معاون فرهنگی اجتماعی فرماندهی كل انتظامی:

سینمای ایران حدودا خالی از حضور پلیس و سبک پلیسی است

سینمای ایران حدودا خالی از حضور پلیس و سبک پلیسی است

به گزارش جاوید شو معاون فرهنگی اجتماعی فرماندهی کل انتظامی جمهوری اسلامی ایران از آمادگی برای تعامل و همکاری با تهیه کنندگان در تولید فیلم های پلیسی آگاهی داد و اظهار داشت:  سینمای ایران حدودا خالی از حضور پلیس و سبک پلیسی است.


به گزارش جاوید شو به نقل از خبرگزاری ایرنا از پایگاه خبری پلیس، سردار مهدی حاجیان در دیدار صمیمی با تهیه کنندگان سینما و تلویزیون که در سالن فجر ستاد کل انتظامی برگزار شد، گفت: پلیس بخشی غیرقابل حذف از زندگی اجتماعی انسان ها است.
وی اشاره کرد: باتوجه به نقش سبک فیلم ها و تولیدات سینمایی پلیسی در جذب مخاطب و همین طور تاثیر آن بر جامعه هدف، نیاز است که سینماگران در تولیدات خود به این سبک بیش از پیش بپردازند.
سردار حاجیان اشاره کرد: توجه و سرمایه گذاری در این عرصه با وجود ظرفیت بالای موجود در آن می تواند ضمن جذب مخاطب، جای خالی فیلم های پلیسی را در جامعه و جشنواره های مختلف پر کند.
این مقام عالی انتظامی از آمادگی برای تعامل و همکاری با تهیه کنندگان و سرمایه گذاران در تولید فیلم های پلیسی آگاهی داد و اشاره کرد: باتوجه به جای خالی فیلم های پلیسی در سینما شبکه خانگی، تلویزیون و عدم کتمان تاثیر هنر و سینما بر ارتقاء احساس امنیت در جامعه و نیز مدیریت هنری هنجارهای اجتماعی، پلیس آمادگی خودرا برای همکاری با تهیه کنندگان و سرمایه گذاران هنری در این حوزه اعلام نموده و تاکید بر تولید فیلم های پلیسی با رویکرد ایجابی دارد.
تعامل پلیس و سینماگران
وی موسسه ناجی هنر را بعنوان بازوی اجرائی و ارتباطی معاونت اجتماعی در زمینه سینما مطرح و اضافه کرد: در این موسسه هر ساله تعداد بیشماری فیلمنامه در قالب؛ سینمایی، مجموعه تلویزیونی، فیلم کوتاه و مستند مطالعه می شود البته هر ساله باتوجه به رشد و رونق در این عرصه و ایجاد شرکت های نمایش خانگی به این آمار نیز افزوده می شود، البته همه این تلاش ها بر این مساله معطوف شده که با وجود حجم وسیعی از کار در اسرع وقت حداکثر همکاری با فعالان در این عرصه صورت گیرد.
معاون فرهنگی اجتماعی فرماندهی کل انتظامی اشاره کرد: ارائه خدمات انتظامی نظیر مشاوره فیلم نامه، کارشناسان انتظامی، هنروران، تجهیزات و ادوات و اماکن انتظامی به تعداد قابل توجهی از تولیدات که دارای سکانس های پلیسی هستند نشاندهنده اهمیت کاری است که ما بر عهده داریم.
سردار حاجیان اظهار داشت: سیاست امروزی معاونت فرهنگی - اجتماعی ناجا همکاری با حوزه هنر و رسانه است و بر این اساس قرار شد به همه گروههای فیلم سازی و فیلم نامه نویسان در زمینه نگارش فیلم های پلیسی و یا سکانس های پلیسی بصورت رایگان مشاوره داده شود.
وی تصریح کرد: اینجا هم تکرار و تاکید می کنم همه عزیزان می توانند هنگام نگارش سکانس های پلیسی از مشاوره کارشناسان انتظامی ما در زمینه سینما بهره مند شوند در تلاشیم در حوزه خدمات انتظامی بهترین امکانات را برای گروههای فیلم سازی فراهم نماییم.
سردار حاجیان از پلیس بعنوان نهاد متولی تامین امنیت و آرامش جامعه یاد کرد و اظهار داشت: پلیس، بخشی غیرقابل حذف از زندگی اجتماعی انسان ها است و حوزه سینمای پلیسی در انعکاس و انتقال خدمات پلیسی و ارتقای جایگاه اجتماعی آن نقش اساسی و انکارناپذیری دارد و از این جهت شما سینماگران در تامین امنیت و احساس امنیت عمومی شریک نهاد و سازمان خدمتگزار اتظامی جمهوری اسلامی هستید.
معاون فرهنگی اجتماعی فرماندهی کل انتظامی اشاره کرد: در هر حوزه ای که وجهه و جایگاه پلیس گرفتار خدشه شود موجب ایراد خسران به امنیت اجتماعی خواهد شد به این جهت در تهیه فیلم ها و سکانس های پلیسی لازم است به این مساله مهم توجه کافی شود.
ایجاد تسهیلات برای حضور صنعت سینما در کنار پلیس
این مقام ارشد انتظامی اشاره کرد: یکی از روش ها و راه های آشنایی سینماگران با ماموریت های پلیسی، ایجاد تسهیلات برای حضور صنعت سینما در کنار پلیس است بدین جهت این آمادگی وجود دارد تا تورهای بازدید مراکز و امکانات پلیسی از مرز تا مرکز برای حوزه سینما و هنر پیش بینی و اجرائی شود.
سردار حاجیان گفت: هدف ما ترسیم پلیس ایده آل در آینده است پلیس مدرن، هوشمند و امین در این راه نیاز به الگو سازی است و جامعه هنری کشور، به ویژه اهالی سینما می توانند کمک شایان توجهی به این امر کنند.
این مقام ارشد انتظامی اشاره کرد: پلیس ملجاء و مأمن مردم است و نباید این جایگاه و پشتیبان مردم گرفتار خدشه یا متزلزل شود البته در همه اقشار افرادی هستند که دارای مشکلاتی هستند اما از شما می خواهم در تولید آثار هنرمندانه خود این ظرافت و نکته بینی را همیشه مدنظر داشته باشید تا سبب افزایش احساس امنیت در جامعه شوید.
وی اضافه کرد: پیشنهاد می شود این جلسات بصورت فصلی و با تشکیل کارگروهایی در زیرمجموعه آن اجرا شود و با نگاه هنرمندانه شما عزیزان در کارگروه های تخصصی می توان خوراک های موضوعی جلسات بعدی را فراهم ساخت تا سرانجام به نتیجه دلخواه برسیم.
آمادگی پلیس برای ساخت فیلم و مجموعه های بلند مدت
سردار حاجیان اظهار داشت: برای ساخت فیلم و مجموعه های تلویزیونی بلندمدت حتی سه ساله آمادگی داریم به شرط آنکه طرح های ارائه شده برمبنای تحقیق و پژوهش انجام گرفته باشد.
در این جلسه که در فضایی صمیمی انجام شد تهیه کنندگان به ارائه پیشنهادات و انتقادات سازنده در جهت پیشبرد اهداف پلیس در زمینه سینما پرداختند.منبع:

1400/09/23
11:42:07
5.0 / 5
495
تگهای خبر: جشنواره , خدمات , شركت , صنعت
این پست جاوید شو را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
جاوید شو جاوید شو