پانته آ بهرام، سفیر دختران بی سرپناه شد

پانته آ بهرام، سفیر دختران بی سرپناه شد

پانته آ بهرام، بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون بعنوان سفیر «سرای گوهر» (مرکزی برای زنان و دختران بی سرپناه در معرض لطمه اجتماعی ) برگزیده شد.


پانته آ بهرام در حاشیه مراسم افتتاح یازدهمین سرای جمعیت طلوع بی نشان ها با نام سرای گوهر (سه شنبه، ۳۰ آذر) ضمن اعلام این خبر در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی ایرنا اظهار داشت: من با این آرزو و رویا بعنوان سفیر به سرای گوهر آمدم که در حد توان تجربه هایم را با زنان و دختران اینجا در بین بگذارم. جوهره هنر در وجود همه هست و کسی که آشپزی و گلدوزی می کند هنرمند است. خیلی مهمست که هر انسانی از گوهر وجودش چطور استفاده می نماید. امیدوار هستم در کنار هم بتوانیم هنر بچه های این مرکز را رشد دهیم و از این طریق آنها را وارد اجتماع نماییم.
وی اضافه کرد: سال ها پیش بواسطه نقشی که بازی می کردم، متوجه شدم اعتیاد و کارتن خوابی چیست و زیر پوست این جامعه چه اتفاقاتی می افتد. موجب افتخارم است که در خدمت زنان و دختران لطمه دیده و در معرض لطمه باشم. هر حرکتی از یک نقطه صفری آغاز می شود. من در جمعیت طلوع بی نشان ها این شانس را دارم که روی نقطه صفر نیستم و قبلا از من دیگران زحمت های زیادی کشیده اند. من از میانه یک راه به مسیر پیوستم.

به جنبه های بین المللی سفیر بودن فکر می کنم
بهرام با بیان این نکته که به جنبه های بین المللی سفیر بودن فکر می کنم توضیح داد: تحقیقاتی انجام دادم که در کشورهای دیگر برای دختران در معرض لطمه چه اتفاقی می افتد. بعضی کشورها می کوشند سن خروج بچه ها از بهزیستی را به ۲۲ سال برسانند. در حقیقت چهار سال بیشتر بچه ها را نگه دارند. می خواهم ارتباطات بین المللی برقرار کنم و تجربه های دیگر کشورها را در سرای گوهر بیاورم. همین طور اگر لازم باشد بعنوان سفیر جایی بروم و بودجه ای را تامین کنم، حتما می روم.
سلامت روانی یک جامعه به سلامت مادران بستگی دارد
میترا حجار بازیگر فیلم های لاله، صورتی و آتش بس۲ که یکی دیگر از میهمانان این مراسم بود ضمن قدردانی از پانته آ بهرام اظهار داشت: جامعه سالم با زنان سالم ممکن می شود و سلامت روانی یک خانواده و جامعه به سلامت مادران بستگی دارد. هر کشوری که به لحاظ فرهنگی و تکنولوژی پیشرفته است زنان قدرتمندی دارد. در ایران هم زنان قدرتمندی داریم و باید دست به دست هم دهیم که شرایط مناسب را برای همه زنان و مادران فراهم نماییم.
اکبر رجبی، مدیرعامل جمعیت طلوع بی نشان نیز در بخش دیگری از مراسم هدف از انتخاب پانته آ بهرام بعنوان سفیر را ارتقای مشارکت مردم در پیش گیری از لطمه های اجتماعی خواند و گفت: سرای گوهر متعلق به دختران بالای ۱۸ سال است که از نعمت پدر و مادر محروم هستند. امیدوار هستم دختران سرای گوهر از آینده ای درخشان بهره مند شوند.

فرشته حسینی بازیگر فیلم هفت و نیم و سریال قورباغه یکی از دیگر از میهمانان این مراسم بود.
به گزارش جاوید شو به نقل از خبرگزاری ایرنا، سرای گوهر برای ۶۰ نفر از دختران سرپناهی را آماده و تجهیز کرده، تا با خیالی آسوده از لطمه های نداشتن سرپناه، خانواده و سرپرست مطمئن زندگی کنند.


1400/10/01
11:47:20
5.0 / 5
621
تگهای خبر: سلامت , فرهنگ , هنر , هنرمند
این پست جاوید شو را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
جاوید شو جاوید شو