حمایت ۵۰ و ۱۰۰ میلیون تومانی از طرح های پسادکترای صنعتی و پایان نامه های محصول محور

حمایت ۵۰ و ۱۰۰ میلیون تومانی از طرح های پسادکترای صنعتی و پایان نامه های محصول محور

به گزارش جاوید شو رییس دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت از حمایت طرح های پسادکترا و پایان نامه های محصول محور آگاهی داد و اظهار داشت: پشتیبانی از طرح های پسادکترا صنعتی به ازای هر پایان نامه 50 میلیون تومان و پشتیبانی از پایان نامه های محصول محور تا سقف 100 میلیون تومان انجام می شود.به گزارش جاوید شو به نقل از ایسنا، دکتر محمدرضا منظم در گردهمایی معاونین تحقیقات و فناوری دانشگاه های علوم پزشکی، گزارشی از برنامه های حمایتی معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت در جهت شعار سال «تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین» ارائه کرد و اظهار داشت: در سال گذشته، ۱۸ مرکز رشد فناوری سلامت در سه دسته نوپا، درحال توسعه و توسعه یافته مورد حمایت قرار گرفته اند.

وی با اشاره به اینکه حمایت معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت در قبال پروژه و مشارکت از صنعت خواهد بود، افزود: مسیر دوم برای پشتیبانی از مراکز رشد، برنامه ها است. اگر مراکز رشد طرحی داشته باشد که منجر به محصول شود و در آن مشارکت از سمت صنعت را جذب نماید، حمایت معاونت را خواهند داشت.

رئیس دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت اضافه کرد: پشتیبانی از طرح های فناورانه از مسیر طرح های یک درصد، از سال جاری شروع شده است. از این پس؛ درآمدهای یک درصد به صندوقی داده می شود و بعد از اعلام فراخوان حمایت ها انجام می شود.

منظم از حمایت طرح های پسادکترا و پایان نامه های محصول محور آگاهی داد و اظهار داشت: پشتیبانی از طرح های پسادکترا صنعتی به ازای هر پایان نامه ۵۰ میلیون تومان و پشتیبانی از پایان نامه های محصول محور تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان انجام می شود.

وی به حمایت های غیرمستقیم اشاره نمود و اظهار داشت: یکی از راه های گرفتن حمایت برای هسته های فناور، استفاده از شتاب دهنده ها است. در بخشنامه مراکز رشد نیز شتاب دهنده ها می توانند در مرکز رشد مستقر شوند. بوسیله شرکت های شتاب دهنده می توان این حمایت را برای هسته های فناور و شرکت های مستقر در مراکز رشد و پارک های علم و فناوری جذب کرد.

بنابر اعلام روابط عمومی معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت؛ رییس دفتر توسعه فناوری سلامت در ادامه از برنامه های آتی معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت آگاهی داد و اظهار داشت: بخشنامه پشتیبانی از واحدهای ارائه دهنده خدمات سلامت برای خریداری محصولات، فرآورده ها و خدمات تولید داخل و بسته حمایتی- سیاستی افزایش تولید دانش بنیان اشتغال آفرین همچون حمایت هایی است در دستور کار داریم.

منبع:

1401/02/23
13:16:46
5.0 / 5
1138
تگهای خبر: برنامه , خدمات , سلامت , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
جاوید شو جاوید شو