وزیر میراث فرهنگی:

اتوبوس های گردشگری در پایتخت راه اندازی می شود

اتوبوس های گردشگری در پایتخت راه اندازی می شود

به گزارش جاوید شو وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در اولین روز از نمایشگاه گردشگری از طریق اندازی اتوبوس های گردشگری با مدیریت شهرداری تهران اطلاع داد.


به گزارش اداره ارتباطات و امور بین الملل شرکت نوسازی عباس آباد، عزت الله ضرغامی در زمان بازدید از نمایشگاه و حضور در غرفه شهرداری تهران واقع در سالن ۳۸، وجود وسایل حمل و نقل به منظور معرفی مناطق گردشگری پایتخت را الزامی دانست و اضافه کرد: تهران با عنایت به ظرفیت های بالای خود در زمینه گردشگری می تواند با فراهم کردن امکانات و زیرساخت های حمل و نقل این امکان را برای توریستهای داخلی و خارجی و همینطور شهروندان تهرانی ایجاد نماید.
ضرغامی اظهار داشت: مبحث بیمه هنرمندان صنایع دستی و راهنمایان گردشگری را در دولت پیگیری می نماییم و امیدوارم هر چه جلوتر می رویم این بیمه ساماندهی گردد و افرادی که بیشتر به بیمه نیاز دارند، مانند زنان سرپرست خانوار در اولویت قرار دارند.
شهرداری تهران سال جاری با دو غرفه ۳۱ و ۳۲ در سالن ۳۸ پانزدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و سی و پنجمین نمایشگاه ملی صنایع دستی همزمان در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران حاضر و به معرفی ظرفیت های گردشگری شهر تهران پرداخته است.
پانزدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و سی وپنجمین نمایشگاه صنایع دستی تهران بامداد روز شنبه - نهم بهمن ۱۴۰۰- با حضور سیدعزت الله ضرغامی وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، مدیران و مسؤلان این وزارت خانه و تعدادی از مقامات کشوری و لشکری، در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران شروع به کار کرد.
این نمایشگاه از امروز تا سه شنبه - ۱۲ بهمن - به مدت ۴ روز برگزار می گردد و علاقه مندان می توانند با رعایت دستورالعمل های بهداشتی مقابله با کرونا، از ساعت ۹ تا ۱۷ از این نمایشگاه بازدید کنند.
در مدت برگزاری این رویداد در بخش گردشگری نشست های متنوع، پنل ها، کارگاه ها و میزگردهای تخصصی با حضور اساتید و فعالان این حوزه برگزار می گردد. فضایی مجزا هم برای مذاکرات B to B به صورت مجازی و حضوری برای فعالان و متخصصان صنعت توریسم در نظر گرفته شده است.
همچنین در بخش صنایع دستی علاوه بر معرفی شهرها و روستاهای صنایع دستی ملی و جهانی، بخشی برای نمایش آثار هنری اساتید و نام آوران صنایع دستی و هنرهای سنتی اختصاص داده شده است. در این نمایشگاه به منظور پشتیبانی از هنرمندان صنایع دستی و هنرهای سنتی استانهای کمتر برخوردار، غرفه های مجانی به هنرمندان ۱۲ استان، اختصاص یافته اسمنبع:

1400/11/09
23:23:04
5.0 / 5
459
تگهای خبر: شركت , صنایع دستی , صنعت , فرهنگ
این پست جاوید شو را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
جاوید شو جاوید شو