرمندان، صاحب نظران و متخصصان این حوزه تشکیل می گردد. اهم موضوعات این کارگروه به شرح ذیل است:
۱. مرور ادوار گذشته جشنواره بین المللی فیلمهای کودکان و نوجوانان و عرضه پیشنهاداتی جهت بهبود و ارتقا جایگاه ملی و بین المللی این جشنواره، شامل ساختار، زمان برگزاری، نحوه برگزاری، مکان برگزاری، جوایز.
۲. ارزیابی جشنواره های مشابه جهانی و عرضه پیشنهاداتی درباره چگونگی توسعه بین المللی جشنواره بخصوص در منطقه و جهان اسلام.
۳. بررسی نظام مسائل کودکان و نوجوانان به سبب عرضه پیشنهاد محورهای موضوعی جشنواره.
۴. ارزیابی آیین نامه ها، شیوه نامه ها و فرآیندها و بازتنظیم آنها ناظر به نگاههای قانونگرایی، استاندارسازی و عدالت محوری.
۵. ایجاد بسترهای لازم جهت کشف و شکوفاسازی استعدادهای کودکان و نوجوانان در حوزه سینما همچون تقویت المپیاد فیلم سازی نوجوانان ایران.
۶. فراگیری مشارکت کودکان و نوجوانان در جشنواره بخصوص در مناطق محروم و کمتربرخوردار.
۷. بسترسازی برای ارتباط پایدار مخاطبان مشارکت کننده در جشنواره با باشگاه ملی سینمای کودک و نوجوان.
۸. جامعیت بخشیدن به جشنواره از راه بخش های اصلی، جنبی، بازار.
۹. چگونگی بهره گیری از فرصت جشنواره جهت تقویت تولید آثار سینمایی کودک و نوجوان، جذب سرمایه برای تولید این آثار و توسعه بازارپردازی (صنایع جانبی) حوزه کودک و نوجوان.
۱۰. صرفه جویی در برگزاری جشنواره و پرهیز جدی از هرگونه هزینه کرد برای اقدامات غیر موثر، تشریفاتی و ناکارآمد.
اعضای این کارگروه به شرح ذیل می باشند: مسعود احمدیان؛ بهروز شعیبی؛ محمد امین همدانی؛ رائد فریدزاده؛ سعید حسینی؛ همینطور جناب آقای مصطفی محمودی شرق بعنوان دبیر کارگروه تعیین می شوند.
امید است اعضای محترم با برگزاری جلسات منظم و بهره مندی از نظرات کارشناسان و صاحب نظران ظرف مدت دو ماه نسبت به عرضه جمع بندی بررسی ها و ارزیابی های خود در چارچوب یک طرح جامع اقدام فرمایند.

1401/02/24
13:51:29
5.0 / 5
382
تگهای خبر: برنامه , جشنواره , متخصص , هنر
این پست جاوید شو را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
جاوید شو جاوید شو