رئیس امور فرهنگی قوه قضاییه:

زبانی گویاتر از زبان سینما نداریم

زبانی گویاتر از زبان سینما نداریم

به گزارش جاوید شو رییس امور فرهنگی قوه قضاییه در بازدید از خانه جشنواره اظهار داشت: زبان سینما فوق العاده و بی نظیر است و ما زبانی گویاتر از زبان سینما نداریم.


به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، حجت الاسلام محسن ابراهیمی با حضور در برج میلاد ضمن بازدید از خانه جشنواره به بیان نکاتی درباره جشنواره فیلم فجر و تاثیر سینما در کاهش جرم پرداخت.
ابراهیمی درباره ارزیابی خود از جشنواره چهلم و این که تا الان چه فیلم هایی را دیده است، اظهار داشت: هنوز فیلم ها را ندیدم اما برمبنای آن مقداری که بررسی کردم، به نظرم می آید فیلم هایی مختلف حضور دارند و شاهد ژانرهای متنوعی هستیم. برداشت من این است که جشن امسال سینمای ایران یک جشن خوب، باشکوه و متشکل از سلایق مختلف است.
وی درباره ارتباط نزدیک تعدادی از فیلم های این دوره به پرونده های واقعی قوه قضاییه و فرهنگسازی که این فیلم ها می تواند در جامعه داشته باشد، بیان کرد: متاسفانه فیلم ها را ندیدم ولی باید بگویم که ما از همه فیلم ها با سوژه های قضایی و حقوقی استقبال می نماییم.
رئیس امور فرهنگی قوه قضاییه افزود: البته خواهش و پیشنهاد ما این است که بتوانیم این همراهی را از ابتدا داشته باشیم. یعنی از زمانی که ایده شکل می گیرد بتوانیم کمک بدهیم. چونکه اگر آنجا نقطه ورود همکاری ما با عزیزان باشد، طبیعتا خیلی بهتر می توانیم به آنها کمک نماییم.
ابراهیمی درباره تاثیرگذاری سینما در کاهش جرم اظهار داشت: زبان سینما یک زبان ابلق و گویا است. زبان بسیار سلیسی دارد و کاری که شاید من روحانی در چند منبر نتوانم انجام دهم، یک سینماگر می تواند با چند سکانس به سرانجام برساند. زبان سینما خیلی فوق العاده و بی نظیر است.
وی بیان کرد: بعید می دانم که ما در وضعیت فعلی زبانی گویاتر از زبان سینما داشته باشیم. سینما خیلی مفیدست و طبیعتا پیش گیری از وقوع جرم و پیش گیری از شکل گیری پرونده ها و دعاوی حقوقی و به ویژه کیفری با ابزارهای رسانه ای حتی از ابزارهای قانونی، قدرت و رویه های اداری بسیار موثرتر می تواند باشد.


منبع:

1400/11/18
11:43:39
5.0 / 5
499
تگهای خبر: جشنواره , فرهنگ
این پست جاوید شو را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
جاوید شو جاوید شو