رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران :

ارامنه، شهدای قهرمان برای دفاع از کشور تربیت کردند

ارامنه، شهدای قهرمان برای دفاع از کشور تربیت کردند

به گزارش جاوید شو معاون رییس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران  اظهار داشت: از برادران و خواهران ارمنی تشکر می نماییم که در حفظ این سرزمین همراه ما بودند و افراد شجاعی را تربیت کردند که مظهر قهرمانی این ملت هستند، در رشد اقتصادی کشور نقش داشتند و در کنار برادران مسلمان ملتی یکپارچه را آفریدند.


به گزارش خبرنگار حوزه ایثار وشهادت ایرنا، سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی عصر دوشنبه در مراسم بزرگداشت شهدا و ایثارگران ارمنی که در کلیسای سرکیس مقدس برگزار شد، با تبریک سال نوی میلادی اظهار داشت: امیدواریم سال نوی میلادی سالی پر از خیر و برکت، صلح و دوستی و آشتی برای تمام ملت ها باشد.
معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران با اعلان اینکه یاد کردن از شهدا یاد گذشته نیست، اظهار داشت: گرامی داشت مقام شهدا و حفظ این فرهنگ حفظ امنیت آینده است. وجود شهدا در میان اقوام مختلف کشورمان نشان میدهد همه اقوام در حفظ کشور سهیم بوده اند که یکی از این اقوام مردم شریف ارمنی هستند.
وی اضافه کرد: در ابتدای سال نوی میلادی یادی از ایثارگران و فداکارانی می نماییم که جان خودرا برای آرامش ما فدا کردند. آنان کشور، خاک، جان و مال مردم را حفظ کردند تا همه ما امروز در فضایی آرام در کنار هم باشیم. ای کاش در دنیا هیچ متجاوزی وجود نداشته باشد، اما از آنجائیکه افرادی هستند که چشم طمع به ثروت سایر مردم دارند همیشه نیاز به افراد شجاعی احساس می شود که جلوی آنان بایستند.

معاون رییس جمهور با اعلان اینکه یاد کردن از شهدا یاد از گذشته نیست اظهار داشت: گرامیداشت مقام شهدا و حفظ این فرهنگ حفظ امنیت آینده است. امام خمینی (ره) فرموده اند ملتی که شهادت دارد اسارت ندارد. یاد کردن از همه شهدای اقوام مختلف موجب می شود مردم قهرمانان خودرا پیدا کنند. وجود شهدا در میان اقوام مختلف کشورمان نشان میدهد همه اقوام در حفظ کشور سهیم بوده اند که یکی از این اقوام مردم شریف ارمنی هستند.
قاضی زاده هاشمی در آخر اظهار داشت: تبریک شخص رییس جمهور، هیئت دولت و همراهان ما را به مناسبت سال نوی میلادی و ادای احترام به مقام شهدا، جانبازان و آزادگان ارمنی را پذیرا باشید.
احترام به خانواده شهدا یک کار خدا پسندانه است

اسقف اعظم سیبوه سرکیسیان خلیفه ارامنه تهران هم در سخنانی اظهار داشت: احترام به خانواده شهدا یک کار خدا پسندانه است و این کار شما بسیار قابل احترام است.
وی اضافه کرد: شهدا به کل مردم متعلق هستند. اتحاد مردم ایران بسیار قابل تحسین است.
یاد و نام شهدا وایثارگران ارامنه بسیار مهم است
امیر دریادار حبیب الله سیاری معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران اظهار نمود: آرزوی موفقیت برای جامعه ارامنه داریم و امروز توفیق داریم در جمع خانواده شهدای ارامنه هستیم. درود می فرستم به روح مطهر شهدا به ویژه شهدای ارامنه و در آستانه سال نو میلادی میلاد حضرت مسیح را تبریک می گویم و امید دارم سال جدید برای همه سال موفقیت و سرافرازی باشد.

وی اضافه کرد: بمنظور زنده نگه داشتن یاد شهدا خدمت خانواده شهدا وایثارگران ارامنه محترم رسیدیم. من از شهدای ارامنه و عزیزان ارامنه که در ارتش خدمت کردند خاطرات خوبی دارم هر جایی که من خدمت کردم از دوستان ارامنه غیرت و وفاداری و نظم خاص، رشادت و وفاداکاری آنها را در اوج دیدم.
سیاری افزود: انقلاب متعلق به همه ملت ایران است و همه اقوام و ادیان در ایران برای پیروزی انقلاب زحمت کشیدند. برای حفظ انقلاب همه ادیان در میدان هستند. ایران بزرگ گلستان اقوام و ملل است که در طول تاریخ با هم زندگی کردند و مایه افتخار کشور هستند.
معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: هر جایی که انقلاب و تمامیت ارضی در خطر باشد عزت و شرف ملت در خطر و استقلال کشور در خطر باشد همه اقوام و ادیان برای فداکاری حاضرند و نمونه آنرا در ۸ سال دفاع مقدس دیدیم که با اتحاد و همدلی پوزه دشمن به خاک مالیده شد.
وی اضافه کرد: امنیت امروز ایران به برکت خون شهدا و فداکاری جانبازان و خانواده شهدا است و درود می فرستیم به روح امام و شهدا و برای همه ملت ایران و هموطنان ارمنی آرزوی سلامتی دارم.
سردار دلها در دل ارامنه جای دارد
نورایر آرامیانس رئیس شورای خلیفه گری ارامنه تهران نیز دراین مراسم در سخنان کوتاهی اظهار داشت: خوشحالیم که پذیرای برادران مسلمان و لشکری و کشوری هستیم در این کشور در کنار هم هستیم و در کمال صلح و صمیمیت قرن ها زندگی کردیم.
وی اضافه کرد: در روزهای سالروز شهادت سلیمانی باید گفت در دل همه ارامنه یاد سردار دلها جای دارد و همه می دانیم که ایشان برای کشور فداکاری های فراوان کردند.
داود نورچه ای مدیر کل فرهنگی نیز با تبریک سال نو میلادی اظهار داشت: رییس بنیاد شهید قبل از این مراسم به آرامستان ارامنه برای ادای احترام به شهدای ارامنه رفته اند و ادای احترام به خانواده معظم شهدا و جانبازان و ایثارگران ارامنه را صورت دادند.


هدایایی از طرف ارتش توسط دریادار سیاری و از طرف بنیاد شهید توسط قاضی زده و اسقف ارامنه به هاسو کشیش دانلیان جانباز ۷۰ درصد. خانواده شهید آنوشاوان عیوضیان. جانباز دوران انقلاب گورگن کرمیان، آزاده وازگن ولدی، خانواده شهید آندرانیک مگردیچیان. خانواده شهیدان هایسن موسسیان (پدر) و ادموند موسسیان قزلجه (پسر). خانواده شهید رازمیک هونانیان. خانواده شهید وارطان اراکلیان. آزاده سیمیک وارطانیان اهدا گردید.
آرا شاهوردیان نماینده مردم ارامنه، روحانیون سیاسی عقیدتی ارتش و مسئولان بنیاد شهید در این مراسم حضور داشتند.


منبع:

1400/10/06
21:45:24
5.0 / 5
562
تگهای خبر: سلامت , فرهنگ
این پست جاوید شو را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
جاوید شو جاوید شو