طرح تحقیقاتی دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته کرمان برگزیده کشوری شد

طرح تحقیقاتی دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته کرمان برگزیده کشوری شد

به گزارش جاوید شو کرمان طرح تحقیقاتی دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته در بین طـرح هـای صنعتی برگـزیده دانشگاه ها و پژوهشگاه های کشور درسال 1400 قرار گرفت.


به گزارش جاوید شو به نقل از ایسنا و طبق گزارش دفتر ارتباط با جامعه و صنعت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در رابطه باطرح های صنعتی برگزیده دانشگاه ها و پژوهشگاه های کشور در سال 1400، طرح تحقیقاتی صنعتی « تهیه دستورالعمل مقام سازی لرزه ای پست های زمینی توزیع برق» از دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته در بین لیست طـرح هـای برگـزیده این گزارش قرار گرفته است.
امین باقی زاده رئیس پژوهشگاه علوم و تکنولوژی پیشرفته و علوم محیطی درمورد این خبر اظهار داشت: این پروژه با مدیریت دکتر احسان نوروزی نژاد بعنوان مجری طرح و همکاری دکتر عباس سیوندی پور بعنوان همکار اصلی طرح در دانشکده مهندسی عمران و نقشه برداری با رویکرد افزایش تاب آوری لرزه ای شریان های حیاتی توزیع و انتقال نیروی برق و با حمایت مالی شرکت توزیع برق شمال استان کرمان به صورت پایلوت در استان کرمان انجام شد.
همینطور دکتر احسان نوروزی نژاد مجری طرح مذکور تصریح کرد: مراحل اصلی این پروژه تدوین دستورالعمل مقاوم سازی پست های زمینی توزیع موجود و تدوین دستورالعمل اجرای پست های زمینی توزیع جدید بوده است.
نوروزی نژاد بیان نمود: شبکه تأمین، توزیع و انتقال نیروی برق، یکی از شریان های حیاتی مهم در شهرها و مناطق روستایی بوده، که صدمه پذیری آن در مقابل زلزله های گذشته به اثبات رسیده است.
وی خاطرنشان کرد: این شبکه ها به واسطه پراکندگی و قرارگیری در سطح گسترده و شرایط متعدد زمین و همینطور وضعیت سازه ای بعضاً نامطلوب، در بارگذاری های لرزه ای صدمه های قابل توجه می بینند، که علاوه بر زیان های مستقیم، نتایج ثانویه ای را هم به وجود آورده و زندگی مردم تا روزها و حتی ماه ها بعد از زلزله گرفتار مشکل می شود.
وی تصریح کرد: انجام چنین پروژه های تحقیقاتی- صنعتی می تواند صدمات و خسارات وارد بر این سازه ها را به صورت قابل توجه کاهش داده و تاب آوری لرزه ای زیرساخت های شهری را بهبود بخشد.
به گزارش جاوید شو به نقل از ایسنا، دستاوردهای این طرح شامل « تهیه بانک اطلاعاتی و شناسنامه فنی پست های زمین توزیع برق شمال استان کرمان »، « عرضه راهکارهای بهسازی نوین منطبق بر ضوابط لرزه ای روز دنیا »، « بررسی مطالعات امکان سنجی فنی و اقتصادی جهت پیاده سازی روش های پیشنهادی »، « عرضه جزئیات اجرایی پست های سریع الاحداث در شرایط بحران»، « اجرای چند نمونه پایلوت بر روی پست های مسئله دار استان کرمان» و « تدوین پیش نویس مقاوم سازی پست های زمینی توزیع با همکاری شرکت توانیر جهت ابلاغ به کل کشور» می باشد.
گفتنی است کتاب معرفی طرح های صنعتی برگزیده دانشگاه ها و پژوهشگاه های کشور در سال ۱۴۰۰، به همت دفتر ارتباط با جامعه و صنعت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری انتشار یافته است که نزدیک به ۱۵۰ طرح از دانشگاه ها و پژوهشگاه های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در این کتاب جمع آوری شده است.
منبع:

1400/11/14
23:44:18
5.0 / 5
3231
تگهای خبر: شركت , صنعت , كتاب
این پست جاوید شو را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
جاوید شو جاوید شو