قائم مقام وزیر میراث فرهنگی :

رونق گردشگری در ایران مستلزم نهضت بزرگ ملی است

رونق گردشگری در ایران مستلزم نهضت بزرگ ملی است

به گزارش جاوید شو قائم مقام وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اظهار داشت: ارتقای تمام بخش های زیرمجموعه این وزارتخانه خصوصاً رونق گردشگری در کشور مستلزم یک نهضت بزرگ ملی است.


به گزارش جاوید شو به نقل از خبرگزاری ایرنا، علی دارابی شامگاه سه شنبه در آیین معرفی مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اصفهان اضافه کرد: این نهضت ملی باید بتواند سبب گسترش ارکان مختلف خصوصاً گردشگری شود.
وی بابیان این که همکاری نهادهای مختلف برای توسعه گردشگری لازم است افزود: دستگاه هایی که مسئولیت اجتماعی و فرهنگی دارند باید با افزایش مشارکت خود با نهاد میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی برای توسعه این بخش بکوشند.
معاون میراث فرهنگی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با اشاره به گستردگی کارهای این وزارتخانه در سراسر کشور اشاره کرد: محدودیت اعتبارات مشکل اصلی این بخش است پس تمام فعالان باید برای اعتلای آن سهیم شوند.
دارابی اشاره کرد: ایران فراتر از تاریخ است و جهان را بدون ایران و اصفهان نمی توان تصور کرد و این استان مهد میراث فرهنگی باارزش و صنایع دستی باارزش و کانون مهمی گردشگریست.
وی بابیان این که توسعه گردشگری اصفهان در گام نخست مستلزم انتخاب یک مدیر بود افزود: علیرضا ایزدی مدیرکل جدید کاربلد، باتجربه، پاک دست، ولایی و انقلابی است.
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اصفهان نیز در این جلسه اظهار داشت: این دیار شایسته بهترین هاست و برای بهبود وضعیت گردشگری آن باید تمام نهادها همکاری داشته باشند.
علیرضا ایزدی گفت: میراث فرهنگی و گردشگری نباید با نگاه ناسیونالیستی نباید زیر سؤال برود بدین سبب باید به برای توسعه این بخش که عامل ارتقای فرهنگ و معرفی تمدن است در سراسر کشور کوشش کرد.
وی اضافه کرد: تاریخ سه هزار و ۱۰۰ ساله و یک هزار و ۴۰۰ ساله اسلامی کشورمان به بهترین شکل ممکن باید حفظ شود و بی گمان ساختن اصفهان پر امید در عرصه میراث و گردشگری به موفقیت بیش از پیش کشورمان می انجامد.
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی روز گذشته در حکمی "علیرضا ایزدی" را با حفظ سمت مشاور وزیر بعنوان مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اصفهان منصوب نمود.
از مهم ترین سوابق ایزدی که دانش آموخته دکترای مدیریت گردشگریست می توان به مشاور وزیر و رئیس حوزه وزارتی و امور بین الملل و سرپرست اداره کل مدیریت عملکرد، بازرسی و رسیدگی به شکایات وزارت میراث فرهنگی، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استانهای کهگیلویه و بویراحمد، همدان، خوزستان و مرکزی، فرماندار شهرستان های سنقر و کلیایی و کنگاور، رئیس دانشگاه علمی و کاربردی میراث هگمتانه و مُدرس درس های در رابطه با گردشگری در دانشگاه های مختلف اشاره نمود.
به گزارش جاوید شو به نقل از خبرگزاری ایرنا، خرداد سال جاری پس ازاینکه "فریدون الله یاری" مدیر قبلی میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اصفهان، که مدت ۶ سال و نیم مسئولیت این اداره کل را بر عهده داشت براثر مبتلاشدن به بیماری کووید- ۱۹ با پیشینه مبتلاشدن به سرطان درگذشت، "علی مونسان" وزیر وقت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در حکمی، "علی کامیابی" را بعنوان سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اصفهان منصوب نمود.
استان اصفهان بعنوان قطب گردشگری کشور بیش از ۲۲ هزار بنا و اثر تاریخی دارد که یک هزار و ۸۵۰ مورد آن به ثبت ملی و هفت اثر شامل میدان امام اصفهان (نقش جهان)، کاخ چهل ستون، باغ فین کاشان، مسجد جامع و سه قنات به ثبت جهانی رسیده است.


منبع:

1400/10/07
22:15:25
5.0 / 5
512
این پست جاوید شو را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
جاوید شو جاوید شو