امکانات دریاگردی برای مسافران نوروزی در مازندران

امکانات دریاگردی برای مسافران نوروزی در مازندران

جاوید شو: معاون امور دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی مازندران اظهار داشت که ۲ هزار و ۱۴۶ فروند انواع شناورهای دریایی به ویژه قایق و جت اسکی هویت دار آماده ارائه خدمات به مسافران و علاقه مندان به گشت های دریایی در محدوده دریایی استان هستند.


ابوطالب گرایلو روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه یکهزار و ۵۷ فروند از این تعداد شناورهای آماده خدمت را جت اسکی تشکیل می دهد، افزود که بقیه هم انواع قایق هستند.
وی توضیح داد: ظرفیت هشت فروند از شناورهای آماده عرضه خدمات گشت دریایی بین ۱۰۰ تا ۲۰۰ صندلی است که در ساحل شهرستان بابلسر فعالیت دارند و بقیه شناورهای تفریحی و ساحلی هم در چارچوب ۸۵ ایستگاه گردشگری از محدوده رامسر تا خزر آباد ساری تحت نظارت اداره کل بنادر و دریانوردی مازندران منطقه نوشهر آماده عرضه خدمات هستند.
محدوده ساحلی رامسر تا خزر آباد به طول حدود ۱۵۰ کیلومتر به لحاظ فعالیتهای دریایی گردشگری تحت نظارت اداره کل بنادر و دریانوردی مازندران منطقه ویژه اقتصادی بندر نوشهر است و بقیه آب های ساحلی استان را هم اداره کل بنادر و دریانوردی امیرآباد بر عهده دارد.
گرایلو اظهار داشت: طی چهارشنبه هفته گذشته نشستی با حضور مسئولان استانی، محلی و کارشناسان ذیربط با هدف هماهنگی نظارت بر عملکرد شناورها و قایق های گردشگری تا ۱۵ فروردین ۱۴۰۱ در اداره کل بنادر و دریانوردی استان مازندران برگزار و تصمیمات خوبی در باره تداوم ساماندهی و نظارت مشترک بر ایستگاه های گردشگری، بهسازی ناوگان دریایی گردشگری، انجام عملیات های جست و جو و نجات و پیشگیری از تردد قایق ها و شناورهای ناایمن گرفته شد.
وی افزود که در این زمان بیشتر از ۴۰ نفر تحت عنوان همیار ناجی که آموزش های لازم امداد و نجات دریای را فرا گرفته اند، برای عرضه خدمات به مسافران و علاقه مندان به گشت و تفریحات دریایی فعالیت خواهند کرد.
معاون امور دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی مازندران همینطور از فعال بودن دو اکیپ نظارتی و بازرسی از ایستگاه های گردشگری دریایی در سطح آب های ساحلی استان اطلاع داد و اظهار داشت که این تیم های نظارتی یکی در شرق و دیگری در غرب مازندران بر نحوه فعالیت ۸۵ ایستگاه گردشگری دریایی نظارت دارند و بعد از تهیه گزارش های روزانه در صورت عدم رعایت نکات ایمنی، فعالان این ایستگاه ها برابر قانون با آنان برخورد می کنند.
گرایلو توضیح داد: حک شدن پلاک و و یا برچسب بر بدنه قایق و جت اسکی، همراه داشتن گواهینامه ایمنی معتبر و هم جلیقه های نجات به اندازه مورد نیاز در ایستگاه های گردشگری دریایی، نصب پارچه نوشته با مضمون رعایت نکات زیست محیطی و پیشگیری از دور ریختن زباله در دریا، نصب سطل های زباله، پرهیز از گشت های دریایی در تاریکی، خودداری از گشت های دریایی در زمان مواج بودن دریا حتی به اصرار مسافر از مواردی است که باید در این ایستگاه های گردشگری دریایی رعایت شود و درصورت عدم رعایت موارد مذکور از ادامه فعالیت آنان جلوگیری می شود.
معاون اداره کل بنادر و دریانوردی مازندران منطقه نوشهر به مسافران و علاقه مندان به گشت ها و تفریحات دریایی در مازندران سفارش کرد از سوار شدن در قایق ها و جت اسکی های فاقد پلاک ثبتی و امکانات و تجهیزات ایمنی بپرهیزند و درصورت مشاهده چنین مواردی مراتب را به شماره ۱۵۵۰ به مرکز جست و جو نجات دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان مازندران منطقه ویژه اقتصادی نوشهر گزارش دهند.
طبق آمار رسمی اداره کل بنادر و دریانوردی مازندران، نوروز گذشته حدود ۱۴۵ هزار نفر در این استان دریاگردی کرده بودند.منبع:

1400/12/28
14:42:40
5.0 / 5
276
تگهای خبر: خدمات
این پست جاوید شو را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
جاوید شو جاوید شو