نماینده مجلس:

بازار اصفهان مستعد وقوع حوادث و آتشسوزی های بزرگ است

بازار اصفهان مستعد وقوع حوادث و آتشسوزی های بزرگ است

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: بازار اصفهان وضعیت بسیار نگران کننده و مستعد وقوع حوادث و آتشسوزی بسیار بزرگی نظیر پلاسکو را دارد.


امیرحسین بانکی پور فرد روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا با اشاره به اینکه هفته گذشته سالگرد وقوع فاجعه ساختمان پلاسکو تهران بود اضافه کرد: در صورت وقوع اتفاق ناگواری در قسمتی از بازار اصفهان، هیچگونه راه عبور و مرور برای نیروهای امدادی وجود ندارد که امکان دارد خسارت های بزرگی به شهر وارد کند.
نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: در چند دهه گذشته تا کنون چنین فاجعه ای در استان اتفاق نیفتاده است اما باید پیشگیری نماییم و قبل از وقوع فاجعه راه های جلوگیری از آنرا پیدا نماییم.
وی افزود: فرونشست در اصفهان زمینه وقوع حوادث بسیاری را همچون در خطوط زیر زمینی شهر بوجود می آورد.
بانکی پور فرد با اشاره به اینکه به طور قطع دشمنان از این زمینه های صدمه زا در استان اصفهان اطلاع دارند تصریح کرد: وجود دشمنانی که بخصوص در سالهای اخیر و برای سال آینده برنامه ریزی کردند ما را نگران می کند که می تواند مشکلاتی را برای ما بوجود آورد.
وی بیان نمود: بستر وقوع زمینه های نابسامانی فراهم است و دشمنان در این نابسامانی ها دست به اقداماتی مخربی می زنند.
نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: نیاز است که این مورد در دستور کار اتاق بازرگانی اصفهان قرار گیرد و توسط کمیته ای بررسی شود و پیشبینی های لازم در مورد اصناف و کارخانه ها پیشبینی شود.
وی تصریح کرد: احتمال وقوع حادثه ای شبیه انفجاری که سال قبل در بیروت لبنان صورت گرفت در انبارهایی در پنج تا ۶ نقطه اصفهان وجود دارد که بی توجهی زیادی نسبت به آنها می شود و این مورد همچون مواردی است که می تواند مشکلاتی را برای همه مردم ایجاد نماید.
بانکی پور فرد اضافه کرد: پیشنهاد می دهیم که کمیته ای بررسی این موارد را در دستور کار خود قرار دهد و تا ۲ سه ماه آینده در این حوزه تصمیمات خوبی گرفته شود.
بازار تاریخی اصفهان که قدمت آن به دوره صفویه باز می گردد از ضریب ایمنی کافی برخوردار نیست و بر مبنای برخی برآوردها افزون بر هشت هزار و ۵۰۰ واحد صنفی فعال در این بازار با خطر آتشسوزی و سایر حوادث روبرو هستند.
1400/11/03
14:18:46
5.0 / 5
340
تگهای خبر: برنامه , خسارت , قدمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
جاوید شو جاوید شو