مهوش وقاری:

جای خالی محسن در جشنواره فیلم فجر اندوهگین است

جای خالی محسن در جشنواره فیلم فجر اندوهگین است

بازیگر سریال ستایش اظهار داشت: محسن قاضی مرادی زندگی من بود؛ او آدمی بود که یک عمر با او زندگی کرده بودم و الان که در جشنواره حضور دارم همه لحظاتی که با هم بودیم برایم تداعی می شود و این لحظات بسیار برایم سخت و اندوهگین است.


مهوش وقاری در گفت و گو با خبرنگار سینمایی ایرنا و در توضیح چرایی حضور در چهلمین جشنواره فیلم فجر، به رغم سال ها دوری، بیان کرد: ذهنیت ام این است که بعنوان آدمی که در سینما فعال هستم، باید همه آثار را ببینم منتها چند سالی بود که شانس این دیدن را نداشتم.
وی اضافه کرد: به سبب درگیری های ذهنی گوناگونی که داشتم، هنوز نتوانستم خودم را پیدا بکنم بنا بر این ذهنیتی از آثار و کارگردان های حاضر در جشنواره سال جاری ندارم.
وقاری افزود: دیدن فیلم بیرو به سبب بازی دوست مان محمد نیک بخت برایم اهمیت داشت؛ ضمن اینکه می خواستم فیلم مرد بازنده ساختهٔ محمدحسین مهدویان را هم ببینم.
وی اضافه کرد: من فیلم های مهدویان را دوست دارم و جنس کارهای ایشان را می پسندم البته سلایق با هم فرق دارد.
شنیده بودم که جواد عزتی در فیلم مرد بازنده مثل همیشه خوب بازی کرده اند و این یکی دیگر از انگیزه های من برای تماشای این فیلم بود
بازیگر سریال کیمیا (1394) گفت: مهدویان از نخستین کارش اثبات کرد که کارگردان کاربلدی است، ممکنست که ضعف هایی در کارش وجود داشته باشد اما در مجموع کار خودش را بلد است.
وی در ادامه و در توضیح کارهای اخیر خود اضافه کرد: امسال یکی، دو سریال کار کردم. یکی از سریال ها جناب عالی است که احیانا ایام عید پخش می شود.
این بازیگر بیان کرد: فکر می کنم کار بسیار خوبی شده است نه به سبب بازی خودم بلکه به سبب تیم تهیه و کارگردانی خوبی که پشت این کار بود؛ کارگردان این کار عادل تبریزی و داستان فیلمی کمدی انتقادی است.
وی اضافه کرد: مصطفی رضوانی تهیه کننده این سریال بودند و تمام عوامل فیلم احساس می کردند که در خانه خود هستند و با خانواده شان کار می کنند.
بازیگر سریال ستایش (1389) با اشاره به واکنش های مردمی نسبت به او بعد از مرگ همسرش محسن قاضی مرادی اظهار داشت: در طول این مدت بی نهایت مورد لطف مردم قرار گرفتم باآنکه خودم فکر نمی کنم که کار شاقی کرده باشم.
وی افزود: تصور نمی کنم کار خاصی کرده باشم به سبب اینکه محسن قاضی مرادی زندگی من بود؛ او آدمی بود که یک عمر با او زندگی کرده بودم و فکر می کنم هرکس دیگری هم جای من بود همین کار را می کرد.
بعد از فوت همسرم بازخوردهای خوب و مثبت خیلی از سمت مردم دیدم به صورتی که خودم هم باورم نمی شد
وقاری در پاسخ به این پرسش که چه خاطره ای از همسرش را بیشتر از همه دوست دارد، اشاره کرد: ما بیشتر از ۴۰ سال با هم زندگی کردیم و قبل از آن همکار هم بودیم و بنا بر این همه زندگی ما خاطره بود.
وی اضافه کرد: امروز که در جشنواره حضور دارم همه لحظاتی که با هم بودیم برایم تداعی می شود و این لحظات بسیار برایم دشوار می باشد و نبودش را به شدت حس می کنم؛ هر لحظه آرزو می کنم که ای کاش حضور داشت.
این هنرپیشه تصریح کرد: آخرین کار ایشان سریال هیولا ساخته مهران مدیری و در روزهایی بود بیماری اش عود کرده بود و حال خوبی نداشت.
وی افزود: خودش دوست داشت کار کند، به رغم اینکه توانایی اش را نداشت؛ بنا بر این من در تمام لحظات کار همراهش بودم، یعنی از زمانی که باید آماده می شد تا آن زمان که به سر لوکیشن می رفت، مراقبش بودم و با هم برمی گشتیم خانه. امیدوار هستم الگوی خوبی بوده باشم.
وی در ادامه و با اشاره به فضای حاضر در جشنواره فیلم فجر اشاره کرد: متأسفانه چون صنف و حرفه ما بدین شکل است که زیاد نمی توانیم همدیگر را ببینیم، جشنواره و خانه جشنواره و مراسم این چنینی سبب می شد که در کنار هم قرار بگیریم و با هم تعامل داشته باشیم ودست کم از حال هم آگاه باشیم.
ولی امروز که آمده ام می بینم که همچنان مانند گذشته آن اتفاق نیفتاده است و شلوغی سابق برقرار نیست که بطور قطع کرونا و شیوع آن در این مساله بی تأثیر نیست
وقاری افزود: بنا بر این برگزاری جشنواره را بسیار مثبت ارزیابی می کنم؛ جشنواره همواره فرصتی بوده است که با موضوعات و کارگردان های مختلف از با سابقه ها گرفته تا تازه کارها آشنا شویم.
وی اضافه کرد: امیدوار هستم کرونا و سویه های جدید آن به ما مجال بدهد که مانند گذشته با جریان فیلمها و تعامل با دوستان و همکارانمان همراه شویم.

1400/11/13
10:05:35
5.0 / 5
392
تگهای خبر: جشنواره , هنر
این پست جاوید شو را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
جاوید شو جاوید شو