آغاز طرح پالایش و ثبت نام فعالان قرآنی استان همدان در صندوق اعتباری هنر

آغاز طرح پالایش و ثبت نام فعالان قرآنی استان همدان در صندوق اعتباری هنر

جاوید شو: ایرنا- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان اظهار داشت: طرح پالایش اعضای فعلی و ثبت نام متقاضیان جدید عضویت در صندوق اعتباری هنر در سطح استان از امروز(اول اسفند) شروع شده است.


به گزارش جاوید شو به نقل از خبرگزاری ایرنا از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان، احمدرضا احسانی روز یک شنبه با بیان این خبر اضافه کرد: دفتر آموزش، برنامه ریزی و توسعه مشارکت های معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اجرای طرح پالایش اعضای فعلی و ثبت نام متقاضیان جدید عضویت در صندوق اعتباری هنر را شروع کرده است.
وی عنوان کرد: در اولین گام برای اجرای این طرح، آئین نامه پیشین بیمه فعالان قرآنی مورد بازبینی قرار گرفته و آئین نامه جدیدی با عنوان «آیین نامه عضویت فعالان قرآن و عترت در صندوق اعتباری هنر» تدوین شده است.
احسانی با اشاره به اینکه بر مبنای آئین نامه جدید، فعالان قرآن و عترت در ۱۰ گروه اصلی دسته بندی شده اند، تصریح کرد: بر این اساس گروه نخست شامل قاریان و مُرتّلان قرآن کریم و گروه دوم شامل حافظان قرآن کریم هستند.
وی افزود: گروه سوم هم شامل حافظان کل نهج البلاغه و یا صحیفه سجادیه، گروه چهارم شامل اساتید، مدرسان و مربیان قرآن و عترت و گروه پنجم هم خادمان، چهره ها و پیشکسوتان قرآن کریم هستند.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان اظهار داشت: مدیران مؤسسات فرهنگی قرآن و عترت، داوران مسابقات قرآن کریم، فعالان حوزه آواها و نغمات دینی، فعالان حوزه آواها و نغمات دینی، طراحان و تولیدکنندگان سامانه و نرم افزارهای قرآن و عترت و مفسّران، مترجمان، پژوهشگران و مصحّحان قرآن کریم هم از دیگر گروه هایی هستند که می توانند عضو این صندوق شوند.
وی تاکید کرد: بر طبق این طرح کلیه فعالان قرآن و عترت عضو صندوق باید از امروز یکشنبه اول اسفند ماه با رفتن به سامانه حمد به نشانی www.qia.ir مبادرت به ثبت نام باردیگر بر مبنای شرایط و ضوابط مندرج در «آیین نامه عضویت فعالان قرآن و عترت در صندوق اعتباری هنر» کنند.
«آیین نامه عضویت فعالان قرآن و عترت در صندوق اعتباری هنر» را سامانه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی قرار داده شده است.


1400/12/01
12:51:50
5.0 / 5
385
تگهای خبر: برنامه , فرهنگ , هنر
این پست جاوید شو را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
جاوید شو جاوید شو