رییس دانشگاه خوارزمی اعلام كرد

درگیر شدن دانشگاهیان در حل ابرچالش ها انتظار امروز کشور

درگیر شدن دانشگاهیان در حل ابرچالش ها انتظار امروز کشور

به گزارش جاوید شو رئیس دانشگاه خوارزمی با تاکید بر این که امروزه انتظار است که دانشگاهیان در حل مسایل کشور درگیر شوند، اظهار داشت: این مساله موردی است که در گذشته نبوده ولی در سالهای اخیر در ابر چالش های کشور دست یاری به سمت دانشگاهیان و تیم های دانشگاهی دراز شده است.


به گزارش جاوید شو به نقل از ایسنا دکتر عزیزالله حبیبی در مراسم گرامیداشت هفته پژوهش و فناوری و تکریم مقام پژوهشگران دانشگاه خوارزمی که بصورت آنلاین در محل این دانشگاه برگزار شد، اضافه کرد: امسال باتوجه به تعریف ماموریت های استانی حوزه پژوهش، ما در این عرصه هدایت، راهبری و هماهنگی و به مقصد رساندن مجموعه کارهای پژوهشی را در دستور کار قرار دادیم.
وی با اشاره به اقدامات دانشگاه خوارزمی در توسعه فناوری افزود: با بهره گیری از فضاهای موجود مراکز رشد در تهران و کرج و یک خانه خلاق برای رشته های علوم انسانی راه اندازی شده که هم اکنون آماده بهره برداری است.
حبیبی ابراز امیدواری کرد که این فضای جدید تحقیقاتی دانشگاه خوارزمی در دهه فجر سال جاری با حضور مسئولان استانی افتتاح شود.
رئیس دانشگاه خوارزمی، با اشاره به روند تکمیل مراکز رشد این دانشگاه اشاره کرد: بمنظور جذب واحدها و هسته های فناور در دو نوبت فراخوانی را منتشر کردیم که با ارزیابی های انجام شده تعدادی از هسته های فناور متقاضی پذیرش شدند تا در مراکز رشد دانشگاه مستقر شوند.
حبیبی با تاکید بر این که تحقیقات انجام شده باید بر موضوعات اجتماعی متمرکز شود، تصریح کرد: انتظار امروز جامعه مراجعه بیشتر به دانشگاه ها برای رفع معضلات کشور است؛ موردی که در گذشته نبوده است ولی در طول چند سال اخیر شاهد بودیم که در یکسری از بحران ها و ابر چالش های کشور از اعضای هیات علمی دانشگاه ها و تیم های دانشگاهی طلب همکاری شد تا آنها راهکارهای فناورانه برای رفع چالش ها عرضه کنند.
وی با اشاره به تاکیدات روسای سه قوه برای درگیر شدن دانشگاهیان در حل مسایل اجتماعی کشور، افزود: تحقق این خواسته نیاز به سیستم و اتاق فکری دارد که مسؤول آن مشخص باشد و ماموریت های مشخصی را تعریف کنند.
منبع:

1400/10/22
12:55:14
5.0 / 5
395
تگهای خبر: آنلاین , سیستم
این پست جاوید شو را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
جاوید شو جاوید شو