معاون فناوری و نوآوری وزیر علوم مطرح كرد

هفته پژوهش بهترین بستر گسترش گفتمان فناوری

هفته پژوهش بهترین بستر گسترش گفتمان فناوری

معاون فناوری و نوآوری وزیر علوم، تحقیقات و فناوری اظهار داشت: باید گفتمان فناوری را در کشور گسترش دهیم و هفته پژوهش و فناوری بهترین بستر برای این مهم می باشد.


به گزارش جاوید شو به نقل از ایسنا، دکتر علی خیرالدین در اجلاس معاونان پژوهش و فناوری دانشگاه ها، پژوهشگاه ها، موسسات آموزش عالی و پارک های علم و فناوری که با محوریت «تبیین برنامه های هفته پژوهش و فناوری ۱۴۰۰» در سالن شهدای جهاد علمی وزارت علوم برگزار شد، اظهار داشت: از سال ۱۳۸۳ که بحث تغییر نام وزارت علوم صورت گرفت وظایف بسیار زیادی به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری محول شده بخصوص در حوزه فناوری.
وی ادامه داد: خوشبختانه با پیگیری دکتر زلفی گل وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و هماهنگی های صورت گرفته، معاونت فناوری و نوآوری شکل گرفت.
معاون فناوری و نوآوری وزیر علوم با اشاره به اینکه بحث های پژوهش بنیادی و تبدیل ایده به محصول برعهده این وزارت خانه است، خاطرنشان کرد: در بخش خلق نوآوری و فناوری باید فعالیتهای بیشتری صورت گیرد.
دکتر خیرالدین بر لزوم توجه به بحث کارآفرینی در دانشگاه ها تاکید و پیشنهاد ایجاد مرکز کاریابی و ایجاد مدرسه اشتغال در دانشگاه ها را هم عرضه کرد.
وی ادامه داد: تحقیقات بنیادی بسیار مهم هستند البته همه تحقیقات بنیادی نیستند؛ بخشی باید توسعه ای و نیاز محور باشند.
به نفل از وزارت علوم، به قول معاون فناوری و نوآوری وزارت علوم، باید گفتمان فناوری را در کشور گسترش دهیم و هفته پژوهش و فناوری بهترین بستر برای این مهم می باشد.
ایشان در ادامه سخنان خود بیان نمود: وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اتاق فکر دولت می باشد. ۱۶ اتاق فکر در وزارت علوم بوجود آمده و پیشنهاد می دهم این اتاق های فکر در دانشگاه ها هم شکل گیرد.1400/09/10
11:42:19
5.0 / 5
661
تگهای خبر: برنامه
این پست جاوید شو را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
جاوید شو جاوید شو