لزوم هماهنگی امور حقوقی همه دانشگاه ها و مراکز پژوهشی و فناوری با وزارت علوم

لزوم هماهنگی امور حقوقی همه دانشگاه ها و مراکز پژوهشی و فناوری با وزارت علوم

وزیر علوم با ابلاغ بخشنامه ای به اعضای شورای معاونان و کلیه دانشگاه ها و موسسات آموزشی، پژوهشی و فناوری تاکید کرد: در کلیه امور حقوقی و قضایی، مشاوره، وکالت، مستندسازی املاک و انعقاد تفاهمنامه همکاری، هماهنگی با معاونت حقوقی و امور مجلس وزارت علوم الزامی است.


به گزارش جاوید شو به نقل از ایسنا، دکتر محمدعلی زلفی گل در این بخشنامه خطاب به اعضای شورای معاونان و رؤسای دانشگاه ها و مؤسسات آموزشی، پژوهشی و فناوری وابسته به وزارت علوم تاکید کرده است: با عنایت به مصوبه شورای هماهنگی حقوقی و در جهت تمرکز امور حقوقی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و هماهنگی سازمان ها و دانشگاه ها و مؤسسات آموزشی و پژوهشی، نمایندگی وزارت عتف در کلیه امور حقوقی و مکاتبات با مراجع و ثبت لوایح سامانه های قضایی با تفویض اختیار، دفتر حقوقی است و کلیه واحدهایی که در سامانه های قضایی ثبت نام کرده اند، موظف به ابطال کد شناسایی مأخوذه هستند.
بر اساس این بخشنامه، انعقاد هرگونه قرارداد وکالت یا مشاوره حقوقی در واحدهای وزارت عتف، منوط به تأیید معاونت حقوقی است و تفویض مستمر امور حقوقی و واگذاری پست اجرایی به اشخاصی که رابطه استخدامی با وزارت عتف، سازمان ها و مؤسسات تابعه ندارند، ممنوع می باشد.
دکتر زلفی گل در این بخشنامه تاکید کرده است: مستندسازی املاک دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی با رعایت قوانین و مقررات با هماهنگی معاونت حقوقی انجام می شود و مرجع اظهارنظر نسبت به کلیه استعلامات، تفسیر مقررات و آیین نامه های حاکم بر وزارت علوم، دانشگاه ها و مؤسسات و سازمان های آموزشی و پژوهشی، این معاونت است.
بر اساس مفاد این بخشنامه، واحدهای متبوع وزارت علوم موظفند پیش از تصویب هر آیین نامه یا مقررات ناظر بر وزارت علوم یا امضای قرارداد، تفاهمنامه، تأییدیه معاونت حقوقی را دریافت کنند.
به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، بر مبنای بند دیگری از این بخشنامه، رفع اختلاف میان دانشگاه ها و مؤسسات تابعه وزارت علوم (با رعایت آیین نامه چگونگی رفع اختلاف بین دستگاههای اجرایی از راه ساز و کارهای داخلی قوه مجریه)، با هماهنگی معاونت حقوقی وزارت علوم انجام می شود و تصمیمات این معاونت برای طرفین اختلاف لازم الاجرا است.1400/12/04
20:57:38
5.0 / 5
285
تگهای خبر: دستگاه
این پست جاوید شو را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
جاوید شو جاوید شو