تولیت حضرت معصومه:

حرکت به سمت راهیان نور حرکت به سمت خداست

حرکت به سمت راهیان نور حرکت به سمت خداست

به گزارش جاوید شو تولیت آستان حضرت معصومه (س) حرکت مردم به سمت راهیان نور را مصداقی برای حرکت به سمت خدا دانست و اظهار داشت: وقتی مردم به جبهه ها رفتند و وقایع را از راویان شنیدند، به پیام قرآن پی می برند که چگونه خدا با ما است و ما را هدایت می کند.


به گزارش شنبه شب ایرنا از روابط عمومی آستان حضرت معصومه، آیت الله سید محمد سعیدی در دیدار سردار عباس مطهری رییس ستاد قرارگاه راهیان نور سپاه و بسیج با اشاره به ولادت امام حسین (ع) گفت: این روز از روزهای پر افتخار نظام است که به برکت جانفشانی پاسداران نظام و میهن اسلامی در دفاع مقدس در تقویم جانمایی شده که به صورتی ارج گذاری بر نیروهای مقاوم نظام است که در چنین روزی با سالار شهیدان گره بخورند.
عضو خبرگان رهبری اضافه کرد: سردار شهید سلیمانی بعنوان سرآمد پاسداران جمهوری اسلامی ایران الگوی جوانان ما و خاری در چشم دشمنان بود و به قدری باارزش بود که دشمنان پس از شهادتش هم مانع انتشار عکس و نامش می شوند و این نشان دهنده تاثیر ایشان بر مردم است.
وی با اشاره به اعزام مردم در قالب کاروان های راهیان نور به مناطق دفاع مقدس اظهار داشت: خداوند در قرآن سفارش به سیر بر روی زمین کرده است، برای اینکه نمی خواهد که ما یک جا باشیم و تکان نخوریم و در این سیر در زمین برکت هایی نهفته است که یکی از آنها عبرت گرفتن است.
آیت الله سعیدی حرکت مردم به سمت راهیان نور را مصداقی برای حرکت به سمت خدا دانست و اضافه کرد: وقتی مردم به جبهه ها رفتند و وقایع را از راویان شنیدند به پیام قرآن پی می برند که چگونه خدا با ما است و ما را هدایت می کند.
وی با اعلان اینکه امیرالمومنین(ع) در نصیحت به فرزندشان امام حسن مقابل السلام فرمود من آنقدر عمر نکردم که گذشته ها را دیده باشم ولی از آثار آنها چیزهایی را متوجه شدم افزود: کسانی که آن روزها نبودند وقتی آثار و میراث آن روزها را در گفتار راویان دفاع مقدس می شنوند و صحنه ها را مشاهده می کنند، می توانند آن عظمت ها را دریابند و بفهمند بر این کشور چه گذشته و جمهوری اسلامی به چه بهای گرانی به دست ما رسیده است.
تولیت حرم بانوی کرامت با اشاره به نوآوری و بیان لایه های لطیف و ظریف جبهه توسط راویان اظهار داشت: راویان جبهه ها باید متناسب با ایام شادی و سرور نکته هایی را از جبهه ها بیان کنند که کام افرادی که به آنجا می آیند تلخ نشود و باید از چیزهایی سخن اظهار داشت که شیرینی مقاومت برای آنها مطرح شود و با حوادثی که امروز جاری است تطبیق داده شود.
وی افزود: امروز رییس جمهور اوکراین می گوید من به غربی ها دل بستم، اما آنها پشت ما را خالی کردند، باید این مساله به جوانان و نسلی که جبهه را ندیدند گفته شود که غربی ها می خواستند همین رفتار را در دفاع مقدس با ما داشته باشند و وقتی صدام خاک ما را اشغال کرد چند فرد خدمت امام(ره) آمدند که جنگ را متوقف و مذاکره کنید و می خواستند سرزمین ما در اشغال آنها باشد و مذاکره نماییم.
آیت الله سعیدی اظهار داشت: مقاومتی که امروز در تیم مذاکره کننده ما است بر اثر تجربه هایی است که از غربی ها مشاهده کردیم برای اینکه هیچ اعتمادی به آنها نیست.
وی افزود: در کاروان راهیان نور تا حد امکان از افرادی که در دفاع مقدس در متن جبهه بودند و در عملیات ها حضور داشتند و الان بازنشسته شده اند باید استفاده گردد برای اینکه آنها پیامرسان های زنده و مستند برای این کار هستند.
