اخطار مخابرات درباره تماس با شماره های ناشناس بین المللی

اخطار مخابرات درباره تماس با شماره های ناشناس بین المللی

به گزارش جاوید شو مدیرکل ارتباطات و امور بین الملل شرکت مخابرات ایران اظهار داشت: مشترکان در صورت تماس ناشناس بین المللی، تماس باردیگر با آن شماره برقرار نکنند، به دلیل این که تماس با شماره مسابقات در شبکه های ماهواره ای و ناشناس بین المللی باعث صدور قبض های با مبالغ نامتعارف است.


به گزارش جاوید شو به نقل از ایسنا، تعداد زیادی از مشترکان تلفن عادت دارند بعد از هر تماس ناموفق، مبادرت به برقراری تماس با فرد تماس گیرنده کنند؛ در سالهای گذشته مشکلی با نام «Wangiri Fraud» یا «Wangiri Scam» برای اپراتورها به وجود آمده است که در آن مهاجم یک سری شماره های ویژه یا پرمیوم (premium) تهیه و از آنها به صورت رندوم به شماره های سراسر دنیا تماس هایی را برقرار و بلافاصله قطع می کند تا یک تماس از دست رفته (Missed Call) در گوشی قربانی مشاهده شود.
در صورتیکه قربانی به برقراری تماس مجدد (Call Back) با مهاجم اقدام نماید، یک پیام ضبط شده برای وی پخش شده و بدون این که فرد متوجه باشد درگیر قبوض بالا می شود؛ اغلب مهاجمان تلاش می کنند با طرح موضوعات جذاب مانند برنده شدن مشتری در لاتاری و غیره قربانی را جهت صحبت بیش تر ترغیب و هزینه بیش تری را به وی تحمیل کنند.
به علت آن که این تماس ها از سرشماره های بین المللی برقرار می شود، بمحض تماس هزینه های سنگینی به مشترک ایرانی تحمیل می شود. در سالهای گذشته، این نوع کلاهبرداری مرسوم شده و در برهه های مختلف زمانی کاربران را گرفتار مشکل می کند.
در این راستا محمدرضا بیدخام در گفت وگویی تلویزیونی اظهار نمود: این تماس ها به دلیل این که از سرشماره بین المللی و با منشا نامشخص برقرار می شود، هزینه سنگینی برای مشترکین حتی گاها تا مبلغ ۳۰۰ میلیون تومان به دنبال خواهد داشت.
مدیرکل ارتباطات و امور بین الملل شرکت مخابرات ایران با تاکید مجدد بر عدم تماس مجدد با این شماره ها اظهار داشت: مشتریان لازم است درصورت مشاهده تماس از دست رفته (missed call) به کدهای تماس در زمان تماس دقت کرده و در صورتیکه در زمان تماس روی صفحه گوشی به جز کدهای ۰۰۹۸ یا ۹۸+، کد دیگری شماره گیری شد، بلافاصله تماس را قطع کرده و شماره را بررسی نمایند.
وی ادامه داد: مشترکان در صورت تمایل و عدم احتیاج به تماس بین المللی می توانند برای پیشگیری از مشکل یاد شده با رفتن به بخش مخابرات من در پرتال شرکت مخابرات ایران به نشانی www.tci.ir نسبت به بستن صفر دوم، اقدام نموده یا بدین منظور به مراکز مخابراتی منطقه خود رجوع کنند.
منبع:

1400/09/03
14:23:17
5.0 / 5
654
تگهای خبر: شركت
این پست جاوید شو را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
جاوید شو جاوید شو