بازدید 27 هزار نفر از موزه سینما

بازدید 27 هزار نفر از موزه سینما

جاوید شو: آمار بازدیدکنندگان از تالارها و سینماهای موزه سینمای ایران در 11 ماه اول سال 1400 اعلام گردید.


به گزارش جاوید شو به نقل از خبرگزاری ایرنا از روابط عمومی موزه سینمای ایران، در طول این مدت ۲۷ هزار و ۱۸۰ نفر در طول ۱۴۴ روز کاری با رعایت پروتکلهای بهداشتی و حفظ فاصله گذاری اجتماعی در روزهای فعال از تالارهای موزه سینما بازدید نمودند. این در حالیست که برمبنای دستور ستاد کرونا، تالارهای موزه سینما در فروردین ماه ۱۴ روز و در شهریور ماه چهار روز اجازه فعالیت داشتند و در ماه های اردیبهشت، خرداد، تیر و مرداد مجاز به پذیرش بازدیدکننده نبودند.
بالاترین میزان بازدید مربوط به روزهای جمعه با ۸۱۳۴ نفر در راس آمار مخاطبان روزانه تالارهای موزه سینما بوده است و بیشترین فراوانی در جمعیت بازدیدکنندگان مربوط به گروه سنی جوانان ۱۸ تا ۲۵ سال است و به طور متوسط در هر روز کاری ۱۸۹ نفر از تالارهای موزه سینما بازدید کردند.
همچنین سالن های موزه سینما از شروع سال تا اختتام بهمن ماه سال جاری باتوجه به محدودیت های کرونا ۲۵۷ روز (۵/۸) ماه فعالیت داشتند که تعداد ۴۰۹۸۲ نفر در ایام کاری سینماها در سالن سینماتوگراف، سینمافردوس، سینما تمدن به تماشای فیلم های سینمایی و هنر و تجربه نشستند و به طور متوسط تعداد تماشاگران سینماهای موزه در ایام فعالیت امسال ۱۶۰ نفر بوده است.
در آمار تهیه شده، آذر ماه رکورددار فروش بلیت های سینماهای موزه با عدد ۱۰۶۶۶ بلیت بوده است.
همچنین امسال ۶۶ رویداد و برنامه در رابطه با موضوع سینما در موزه انجام شد که همچون این برنامه ها بزرگداشت چهره های نامدار سینمای ایران، رونمایی آثار سینمایی، نشست های تخصصی، نمایش فیلم های مرمت شده تاریخ سینمای ایران، نمایش آثار جشنواره های فیلم فجر و حقیقت، تهیه و ضبط گفتگوی تاریخ شفاهی پیشکسوتان سینمای ایران و ساخت تندیس بزرگان سینما بوده است.
تالارهای موزه سینمای ایران همه روزه به جز شنبه ها از ساعت ۹ تا ۱۹ میزبان علاقمندان به تاریخ سینمای ایران است. همین طور سینماهای این مجموعه فرهنگی- تاریخی از ساعت ۱۲ تا ۲۳ فیلم های مندرج در جدول اکران سینماهای تهران را نمایش می دهد و بخش های عرضه محصولات فرهنگی و هنری از ساعت ۹ بامداد تا ۲۴ میزبان علاقمندان به فرهنگ و هنر است.


منبع:

1400/12/13
23:37:38
5.0 / 5
292
این پست جاوید شو را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
جاوید شو جاوید شو