اجلاسیه جامعه مدرسین و علمای بلاد در قم

اجلاسیه جامعه مدرسین و علمای بلاد در قم

جاوید شو: جانشین دبیر دوازدهمین اجلاسیه جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و علمای بلاد اعلام نمود که دوازدهمین اجلاسیه جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و علمای بلاد در ایام 22 و 23 دی ماه سال جاری به طور مجازی انجام می شود.


به گزارش جاوید شو به نقل از ایرنا، حجت الاسلام والسملمین احمد فرخ فال در نشست خبری دوازدهمین اجلاس اجلاسیه جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و علمای بلاد ضمن تسلیت ایام شهادت حضرت فاطمه (س) و شهادت سردار سلیمانی گفت: جامعه مدرسین با سابقه بیش از یک قرن، جریانی است که در کنار قیام امام در کنار حوزه علمیه شکل گرفته است و بعنوان یک جریان حوزه بعنوان پشتوانه عظیم انقلاب و نظام امام و رهبری ایفای نقش کرده است.
وی به فرمایشات حضرت امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری در مورد گردهمایی طلاب و علما و مواضع آنان در رویدادهای مختلف کشور اشاره نمود و اضافه کرد: برمبنای خواسته ای که حضرت امام ره و مقام معظم رهبری داشتند، جامعه مدرسین دو گونه اجلاس برای ارتباط با علمای بلاد داشته است و یک گونه اجلاس اجلاس سراسری است و که یک هر دو سال یک دفعه در زمینه علمیه قم با حضور علمای بلاد تشکیل می شود و در سال قبل که دوازدهمین اجلاس سراسری را باید برگزار می شد به لحاظ وضعیت اضطراری کرونا این اجلاس برگزار نشد و به لطف حق تالا با وضعیت نسبتاً قابل قبولی که ما شاهد می باشیم در کشور این دوازدهمین اجلاس سراسری در روز ۲۲ و ۲۳ دیماه سال جاری بصورت وبینار و بصورت نیمه حضوری برگزار می شود.

فرخ فال افزود: اجلاسیه های منطقه ای را در ۹ منطقه، هر منطقه دو یا سه استان برگزار کردیم. در اجلاسیه های منطقه ای بنای جامعه مدرسین این است که سه یا چهار استان را برنامه ریزی می کند و با حضور اعضای جامعه مدرسین در یکی از استانها بعنوان اجلاس منطقه ای برگزار می گردد که آخرین اجلاس منطقه ای در استان اصفهان انجام شد.
وی به تبیین چگونگی برگزاری اجلاسیه پرداخت و اظهار داشت: تعدادی از علما و شخصیت های قم و نظام در زمینه علمیه قم در روز پنجشنبه ۲۳ دیماه اجلاس خواهیم داشت و در همه استانها با محوریت همه علمای بلاد و نمایندگان محترم مقام معظم رهبری، مشابه این اجلاس را از نمایندگان استان خود خواهند داشت. از ساعت ۸ بامداد تا نزدیک غروب روز ۲۳ دیماه جلساتی که در قم و استانها برگزار می شود؛ با ارتباط دو سویه این اجلاس برگزار می شود.
فرخ فال افزود: روز چهارشنبه با حضور علما و شخصیت های علمی، محتواها را در قالب ۴ کمیسیون قرار داده و مورد بررسی قرار خواهد گرفت و روز پنج شنبه دبیران ۴ کمیسیون گزارش کشوری خودرا از مفاد کمیسیون ها ارائه خواهند داد.
وی اضافه کرد: ۴ کمیسیون در قالب تولید منظومه معرفتی و ارزشی نظام اسلامی، رسالت حوزه های علمیه در تحقق خودسازی، فرهنگ سازی، جامعه پردازی و تمدن سازی، رسالت حوزه های علمیه در ترویج و تحقق اقتصاد مقاومتی و معیشت جامعه، رسالت حوزه های علمیه در استفاده از فرصت ها و مواجهه با چالش ها و تهدیدات انقلاب اسلامی تشکیل شده است.
فرخ فال در اجرائی شدن تصمیمات اجلاسیه در سطح کشور اظهار داشت: در این اجلاسیه باتوجه به نیاز روز و آینده نگری ۴۰ سال پیش رو بحث و تبادل نظر می کنند و مصوبات کمیسیون ها بعد از نهایی شدن در جامعه مدرسین برای مراحل قانون با نمایندگان مجلس شورای اسلامی و دولت به مشورت و رایزنی گذاشته می شود.
آیت الله سیدهاشم حسینی بوشهری بعنوان دبیر دوازدهمین اجلاسیه جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و علمای بلاد، حجج اسلام فرخ فال، صادقی، قربانی و کریمی به ترتیب بعنوان جانشین، مدیر اجرائی، مدیر روابط عمومی و مسئول دبیرخانه اجلاس معرفی شده اند./


منبع:

1400/10/18
21:06:02
5.0 / 5
393
تگهای خبر: برنامه , فرهنگ , گردهمایی
این پست جاوید شو را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
جاوید شو جاوید شو