معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت فرهنگ خبر داد:

تعامل ارشاد و تعاون برای حمایت هزار و ۳۰۰ میلیاردی از فعالان فرهنگی

تعامل ارشاد و تعاون برای حمایت هزار و ۳۰۰ میلیاردی از فعالان فرهنگی

به گزارش جاوید شو معاون توسعه مدیریت و منابع وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار داشت: با اشاره به ثبت درخواست فعالان و کارآفرینان فرهنگی، هنری و رسانه‏ ای بمنظور بهره مندی از تسهیلات، برای دریافت بیش از ‏هزار و 300 میلیارد تومان تسهیلات حمایتی و پشتیبانی از 90 هزار فرصت شغلی با وزارت تعاون، در تعامل مستمر هستیم.


به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سیدمحمود اسلامی با اشاره به تأثیرات همه‏ گیری کرونا و محدودیت ‏های ناشی از آن بر کسب و کارهای بخش فرهنگ، هنر و رسانه ابراز امیدواری کرد، حمایت ‏های مستقیم و غیرمستقیم دولت سیزدهم، نگرانی ‏ها درباره بحران‏ های به وجود آمده در عرصه اقتصاد فرهنگ و هنر را کم کند.

موافقت با امهال بازپرداخت اقساط تسهیلات بانکی اعطایی به کسب و کارهای فرهنگی و هنری
مسوول بهبود محیط کسب وکار وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اشاره کرد: در امتداد اجرای تدابیر اتخاذ شده و نیز مفاد بسته حمایتی هنرمندان و فعالان فرهنگی و رسانه‏ ای، به درخواست محمد مهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، ستاد ملی مدیریت کرونا در تاریخ ششم آذرماه جاری با تمدید مهلت ثبت درخواست و پرداخت تسهیلات به صاحبان کسب و کارهای فرهنگی، هنری و رسانه‏ ای لطمه دیده در بحران کرونا، بوسیله سامانه کارا و امهال بازپرداخت اقساط تسهیلات بانکی اعطایی به این کسب وکارها (اعم از تسهیلات کرونائی، صندوق کارآفرینی امید و... ) موافقت نمود.
معاون توسعه مدیریت و منابع وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اضافه کرد: مصوبات این ستاد از طرف نظام بانکی کشور لازم‏ الاجراست و پیگیری ‏های لازم برای تسهیل این امور حمایتی نیز در دستور کار این معاونت قرار دارد.

۹۰ هزار میلیاردریال برآورد اولیه خسارت کرونا به کسب و کارهای فرهنگی و هنری
اسلامی اشاره کرد: دفتر توسعه اقتصاد فرهنگ و هنر معاونت توسعه مدیریت و منابع، درحال برآورد میزان خسارت وارده بر کسب و کارهای بخش فرهنگ، هنر و رسانه در نیمه اول امسال با هدف بهبود رویکرد های حمایتی وزارتخانه است و نتایج آن نیز به زودی منتشر خواهد شد.
معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار داشت: برمبنای برآوردهای اولیه، فعالان اقتصادی و صاحبان کسب­ و کارهای فرهنگی، هنری و رسانه ای کشور، سال قبل متحمل خسارتی افزون بر ۹۰ هزار میلیاردریال در بحران همه ‏گیری کرونا شده‏ اند.
بر اساس این برآوردها در بین سه رسته‏‏ فرهنگی، هنری و رسانه ای، بیشترین میزان خسارت بر کسب و کارهای هنری وارد شده است و بعد از آن این کسب­ و کارهای رسانه ای‏، متحمل بیشترین خسارت شده ‏اند.


تدوین شیوه های مختلف حمایتی از کسب و کارهای فرهنگی و هنری
وی اضافه کرد: باتوجه به ثبت درخواست فعالان و کارآفرینان فرهنگی، هنری و رسانه ‏ای برای دریافت بیش از ‏هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان تسهیلات حمایتی و پشتیبانی از بیش از ۹۰ هزار فرصت شغلی با وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در تعامل مستمر هستیم.
اسلامی اشاره کرد: افزون بر این، دیگر شیوه‏ های حمایتی برمبنای مفاد بسته حمایتی تدوین شده نیز برای رونق و بهبود محیط کسب و کارهای فرهنگی و خلاق در دست پیگیری و اقدام است.

وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مصمم به حمایت همه جانبه از اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه
به گزارش جاوید شو به نقل از خبرگزاری ایرنا، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با بروز و ظهور همه گیری بیماری کرونا از همان ایام تعطیلی کسب و کارهای فرهنگی و هنری با جدیت پیگیر مطالبات اهالی فرهنگ و هنر و رسانه بوده و تمام تلاش خودرا بکار بست تا در اسرع وقت همزمان با ایام کرونائی اقدامات لازم دراین زمینه به عمل آید و مشکلات این قشر تا حد زیادی مرتفع شود.
همچنین وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در این دوره در دولت سیزدهم بطور یقین از هیچ تلاش و کوششی برای کمک و حمایت به اهالی فرهنگ، هنر و رسانه خصوصاً در روزهای خاص کرونائی دریغ نکرده و همچنان در کنار همه این اقشار بابصیرت و تلاشگر است.
تمام تلاش مجموعه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خصوصاً در این دوره در دولت سیزدهم این است که در این ایام بحرانی بروز و شیوع کرونا، کسب و کارهای فرهنگی و هنری گرفتار مشکل نشده و با حمایت و کمک دولت و مسئولان چرخه این حوزه نیز همچنان درحال گردش و حرکت باشد.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی همین طور با مجموعه اقدامات صورت گرفته و درحال اقدام و دستور کار، مصمم است تا حداکثر امکانات شامل دریافت تسهیلات را در اسرع وقت در اختیار اهالی کسب و کارهای فرهنگی، هنری و رسانه ای قرار دهد بدین جهت در راه رسیدن به این مهم از هیچ تلاشی دریغ نخواهند کرد.


منبع:

1400/09/18
12:50:22
5.0 / 5
478
این پست جاوید شو را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
جاوید شو جاوید شو