در گزاره برگ معرفی سویه اُمیكرون تاكید شد

نگرانی ناشی از امیکرون و افزایش تعداد موارد بستری در پیک ششم همچنان وجود دارد

نگرانی ناشی از امیکرون و افزایش تعداد موارد بستری در پیک ششم همچنان وجود دارد

جاوید شو: چهل و هفتمین گزاره برگ کمیته تحقیقات و اخلاق کووید 19 با موضوع معرفی سویه اُمیکرون منتشر گردید که در آن تاکید شده که نگرانی ناشی از افزایش تعداد موارد مبتلاشدن و درنتیجه آن، افزایش تعداد موارد بستری در پیک ششم همچنان وجود دارد.


به گزارش جاوید شو به نقل از ایسنا، پیام اصلی گزاره برگ چهل و هفتم کمیته تحقیقات و اخلاق کووید ۱۹ به این شرح است:
«اگرچه شدت بیماری زایی واریانت (سویه) اُمیکرون کمتر از واریانت های قبلی است، اما باتوجه به قدرت سرایت بالای آن، درصد واکسیناسیون پایین خصوصاً دوز سوم و همین طور رعایت پایین پروتکل ها در کشور ما نسبت به سایر کشورها، نگرانی ناشی از افزایش تعداد موارد مبتلاشدن و درنتیجه آن، افزایش تعداد موارد بستری در پیک ششم همچنان وجود دارد. بدین سبب لازم است تزریق دوز سوم واکسن ها و رعایت پروتکلهای بهداشتی در جامعه و محل کار جدی گرفته شود.»
هم اکنون کشور ما همچون کشورهایی است که واریانت اُمیکرون را گزارش کرده است. با توجه به این که جنبه های مختلف این واریانت نسبت به دیگر واریانت های کووید۱۹ هنوز ناشناخته است، ممکنست یک تهدید جدی برای کشور محسوب شود.
مستندات مختلف حکایت از قابلیت سرایت بالای این واریانت نسبت به واریانت های قبلی دارند که می تواند سبب افزایش شیوع بیماری شود و سیستم های بهداشتی را تحت تاثیر قرار دهد، بدین سبب برای جلوگیری از افزایش مبتلاشدن و تجربه پیک بعدی در کشور، مهم ترین و بهترین راهکار تزریق دوز سوم یا یادآور واکسن های موجود در کشور و ادامه و تشدید اقدامات پیشگیرانه و بهداشتی در خانه، جامعه و محل کار بخصوص در جمعیت های خاص مانند سالمندان و افراد با ضعف و سرکوب سیستم ایمنی خواهد بود.
در این گزاره برگ به مواردی مانند تفاوت سویه اُمیکرون با سویه های قبلی، میزان قابلیت انتقال، شدت بیماری زایی، تاثیرگذاری واکسن ها (اهمیت دوز یادآور)، درمان، تست های تشخیصی و روش پیشگیری پرداخته شده است.
علاقه مندان می توانند برای مشاهده متن کامل چهل و هفتمین گزاره برگ کمیته تحقیقات و اخلاق کووید۱۹ با موضوع معرفی سویه اُمیکرون اینجا کلیک کنند.
منبع:

1400/10/22
12:23:43
5.0 / 5
7071
تگهای خبر: سیستم
این پست جاوید شو را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
جاوید شو جاوید شو