سرپرست معاونت تحقیقات و فناوری علوم پزشكی ایران خبر داد؛

راه اندازی یک مرکز تحقیقات جهت بررسی عوارض واکسن ها

راه اندازی یک مرکز تحقیقات جهت بررسی عوارض واکسن ها

به گزارش جاوید شو سرپرست معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی ایران با بیان اینکه اخیرا مرکز تحقیقات واکسن در دانشگاه علوم پزشکی ایران، تاسیس شده است، اظهار داشت: در این مرکز تحقیقات، عوارض ناشی از واکسن ها و عوارض ناشی از بیماری کرونا مطالعه خواهد شد.دکتر حسین کیوانی در گفتگو با ایسنا، با بیان اینکه در زمان کرونا بخشی از تحقیقات روی این مورد متمرکز شد، به راه اندازی «مرکز تحقیقات واکسن» در این دانشگاه اشاره نمود و اظهار داشت: این مرکز تحقیقات اخیرا در شورای گسترش دانشگاه ها تصویب شده است. البته پیشنهاد تاسیس این مرکز از حدود آبان ماه، همزمان با تغییرات مدیریتی در دانشگاه و به علت نیاز وزارت بهداشت داده شد؛ ولی تصویب آن در ارتباط با حدود دو هفته پیش است.

‎وی افزود: با راه اندازی این مرکز تحقیقات در دانشگاه، تأثیر واکسیناسیون، عوارض ناشی از واکسن ها و عوارض ناشی از کرونا مورد مطالعه قرار خواهد گرفت.

دکتر کیوانی در این خصوص توضیح داد: همینطور در شاخه نوروساینس هم تحقیقات در رابطه با اختلالات شناختی پس از کرونا، عوارض کرونا و واکسیناسیون و عوارض طولانی مدت آن بررسی می شود. این یکی از موضوع هایی است که لزوم دارد و این مسئولیت، به علت سابقه دانشگاه علوم پزشکی ایران به این دانشگاه سپرده شده است.

عضو هیئت علمی گروه ویروس شناسی دانشگاه علوم پزشکی ایران با ذکر این نکته که موافق افزایش کمیت و تعداد مراکز تحقیقاتی نیست، تصریح کرد: ولی با عنایت به حجم واکسیناسیون انجام شده و اینکه در آینده هم امکان دارد مسائل دیگری اتفاق بیفتد، وزیر بهداشت لزوم دیدند که مرکز تحقیقاتی برای این منظور راه اندازی شود.

وی در انتها درباره مؤسسین این مرکز، اظهار نمود: مؤسسین این مرکز تحقیقات از کلیه دست اندرکاران واکسن در کشور؛ شامل مؤسسه واکسن سازی رازی، انستیتوپاستور و متخصصان عفونی و اپیدمیولوژی هستند تا به ابعاد مختلف واکسن ها پرداخته شود.

منبع:

1400/12/26
17:01:23
5.0 / 5
346
تگهای خبر: متخصص
این پست جاوید شو را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
جاوید شو جاوید شو