مداحان تهران گرد هم می آیند

مداحان تهران گرد هم می آیند

جامعه مداحان خاندان (ع) تهران سال جاری هم همانند سالهای گذشته نشست های هفتگی خویش را به مناسبت آغاز ماه مبارک رمضان در شبهای سه شنبه برگزار می نماید.


به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، بر مبنای برنامه ریزی های به انجام رسیده جامعه مداحان اهل بیت(ع) تهران از امشب تا آخر ماه مبارک رمضان سه شنبه هر هفته از ساعت ۲۳/۳۰ الی ۲ صبح جلسات خویش را در مسجد امام سجاد(ع) خیابان ری واقع در چهارراه انبار گندم برگزار می کنند.
همچنین با وجود یکپارچه شدن برخی از جلسات جوامع مداحی تهران و برگزاری هیأتی در سجادیه تهران، جلسات شبانه دیگری هم در نقاط مختلف تهران برگزار می گردد.
شماری از هیأت های نشان دار جامعه مداح تهران، سال جاری در سجادیه تهران تجمع یافته اند. این جلسات هم تا شب عید سعید فطر از ساعت ۲۲ تا ۲ صبح برگزار می گردد.
شنیده ها حاکیست که اجرای این جلسه بزرگ به عهده مهدی آصفی از پیرغلامان، مولفان و ذاکران سرشناس شهر تهران و مدیریت آن بر عهده حمید منتظر، رئیس کانون مداحان استان تهران خواهد بود.
این جلسات هم در محل سجادیه تهران، واقع در خیابان شوش غربی برگزار می شود و بخش عمده ای از جلسات و هیأت های جوامع مداحی از شرق، شمال، جنوب، شمال غرب، شمال شرق و شهرری در این نشست کنار هم به مناجات خوانی و شب زنده داری خواهند پرداخت.
در این ارتباط مجمع الذاکرین تهران هم که غلامرضا سازگار آنرا در دهه ۶۰ پایه گذاری کرده است، سال جاری هم هم مانند سالهای قبل با حضور و زعامت این شاعر و پیرغلام خاندان (ع) در مسجد قاسم بن الحسن (ع)، واقع در بزرگراه شهید محلاتی برگزار می شود.
همچنین هیأت سنتی جامعه مداحان غرب تهران هم که سال هاست با مسئولیت پیر غلام یزدی و اکبر بازوبند در مسجد باقرالعلوم (ع) جلسات خویش را برگزار می کنند، سال جاری هم برنامه های خویش را در ساعات نیمه شب دنبال خواهد نمود. این مسجد در خیابان قزوین، نرسیده به دو راهی قپان قرار دارد و مجلس جامعه مداح غرب تهران از ساعت ۲۲ و ۳۰ دقیقه شب تا ۲ و ۳۰ دقیقه صبح به طول خواهد انجامید.
بر همین اساس سایر هیأت های مذهبی هم مطابق برنامه های خود در سجادیه تهران دور هم جمع خواهند شد و علاوه بر جوامع مداحی، بعضی از کانون های مداحان و هیأت های دیگر را هم شامل می شود.


منبع:

1401/01/14
12:58:27
5.0 / 5
301
تگهای خبر: برنامه , فرهنگ
این پست جاوید شو را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
جاوید شو جاوید شو