با حضور فرمانده نیروی دریایی مردان آب، مردان آهن رونمایی گردید

با حضور فرمانده نیروی دریایی مردان آب، مردان آهن رونمایی گردید

جاوید شو: کتاب «مردان آب، مردان آهن» شامل خاطرات تکاوران اردبیلی نیروی دریایی ارتش نوشته شاهد مجتهدزاده اردبیلی شب خاطره با حضور شهرام ایرانی فرمانده نیروی دریایی، تعدادی از فرماندهان و پیشکسوتان این نیرو، خانواده های معزز شهدای نیروی دریایی رونمایی گردید.


به گزارش جاوید شو به نقل از ایرنا از روابط عمومی انتشارات سوره مهر، هم زمان با برگزاری سیصدوسی اُمین شب خاطره، این کتاب در سالن سوره حوزه هنری رونمایی گردید.
دراین مراسم، امیر شهرام ایرانی، فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دوران دفاع مقدس خصوصاً شهدای نیروی دریایی ارتش اظهار داشت: نیروی دریایی در امتداد انجام رسالتش بعد از شروع جنگ تحمیلی عراق مقابل ایران، در کمترین زمان ممکن یک دست دشمن را در دریا قطع کرد تا دشمن نتواند عرض اندام کند.
او تصریح کرد: دشمنان قسم خورده ایران اسلامی در امتداد حمایت همه جانبه از رژیم بعث عراق در جنگ تحمیلی، شناورهایی برای دشمن بعثی ساخته بودند اما دلاوران نیروی دریایی ارتش با از بین توان نیروی دریایی ارتش رژیم بعث عراق موجب شدند این شناورها حتی به دریای سرخ هم نرسند چه رسد به این که از تنگه هرمز عبور کنند و یا با نیروی دریایی ایران روبرو شوند.
امیر ایرانی افزود: نیروی دریایی ارتش امروزه هم در امتداد انجام وظایفش در دفاع از تمامیت ارضی ایران، همان مسیر دوران دفاع مقدس را دنبال می کند و از شاهرگ های اقتصادی کشور دفاع می کند و در این راستا هفتاد و نهمین ناوگروه نیروی دریایی راهبردی ارتش در دریاها درحال اسکورت کشتی های تجاری و نفتکش های کشورمان است تا هدف مثلت شوم دشمنان یعنی «تحریم، تهدید و توطئه» دشمنان را ناکام کند.
پیام تک تک ایرانی ها، تلاش در امتداد صلح دوستی است و آسایش همه مردم با اولویت مردم ایران اسلامی است.
در ادامه مراسم، امیر دریادار دوم عرشه ناصر سرنوشت راوی کتاب باد سرخ و ناخدایکم تکاور سلیمان محبوبی راوی کتاب درست یک پا روی زمین خاطراتی از دوران جنگ تحمیلی و مقاومت ۳۵ روزه در خرمشهر را روایت کردند که مورد توجه و تحسین حاضران قرار گرفت.

کتاب مردان آب، مردان آهن شامل مصاحبه هایی است که شاهد مجتهدزاده اردبیلی مؤلف کتاب، با ۱۱ تن از تکاوران اردبیلی نیروی دریایی ارتش، همچون ناخدا یکم بازنشسته هوشنگ صمدی کلخوران، ناخدا احد مردآزاد، ناوسروان موسی قربانی، ناوسروان حمید خدابخش، رحمت حسن زاده، علی یزدان خواه، علی ابراهیمی نیاری، حیدر حاجعلی زاده نیاری، جعفر رحمانی، فرهنگ آذین و شادروان جابر چاوشلو که با فرماندهی ناخدا صمدی در فتح خرمشهر نقش داشتند، انجام داده است.

نویسنده در بخش شهدا نیز خاطرات هم رزمان و خانواده شهدای گرانقدر دریادار دوم شهید عسگر محتاج، جاویدالاثر دریادار دوم کاظم نظافت، جاویدالاثر ناوسروان حسن اعتباریان، جاویدالاثر ناوسروان منوچهر عباسی، ناوسروان غلامحسین ملک پور و ناوسروان مشیت الله معصومی را به نگارش درآورده است.

کتاب مردان آب، مردان آهن خاطرات تکاوران و شهدای نیروی دریایی استان اردبیل با مقدمه «ناخدا یکم بازنشسته هوشنگ صمدی کلخوران» است که توسط حوزه هنری اردبیل تولید شده و از طرف انتشارات سوره مهر، در ۱۵۲ صفحه و قطع رقعی در سال ۱۴۰۰ چاپ شده است.

این شب خاطره میزبان روایت رزم نیروی دریایی ارتش بود. در این شب خاطره که با حضور امیر شهرام ایرانی فرمانده نیروی دریایی ارتش برگزار شد، امیر ناصر سرنوشت و جناب سلیمان محبوبی از شجاعت و دلاوری های ارتشیان روایت گری کردند.

در آخر این مراسم از خانواده های چند نفر از شهیدان نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران تقدیر گردید.


منبع:

1400/09/04
20:59:12
5.0 / 5
880
این پست جاوید شو را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
جاوید شو جاوید شو