اکران چهارراه از 20 دی ماه در سینماها

اکران چهارراه از 20 دی ماه در سینماها

جاوید شو: اکران بسته فیلم کوتاه «چهارراه» از روز چهارشنبه 29 دی ماه با نمایش در سینماهای هنر و تجربه همچون سینما چارسوی تهران و سینما هویزه مشهد شروع می شود.


به گزارش جاوید شو به نقل از خبرگزاری ایرنا از هنر و تجربه، چهار فیلم کوتاه هفته شانزدهم، تاژبازی، نام مرده و گوسفندان ما را خواهند بلعید در قالب بسته فیلم کوتاه چهارراه از روز چهارشنبه ۲۹ دی ماه اکران خودرا در سینماهای این موسسه شروع می کنند.
هفته شانزدهم
فیلم کوتاه هفته شانزدهم به کارگردانی هاشم جهرمی و تهیه کنندگی پویان صادقی تولید شده است.
در خلاصه داستان این فیلم کوتاه ۲۵ دقیقه ای آمده است: محیا زنی جوان و حامله با تهدید جانی همسر بدهکارش برای نجات زندگی خود و همسرش از شرایط خطیر مالی تصمیم به انجام نقشه ای می گیرد. اما برای عملی کردن نقشه خود مسیری تاریک بر می گزیند.
مهرنوش ستّاری، حمیدرضا نوروزی، دنیا جهان منش، میثم فخرایی، امیر زمستانی، بهاره ودادی، مهدی مرادی و مریم بی رنگ همچون بازیگران هفته شانزدهم هستند.
تاژبازی
فیلم کوتاه تاژبازی به نویسندگی، کارگردانی و تهیه کنندگی مهدی مهایی، داستان دلقکی را روایت می کند که در شهربازی کوچکی در ایران، سیبل توپ ها قرار می گیرد. او برای استخدام وکیل و گرفتن حق حضانت دخترش در دادگاه، نیاز به حقوقش دارد، اما صاحب غرفه شهربازی از دادن پول طفره می رود.
تاژبازی در لغت به مدلول خیمه شب بازی است و داستان انسان هایی را نمایش می دهد که مانند عروسک هایی به نخ کشیده شده، بازیچه دست آدم هایی هستند که در طبقه اجتماعی و اقتصادی بالاتری از آنها زندگی می کنند.
بازیگران این فیلم کوتاه ۲۵ دقیقه ای را که محصول سال ۹۹ است، خسرو احمدی، حامد وحید، بهروز قادری، بنیامین پیروانی، محمد خوشبخت و آنیسا رنجبر می سازند.
نام مرده
نام مرده عنوان دیگر فیلم کوتاه بسته چهارراه به نویسندگی سید فرید حسینی و عاطفه رحمانی همین طور تهیه کنندگی و کارگردانی حسین میرزامحمدی است.
در خلاصه داستان این فیلم کوتاه ۳۰ دقیقه ای آمده است: با خودکشی سعید در یکی از مراکز نگهداری از کودکان کارتن خواب بهزیستی، انگشت بهتان به سمت گروه فیلمبرداری می رود که یک ماه پیش از حادثه در همان مرکز مشغول ساخت فیلم بودند و سعید هم در آن بازی می کرد. با ورود لادن بازیگر اصلی فیلم به آن مرکز حقایقی تلخ آشکار می شود.
بازیگران نام مرده عبارتند از شیرین اسماعیلی، تینو صالحی، محمد صادق ملک، علیرضا زارع پرست، محمد فرهادی، علیرضا حکیمی، امید سلمانی، مهدی مردمی و ایلیا قندهاری.
گوسفندان ما را خواهند بلعید
فیلم کوتاه ۱۱ دقیقه ای گوسفندان ما را خواهند بلعید به نویسندگی مجتبی رستم پور و کارگردانی مصطفی رستم پور و عاطفه رضایان تولید شده است؛ تهیه کنندگی این اثر برعهده انجمن سینمای جوان ایران (دفتر شهرکرد) بود.
در خلاصه داستان این فیلم کوتاه آمده است: داستان زندگی دختری به نام طاهره که قربانی رسم ازدواج زود هنگام و در سن پایین است. طاهره حالا می خواهد تلاش کند از تکرار تجربه های تلخ خود برای خواهرش خاطره پیشگیری کند.
طاهره شریفی، محمد شکروی، رضا علیجانی، احسان اطمینان، هانیه فرزین و علی حسن فرزین گروه بازیگران گوسفندان ما را خواهند بلعید را می سازند.
فیلم های کوتاه این بسته قبل از این در جشنواره های مختلف داخلی و خارجی حضور داشته و افتخارهایی را کسب کرده اند.


منبع:

1400/10/25
14:06:33
5.0 / 5
293
تگهای خبر: جشنواره , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
جاوید شو جاوید شو