چند درصد متقاضیان تسهیلات تولیدی دریافت کردند؟

چند درصد متقاضیان تسهیلات تولیدی دریافت کردند؟

برمبنای تازه ترین آمار انتشار یافته از طرف وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) در 9 ماهه امسال 25.7 درصد متقاضیان تسهیلات رونق تولید و 13.3 درصد متقاضیان تسهیلات برنامه تولید و اشتغال دریافت نمودند.


به گزارش جاوید شو به نقل از ایسنا، بر طبق این آمار در ۹ ماهه امسال بیش از ۱۴ هزار میلیارد تومان در قالب ۳۷۰۷ فقره تسهیلات برای تامین مالی بنگاه های تولیدی کوچک، متوسط و طرح های نیمه تمام با پیشرفت بالای ۶۰ درصد، در امتداد اقتصاد مقاومتی و بیش از ۲۰۶۴ میلیارد تومان تسهیلات برنامه تولید و اشتغال (تبصره ۱۸) در قالب ۲۳۷ فقره به استانهای مختلف پرداخت شده است.
در طول این مدت ۱۴ هزار و ۳۹۲ مورد ثبت نام جهت استفاده از تسهیلات رونق تولید انجام شده که ۷۵۱۳ مورد برای دریافت بیش از ۴۲ هزار میلیارد تومان تسهیلات به بانکها عرضه شدند و در نهایت ۳۷۰۷ فقره تسهیلات به ارزش بیش از ۱۴ هزار میلیارد تومان پرداخت شده است. یعنی حدود ۲۵.۷ درصد از کل ثبت نام کنندگان در ۹ ماهه امسال موفق به دریافت این تسهیلات شدند.
همین طور در ۹ ماهه امسال ۱۷۷۸ مورد ثبت نام جهت استفاده از تسهیلات برنامه تولید و اشتغال انجام شده که ۳۴ مورد برای دریافت تسهیلات ۵۵۷ میلیارد تومانی به بانک معرفی شده اند. در نهایت ۲۳۷ مورد پرداخت تسهیلات به ارزش ۲۰۶۴ میلیارد تومان صورت گرفته است. یعنی حدود ۱۳.۳ درصد از کل ثبت نام کنندگان موفق به دریافت این تسهیلات شدند.
لازم به یادآوری است که تسهیلات تبصره ۱۸ قانون بودجه با بهره ۱۴ درصد پرداخت می شود که متقاضیان می توانند با ثبت نام در سامانه بهین یاب از این ظرفیت در امتداد تامین سرمایه در گردش، نوسازی و بازسازی و یا تکمیل واحدهای تولیدی بالای ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی استفاده کنند.
کدام استانها بیشتر تسهیلات تولیدی گرفتند؟
در این میان برمبنای جزییات آمار هشت ماهه، خراسان رضوی بیشترین تسهیلات رونق تولید و اصفهان بیشترین تسهیلات برنامه تولید و اشتغال (تبصره ۱۸) را دریافت کرده اند، اما خراسان شمالی و سیستان و بلوچستان در زمینه تسهیلات رونق تولید و در حوزه تسهیلات تولید و اشتغال، مناطق آزاد هیچ تسهیلاتی دریافت نکردند.1400/11/21
22:28:34
5.0 / 5
456
تگهای خبر: برنامه , صنعت
این پست جاوید شو را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
جاوید شو جاوید شو