نمایش های جشنواره تئاتر پنجمک اجرای عمومی می شوند

نمایش های جشنواره تئاتر پنجمک اجرای عمومی می شوند

جاوید شو: «مریم کاظمی» کارگردان تئاتر و مدیر جشنواره آموزشی تئاتر «پنجمک» از اجرای عمومی آثار این جشنواره در دی ماه آگاهی داد.


به گزارش جاوید شو به نقل از خبرگزاری ایرنا، مریم کاظمی کارگردان تئاتر و مدیر جشنواره آموزشی تئاتر پنجمک عنوان کرد: تابستان امسال جشنواره آموزشی تئاتر پنجمک با ۷ نمایش انجام شد که به سبب وضعیت قرمز همه گیری کرونا تصمیم گرفتیم کار جشنواره و برگزاری بخش هایی از برنامه آنرا تا شرایط بهتر متوقف نماییم. خوشبختانه بنظر می رسد از مرحله خطرناک این بیماری همه گیر عبور کرده ایم بدین سبب نمایش های جشنواره در قالب اجرای عمومی و بصورت محدود روی صحنه می روند.
کاظمی با اعلان اینکه در زمان برگزاری جشنواره امکان حضور تماشاگران و علاقه مندان تئاتر کودک و نوجوان در سالن اجرا وجود نداشت، اجرای عمومی را فرصتی باردیگر برای دیده شدن تلاش و زحمت هنرمندان کودک و نوجوان و رویارویی با تماشاگر عنوان نمود که یکی از اهداف جشنواره آموزشی تئاتر پنجمک بوده است.
کتاب نمایشنامه ها توسط نشر گیسا چاپ شده اند و در دی ماه رونمایی خواهند شد. از آنجائیکه نمایشنامه خوانی یک شیوه شناخته شده برای معرفی اثر نمایشی است و می تواند جنبه آموزشی جهت خوانش درست متن برای هنرجویان کودک و نوجوان داشته باشد، رونمایی هر کتاب با اجرای نمایشنامه خوانی آن اثر نیز همراه می شود.


وی افزود: روزهای پنجشنبه و جمعه طبق تعریف کلاس های آموزشی ویژه آماده سازی نمایش های پنجمک برای نمایشنامه خوانی و اجرای عمومی تمرین می نماییم.
بنا به اعلام جشنواره آموزشی تئاتر پنجمک، کاظمی درباره سالن اجرای عمومی این آثار اظهار داشت: طبق توافقات با پردیس تئاتر تهران و ایران مال، امیدوار هستم بتوانیم دی و بهمن نمایش ها را در این ۲ مجموعه تئاتری و سینمایی روی صحنه ببریم.
به گزارش جاوید شو به نقل از خبرگزاری ایرنا، اولین جشنواره آموزشی تئاتر پنجمک با ۷ نمایش پیتر پن، شاهزاده و گدا، هانسل و گرتل، پوستین زرین، بابا لنگ دراز، آرش کمانگیر و پری دریایی از ۷ تا ۱۷ مرداد ۱۴۰۰ اجرا شد. کارگردانی و نویسندگی هر ۷ اثر توسط مریم کاظمی انجام شده و بیش از ۳۰ تن از اعضای گروه تئاتر مستقل در بخش های مختلف تیم کارگردانی، مربیگری، طراحی، تبلیغات و روابط عمومی، بازیگری، امور فنی، موسیقی و... حضور داشتند.


منبع:

1400/09/28
12:21:52
5.0 / 5
632
این پست جاوید شو را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
جاوید شو جاوید شو