نحوه برگزاری جلسات دفاع دانشجویان دانشگاه آزاد

نحوه برگزاری جلسات دفاع دانشجویان دانشگاه آزاد

به گزارش جاوید شو دستورالعمل ساماندهی برگزاری جلسات دفاع دانشجویان تحصیلات تکمیلی در نیمسال اول ۱۴۰۱-۱۴۰۰» از جانب معاونان علوم، مهندسی و کشاورزی و علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی ابلاغ گردید.


به گزارش جاوید شو به نقل از ایسنا، دکتر جواد علمائی معاون علوم، مهندسی و کشاورزی و حجت الاسلام والمسلمین دکتر عبدالحسین خسروپناه معاون علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی «دستورالعمل ساماندهی برگزاری جلسات دفاع دانشجویان تحصیلات تکمیلی در نیمسال اول ۱۴۰۱-۱۴۰۰» را به رؤسای دانشگاه آزاد اسلامی استان ها ابلاغ کردند.
این دستورالعمل، با استناد به اقدامات مندرج در سند تحول و تعالی دانشگاه آزاد اسلامی در خصوص تکمیل، کیفیت بخشی و ارزش افزایی دستاوردهای پژوهشی و با عنایت به تقویم آموزشی سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰، به منظور مساعدت با دانشجویان درمورد برگزاری جلسات دفاع دانشجویان دوره تحصیلات تکمیلی، «دستورالعمل ساماندهی برگزاری جلسات دفاع دانشجویان تحصیلات تکمیلی در نیمسال اول ۱۴۰۱-۱۴۰۰» ابلاغ گردیده است.
برپایه بندهای این دستورالعمل، برگزاری جلسات دفاع دانشجویان کارشناسی ارشد، مشروط به تأیید شورای گروه آموزشی مربوط، استادان راهنما و مشاور در خصوص برآورده شدن اهداف پروپوزال و ثبت اطلاعات رساله در سامانه پژوهشیار و با رعایت سایر مقررات آموزشی و پژوهشی تا تاریخ ۳۰ بهمن ماه سالجاری امکان پذیر است.
همینطور برگزاری جلسات دفاع دانشجویان دکتری تخصصی (PhD) مشروط به تأیید شورای گروه آموزشی مربوط، استادان راهنما و مشاور در خصوص برآورده شدن اهداف پروپوزال و ثبت اطلاعات رساله در سامانه پژوهشیار و با رعایت سایر مقررات آموزشی و پژوهشی استثنائاً تا تاریخ ۱۸ اسفند ماه سالجاری بلامانع است.
دانشجویان تحصیلات تکمیلی مشمول نظام وظیفه می توانند تا آخر مهلت قانونی مأخوذه از سازمان نظام وظیفه و حداکثر تا تاریخ ۳۰ بهمن سالجاری از آخر نامه/ رساله خود دفاع کنند.
لازم به ذکر است برگزاری جلسات دفاع، بدون احتساب در سنوات تحصیلی و پرداخت شهریه ترم جدید بوده و نمره/ ارزیابی کیفی آخر نامه/ رساله در کارنامه نیمسال اول ۱۴۰۱-۱۴۰۰ دانشجو درج خواهد شد.
منبع:

1400/11/19
12:08:54
5.0 / 5
471
تگهای خبر: كیفیت , هنر
این پست جاوید شو را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
جاوید شو جاوید شو