گیلان سرزمین دوستی بعد از در نوردیدن مرزها این دفعه در وطن

گیلان سرزمین دوستی بعد از در نوردیدن مرزها این دفعه در وطن

جاوید شو: ˮ گیلان سرزمین دوستی ˮ نمایشگاهی با 40 اثر از 12 عکاس گیلانی است که بعد از برگزاری در گرجستان و روسیه در آستانه شب چله به سرزمینش گیلان رسیده است و مجری و دبیر برگزاری این نمایشگاه باور دارد برگزاری آن پیوستی فرهنگی هنری برای ارتباط بین کشورهای ماورای قفقاز خواهد داشت.


به گزارش جاوید شو به نقل از خبرگزاری ایرنا، نادر معصومی، مجری و دبیر برگزاری نمایشگاه عکس " گیلان سرزمین دوستی " روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: این نمایشگاه در ادامه سلسله برنامه هایی است که از چندین سال پیش برای برگزاری در کشورهای حوزه ماورای قفقاز برنامه ریزی شده بود.
برگزاری نمایشگاه در آستارخان روسیه وی اظهار داشت: نمایشگاه مورد اشاره حاصل تور عکاسی دریامحور بود که اولین بار با عنوان کاسپین دریای دوستی ابتدا در کشور گرجستان برپا شد، امسال نیز در آستراخان روسیه با عنوان گیلان سرزمین دوستی برپا گردید.
به گفته مجری و دبیر برگزاری نمایشگاه گیلان سرزمین دوستی، طبق برنامه ریزی ۲۸ دی ماه این نمایشگاه با همین عنوان و در آستانه شب چله در پژوهشکده گیلان شناسی دانشگاه گیلان در رشت برپای می شود.
وی افزود: آثار عکاسان گیلانی در این نمایشگاه با محوریت و موضوع آئین های شادمانی اقوام در گیلان، میراث فرهنگی، جاذبه های طبیعت، صنایع دستی، اقوام و فرهنگ و هنر برای شناساندن ظرفیت های گیلان به نمایش در می آیند.


معصومی اضافه کرد: همه فعالیت ها و ارتباط بین کشورها می بایست با پیوست فرهنگی هنری صورت گیرد و این نمایشگاه با آثاری از رحیم صالحی، شروین شعبان زاده، سعید ممدوحی، انوش علی اصغری، مهرداد گرامی، امیر شکرگزار، دانیال شفیعی، الهه گل محمدی، زینب امانی، ملک خاتون نیک قلب، علی رفیع پور و نادر معصومی دارای پیوستی فرهنگی است و برای ارتباط مختلف بین کشورهای حاشیه کاسپین تلاش می کند و به دنبال ظرفیت سازی در راه اقتصاد هنر خواهد بود.


عکس اصلی درج شده در این خبر اثر الهه گل محمدی و ۲ عکس دیگر مربوط به آئین و طبیعت گیلان اثر امیر شکرگزار و نادر معصومی است.
نمایشگاه گیلان سرزمین دوستی بعد از برگزاری در کشورهای گرجستان، روسیه و سپس دی ماه ایران در کشور ارمنستان و در شهر ایروان برگزار می گردد.


منبع:

1400/09/25
11:44:51
5.0 / 5
496
این پست جاوید شو را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
جاوید شو جاوید شو