لادن مستوفی:

ریتم فیلم برف آخر همانند زندگی است

ریتم فیلم برف آخر همانند زندگی است

بازیگر فیلم «برف آخر» اظهار داشت: ریتم و ضرب آهنگ فیلم برف آخر همانند زندگی است. لحظات سکوتی که به حضور ما معنا می دهد.


لادن مستوفی روز چهارشنبه در حاشیه اکران فیلم برف آخر در روز سوم جشنواره فیلم فجر در گفتگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: سینمای هر کشوری به یک ویترین مانند جشنواره برای دیده شدن نیاز دارد و پیوند رسانه و سینما برای هر چه بهتر دیده شدن آثار ضروری می باشد، گاهی امکان دارد دلخوری هایی بین اهالی رسانه و سینما پیش بیاید که ما باید فضایی ایجاد نماییم تا همبستگی و همدلی ایجاد شود.
مستوفی با اشاره به اینکه سینما ذاتش در تفاوت است، اظهار داشت: فیلم برف آخر، فیلم متفاوتی است و نمایش این گونه فیلمها فرصتی بوجود می آورد تا به محتوای این فیلم توجه گردد.

مدنیت دخل طبیعت را آورده است
مستوفی در پاسخ به پرسشی در خصوص محتوای فیلم برف آخر که محافظت از محیط زیست بود، اظهار داشت: انسان بخشی از طبیعت به حساب می آید و این فیلم نگاهی به پیوند انسان و طبیعت دارد. ما انسان ها گونه ای جانوری هستیم که در کنار میلیونها گونه جانوری دیگر زندگی کردیم و می خواهیم بر کل این جهان تسلط داشته باشیم.
وی اظهار داشت: مَدنیت به شکلی طبیعت را تخریب کرده است. انسان ها ورای اینکه به یکدیگر احترام می گذارند باید به بخش های دیگر طبیعت هم احترام بگذارند و حق حیات را از سایر موجودات نگیرند.
بازیگر فیلم برف آخر ضمن اشاره به بخشی از فیلم، که بازیگر گرگی را در آغوش نگاه داشته بود، توضیح داد: نترسیدم چون از قبل با این گرگ آشنا شده بودم و به او غذا می دادم. در طول فیلم هم گرگ را بیهوش کرده بودند که البته گاهی به هوش می آمد، دیگر گرگ هایی که در فیلم حضور داشتند از باغ وحش آورده بودند. هوش ذاتی جانداران بیشتر از آن چیزی است که انسان ها تصور می کنند.
وی درباره ریتم و ضرب آهنگ کند فیلم برف آخر اظهار داشت: ریتم و ضرب آهنگ فیلم برف آخر همانند زندگی است به صورت طبیعی ما یک لَختی در زندگی داریم و فیلم همانند لحظات سکوت زندگی ماست. هر کسی این مورد را تجربه کرده است، این سکوت ها به زندگی معنا می دهد.

نامزد جشنواره بودن دغدغه ام نیست
مستوفی در مورد سختی کار در روستای محل فیلمبرداری این فیلم اظهار داشت: مشکل و سختی در کار نبود. هر کاری تجربه های خاص خودش را دارد.
بازیگر فیلم برف آخر ضمن اشاره به دیده نشدن بعضی از فیلم هایش اظهار داشت: از حمایت فیلمهای مستقل خوشحالم، چونکه فیلمهای شریفی هستند. مثلا فیلم ۴۷ که من در آن جایزه بازیگری جشنواره ای را در خارج از کشور گرفتم اصلا دیده نشد و همه این فیلم در سکوت خبری بود. اما این فیلم در یک جای دیگر دیده و تاثیرش را گذاشت که برای من کفایت می کند.
وی درباره اولویت میان حضور در پلت فرم ها شبکه خانگی یا سینما یا تلویزیون، اظهار داشت: فرقی ندارد اگر کار و گروه خوب باشد حضور پیدا می کنم. برف آخر هم همه این خصوصیت ها را داشت.
مستوفی در مورد پیشبینی حضور در بین نامزدهای نهایی جشنواره، اظهار داشت: اگر بین نامزدها باشم خوشحال می شوم، اما دغدغه ام نیست. همین قدر که در یک فیلم خوب حضور دارم برایم همه چیز است.
وی درباره حضورش در فیلم روز واقعه اظهار داشت: اگر قرار بود با تجربه امروزم آن نقش را بازی کنم، بازی متفاوتی می شد، البته من خامی نقش راحله در فیلم روز واقعه را دوست دارم و انتخاب من برای آن نقش هم به علت همین خامی بود. هم اکنون که پس از سال ها به فیلم روز واقعه نگاه می کنم، تحت تأثیر قرار می گیرم.
به گزارش، نشست رسانه ای فیلم برف آخر که داستان دامپزشکی است که شب ها گرگ شکار می کند، در سومین روز از جشنواره فیلم فجر، با حضور عوامل این فیلم و اصحاب رسانه راس ساعت ۱۵ در سالن اصلی برج میلاد برگزار شد، در این نشست امیرحسین عسگری بعنوان نویسنده و کارگردان، آرمان فیاض بعنوان مدیر فیلمبرداری، امید گل زاده بعنوان طراح گریم، امیر حاتمی در نقش صدابردار و امین حیایی، لادن مستوفی، مجید صالحی، نوشین مسعودیان و مهدی مهربان به عنوان بازیگر حضور داشتند.

1400/11/13
22:47:14
5.0 / 5
367
تگهای خبر: جشنواره
این پست جاوید شو را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
جاوید شو جاوید شو