امام جمعه قم با اعلان اینکه در موضوع راهیان نور باید از مسلمات و واضحات جنگ روایت و مستندهایی ارائه شود اظهار داشت: حوادث در طول زمان گرفتار انحراف می شود ولی اگر مستند باشد از بیرایه ها و انحراف ها در امان خواهد بود و خوب است تعدادی از فیلم هایی که گویای حوادث آن مناطق است برای بازدید کنندگان پخش شود.
وی با اعلان اینکه رهبری تاکید نمودند، جبهه ها زیارتگاه است اضافه کرد: زیارت یک مفهوم گسترده و ارزشی است که در قرآن و روایت ها روی آن تاکید گردیده است و آثار زیادی دارد و این کار شما نیز که واقعیت های جنگ را به نسل جدید یادآوری می کنید هم ذکر عملی است.
ارائه خدمات رایگان به زوار راهیان نور دنبال می شود
رییس ستاد قرارگاه راهیان نور سپاه و بسیج نیز با اعلان اینکه رویکرد این قرارگاه ارائه خدمات رایگان به زوار راهیان نور است، اظهار داشت: کاهش هزینه کاروان های راهیان نور، آسان سازی سفر به مناطق جنگی و تامین اسکان، غذا و محیط های فرهنگی در کنار ایمن سازی حضور در این مناطق، در دستور کار قرارگاه است.
سردار عباس مطهری در ارتباط با شروع عملیات عظیم فرهنگی راهیان نور گفت: موضوع بازدید از جبهه ها پس از زمان دفاع مقدس رسم شد و خانواده شهیدان، رزمندگان و جانبازان و مسئولان برای دیدار با رزمنده ها می آمدند و پس از دفاع مقدس هم رزمندگان که تعلق زیادی به آن فضا و یاد و خاطره رفقای شهیدشان داشتند این کار را تقویت کردند.
وی با اعلان اینکه به تدریج بازدید از مناطق جنگی انسجام و سازمان یافت و ابتدا با عنوان «به سوی نور» و بعد با عنوان «راهیان نور» شهرت پیدا کرد، اضافه کرد: مقام معظم رهبری نیز درباره راهیان نور سخنرانی های زیادی داشته اند و از منظر ایشان کسانی که متصدی راهیان نور هستند واسطه رزق الهی و معنوی ملت ایران هستند و ایشان راهیان نور را فناوری قدرت نرم می دانند، بر استمرار این حرکت نرم تاکید کرده و این حرکت را بعنوان یک گنج نامیدند.
رئیس ستاد قرارگاه راهیان نور سپاه و بسیج اضافه کرد: به لطف خدا با تلاش هایی که مجموعه ‎های مردمی و حاکمیتی کشیدند زیرساخت های خوبی برای اسکان زوار راهیان نور در هفت استان میزبان همچون آذربایجان غربی، ایلام، کردستان، کرمانشاه و خوزستان در راهیان نور زمینی و استانهای بوشهر و هرمزگان در راهیان نور دریایی فراهم گشته است.
وی در آستانه روز ملی راهیان نور با اعلان اینکه رویکرد این قرارگاه ارائه خدمات رایگان برای زوار راهیان نور است اظهار داشت: بنای ما این است که زمینه اسکان خانوادگی را در استانهای میزبان فراهم نماییم.
مطهری با اعلان اینکه امسال باتوجه به افرایش قیمت ها، راهیان نور خانوادگی را در اولویت قرار دادیم که مردم با خودروی شخصی مشرف شوند اضافه کرد: ارتقای کیفیت راهیان نور با راهبرد جذاب سازی سفر به مناطق جنگی در دستور کار است و برای تحقق این امر از اقشار مختلف همچون روحانیان، زنان و هنرمندان خواستیم تا در یادمان هایی که در مناطق جنگی وجود دارد، نقشی که در دفاع مقدس داشتند را بازسازی کنند.
وی ادامه داد: کاهش هزینه کاروان های راهیان نور، آسان سازی سفر به مناطق جنگی و تامین اسکان، غذا و محیط های فرهنگی در کنار ایمن سازی حضور در این مناطق در دستور کار قرارگاه راهیان نور بسیج و سپاه است.منبع:

1400/12/15
14:00:21
5.0 / 5
182
تگهای خبر: خدمات , سفر , فرهنگ , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
جاوید شو جاوید شو