پاسخ صدا و سیما به حاشیه های برنامه میدون

پاسخ صدا و سیما به حاشیه های برنامه میدون

تهران _ ایرنا_ در پی درج خبر و انتقاداتی در بعضی رسانه ها در حوزه اختصاص «حمایت شش میلیارد تومانی از یک برنامه تلویزیونی توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی»، اداره کل روابط عمومی صدا و سیما، برای تنویر افکار عمومی جوابیه ای صادر کرد.


به گزارش سه شنبه شب ایرنا از روابط عمومی صدا و سیما، متن جوابیه به این شرح است:
باسمه تعالی
در پی انتقاد به اختصاص حمایت شش میلیارد تومانی به ساخت برنامه «میدون» محصول شبکه سوم سیما، به استحضار می رساند:
برنامه میدون، گامی است در راه شناسایی و معرفی صاحبان ایده و نخبگان و کارآفرینان، بدین جهت طبیعی است که یکی از بازوهای حمایتی این برنامه، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی محسوب شود. چنان که خیلی از وزارتخانه ها و سازمانها و نهادها نیز بنا به ماموریت و موضوع برنامه ها، در برنامه سازی، یاری کننده رسانه ملی هستتند. بنابراین، دریافت کمک یاد شده امری غیر طبیعی و بیرون از حدود فعالیت رسانه ملی و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به حساب نمی آید.
بدیهی است؛ یکی از وظایف کلان وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، تقویت اشتغال و کارآفرینی است. در همین مسیر کمک وزارت کار به شبکه سه و برنامه هدف نظر در این شبکه، منطقی، قانونی و در امتداد وظیفه ذاتی وزارتخانه است.
مستند قانونی کمک یاد شده، دقیقا بند«چ» ماده 37 قانون احکام دائمی برنامه های توسعه کشور مصوب سوم مهر سال 1395هیئت وزیران است.
بند یاد شده؛ تاکید می کند که «کلیه دستگاه های اجرائی مشمول ماده (۵) قانون مدیریت خدمات کشوری مکلفند یک درصد از اعتبارات هزینه ای خود به استثنای فصول (۱و۴و۶) را طی قرارداد مشخص با صدا و سیما صرف تولید برنامه جهت فرهنگ سازی و آگاهی بخشی و اطلاع رسانی نمایند».
انتظار می رود که رسانه ها، با اطلاعات و علم نسبت به رویدادها، موضع گیری منصفانه وحرفه ای کنند و فقط با اتکا به شنیده ها یا برداشت سلیقه ای و شخصی، سبب بهتان و تشویش اذهان عمومی نشوند.

1400/10/29
09:31:19
5.0 / 5
674
تگهای خبر: برنامه , خدمات , دستگاه , فرهنگ
این پست جاوید شو را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
جاوید شو جاوید شو