مركز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس:

موقعیت مهدی بدیع، جذاب و فاخر است

موقعیت مهدی بدیع، جذاب و فاخر است

جاوید شو: مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس در پیامی ضمن تمجید از کارگردان فیلم «موقعیت مهدی» خطاب به او نوشت: با بهره بردن از ظرفیت های گسترده و نهفته در ذات هنر برای انتقال مفاهیم ارزشی، اثری بدیع، جذاب و فاخر خلق کردید.


به گزارش جاوید شو به نقل از خبرگزاری ایرنا، فیلم موقعیت مهدی ساخته هادی حجازی فر یکی از فیلم های ارزشی حاضر در چهلمین جشنواره فیلم فجر است. این اثر نخستین کار سینمایی حجازی فر در مقام کارگردانی است و در حقیقت برشی از زندگی شهید مهدی باکری و برادرش حمید را به تصویر می کشد. حجازی فر در این فیلم علاوه بر کارگردانی بازی در نقش شهید باکری را هم عهده دار است.
موقعیت مهدی تا این لحظه در جدول آرای مردمی در ردیف دوم قرار گرفته و تحسین منتقدین و داوران را برانگیخته است.
مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس بعنوان یک مرکز پژوهشی که بیان حوادث و اتفاقات دوران دفاع مقدس جزو وظایف و ارکان اصلی اش است، در پیامی برای هادی حجازی فر بعنوان کارگردان این فیلم از کار تحسین برانگیز وی تمجید کرد. در این پیام آمده است: عرصه هنر برای پرداختن به مقام شامخ شهیدان والامقام عرصه عشق و دلدادگی به ارزش های والای انقلاب اسلامی است که شما با گام نهادن در این حوزه توانستید موفقیت شایان توجهی را در روایت هنرمندانه زندگی سرداران پرافتخار سپاه اسلام شهیدان مهدی و حمید باکری به دست بیاورید. در این راستا با بهره بردن از ظرفیت های گسترده و نهفته در ذات هنر برای انتقال مفاهیم ارزشی، کوشش برای خلق اثری بدیع، جذاب و فاخر را وجهه همت خود قرار دادید که با نیت خالص همراه و به بار نشست.
در ادامه پیام مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس می خوانیم: فیلم موقعیت مهدی روایت زندگی مجاهدانه و عارفانه دو قهرمان بزرگ ملی در دفاع مقدس شهیدان مهدی و حمید باکری، اثری گویا در زمینه دفاع مقدس است که علاوه بر توجه به قالب های هنری با روایت هنرمندانه زندگی یکی از قهرمانان بزرگ ملت ایران زمینه را برای تحقق منویات مقام معظم رهبری خصوصاً در موضوع «تهاجم ترکیبی» همیشه کرده و می تواند سرآغاز اقدامات تازه باشد.
این مرکز اضافه کرد: این فیلم حاوی پیام های روشن و شفاف است که هم در بین فرماندهان، رزمندگان دوران دفاع مقدس و هم در بین جوانان و مردم عزیز ایران تأثیرگذار خواهد بود.
در اختتام این پیام آمده است: زحمات و کوشش های جنابعالی، هنرمندان نقش آفرین این فیلم و کلیه دست اندرکاران ساخت این اثر وزین را ارج می نهیم و با اذعان به اینکه شکوه و رونق این رویداد فرهنگی در گرو تلاش خستگی ناپذیر می باشد، توفیق روزافزونتان را مسئلت داریم.منبع:

1400/11/20
21:10:11
5.0 / 5
284
تگهای خبر: جشنواره , فرهنگ , هنر , هنرمند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
جاوید شو جاوید شو