مطالبات اهالی سینما بر زمین مانده است

مطالبات اهالی سینما بر زمین مانده است

به گزارش جاوید شو رئیس سازمان سینمایی از گفتگو با کمیسیون های مختلف مجلس شورای اسلامی برای جذب منابع و تبیین جایگاه و اهمیت سینما اطلاع داد و اظهار داشت: متاسفانه در بودجه سال آینده شاهد افزایش حداقلی و بودجه سینما هستیم، در صورتی که که مطالبات بر زمین مانده و ضریب نیاز سینمای ایران بسیار است.


به گزارش جاوید شو به نقل از ایرنا از اداره کل روابط عمومی سازمان سینمایی کشور؛ محمد خزاعی با اشاره به اینکه طی روزهای گذشته به صورت پیوسته نشست های گوناگونی را با کمیسیون های اقتصادی، فرهنگی، بودجه، برخی اعضای کمیسیون تلفیق و نیز، اعضای هیات رئیسه مجلس داشته است اضافه کرد: مهم ترین دغدغه بنده و همکارانم این روزها با عنایت به اعلام رسمی بودجه سال ۱۴۰۱ در مورد بودجه سینماست.
وی اظهار داشت: متاسفانه در بودجه سال آینده شاهد افزایش حداقلی و بودجه سینما هستیم این در شرایطی است که مطالبات بر زمین مانده و ضریب نیاز سینمای ایران بسیار است.
رئیس سازمان سینمایی اشاره کرد: رایزنی ها و تلاشهای گسترده ای در جهت تحقق برنامه های سازمان سینمایی و راهبردهای جدید آن برای جلب حمایت و همراهی مجلس شورای اسلامی انجام دادیم و خوشبختانه در عزیزان مجلس هم این نگاه حمایتی حس می شود.
وی با اشاره به اینکه سینما و محصولات فرهنگی بعنوان کلید پیشرفت و پیشران توسعه نیازمند حمایت گسترده تر و نگاه فراگیرتری است خاطر نشان ساخت: یکی از پیش نیازهای نشست با نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی تبادل نظر، هم فکری و طرح و تشریح نقاط قوت سینمای بعد از انقلاب اسلامی بوده است.
رئیس سازمان سینمایی اظهار داشت: جایگاه سینماگران کشور بعنوان گنجینه و سرمایه های انسانی، ملی راهبردی است و نیاز است دستاوردهای سینمای ایران در دنیا و منطقه برای نمایندگان مجلس تبیین و گزارش می شد.
رئیس سازمان سینمایی، ضرورت تقویت و رشد تکنولوژی و ایجاد فضاها و ظرفیت های جدید در عرصه تولید، عرضه و تقاضا بخصوص در حوزه سینمای مناطق و شهرستان ها را همچون سرفصل های مهم گفتگو با نمایندگان و کمیسیون های مختلف مجلس شورای اسلامی عنوان نمود و اضافه کرد: تأمین منابع اقتصادی و پشتوانه های اعتباری برای تقویت و ارتقای سینما با عنایت به مباحث در ارتباط با بودجه و افزایش حداقلی آن برای سال آینده، از دیگر مباحث گفتگوی بنده در مجلس بوده است.
وی اضافه کرد: بدیهی است با عنایت به تدوین برنامه ها و راهبردهای جدید اجرایی و عملیاتی در سازمان سینمایی، لزوم افزایش اعتبارات و منابع اجتناب ناپذیر باشد و بطور قطع رایزنی خواهیم کرد تا بنیه اقتصادی سینمای ایران در زمینه های معیشیتی، تولیدی، آموزشی و صنعت زیرساخت قوی تر و محکم تر شود.
به نقل از ایشان، در این راستا دیدارهای گوناگونی با بعضی از اعضای هیات رئیسه مجلس، کمیسیون اقتصادی، کمیسیون فرهنگی، کمیسیون بودجه، برخی از نمایندگان کمیسیون تلفیق و نیز، نشست های و تبادل نظر با خیلی از نمایندگان شهرستان های مختلف کشور به خصوص در مورد پشتیبانی از توسعه زیرساخت ها و توجه به فیلمسازان شهرستانی و مقوله معیشت خانواده سینما در جهت عدالت فرهنگی داشته ایم.
خزاعی با اشاره به اینکه بزرگترین سرمایه سینمای ایران نیروی انسانی است اظهار داشت: سینمای ما با همه فراز و نشیب ها و برخی حواشی آن همچنان نشان درخشان فرهنگی و افتخارآفرین در عرصه بین الملل است. قطعا، این سینما به حمایت تصمیم گیران و متولیان برنامه و بودجه و مجلس به صورت جدی نیاز دارد چرا در زمینه تقویت منابع امور رفاهی و معیشتی سینماگران و هم در زمینه توسعه سالن ها و ظرفیت های زیرساختی باید گام های اساسی برداشته شود.
رئیس سازمان سینمایی ضمن اظهار خرسندی و امتنان از همراهی و حمایت بسیار جدی و عزم راسخ وزیر فرهنگ و ارشاد و همکارانش در این حوزه اظهار داشت: من به آینده سینمای ایران و رشد و رونق آن بسیار خوشبینم و امیداورم در سایه همدلی و همفکری و تعامل همه خانواده سینما و پرهیز از حاشیه سازی بتوانیم به نیازهای اساسی سینما و سینماگران بپردازیم.


منبع:

1400/10/14
19:01:51
5.0 / 5
893
تگهای خبر: برنامه , صنعت , فرهنگ , محصولات
این پست جاوید شو را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
جاوید شو جاوید شو