اخبار موسیقی در هفته ای كه گذشت؛

بازار موسیقی، دلتنگی محمد اصفهانی را شنید

بازار موسیقی، دلتنگی محمد اصفهانی را شنید

جاوید شو: بازار موسیقی در هفته میانی پاییز 1400 با انتشار قطعه «دلتنگی» از محمد اصفهانی و «داغ دوستی» وحید تاج شنیدنی شد و تولد جدید گروه موسیقی «افرا» هم حال و هوای دیگری به آن داد.


به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، بازار موسیقی در میانه های پاییز ۱۴۰۰ و در هفته ای که گذشت با اخبار خوشی برای مخاطبان خود همراه بود که در ادامه به تعدادی از خبرهای موسیقیِ هفته ای که گذشت، اشاره می شود.
دلتنگی محمد اصفهانی منتشر شد
روز چهارشنبه ۱۹ آبان ماه، قطعه دلتنگی کاری مشترک از محمد اصفهانی، خواننده پاپ و بابک زرین، آهنگساز منتشر گردید. علی ایلیا، این قطعه را سرود و بابک زرین، موسیقی آنرا ساخته است.
انتشار کجایی از سالار عقیلی
سالار عقیلی، خواننده سنتی ابتدای هفته ای که گذشت در حساب کاربری اینستاگرام خود از انتشار قطعه کجایی آگاهی داد. ترانه این اثر را مریم قاضی سروده و آهنگ و تنظیم با اسماعیلی خانی بود.


از هر دو جهان، آلبوم موسیقی شد
در هفته جاری، آلبوم موسیقی از هر دو جهان، ساخته سهیل فقیه نصیری و بصیر فقیه نصیری در ژانر موسیقی تلفیقی پیش روی مخاطبان قرار گرفت. این اثر، عنوان یکی از تازه ترین آلبوم های انتشار یافته در بازار موسیقی است که به آهنگسازی و خوانندگی برادران فقیه نصیری در دسترس شنوندگان قرار گرفت.
این آلبوم بر پایه نگرش عرفان ایرانی به زندگی است. نگرشی که ترکیبی از یادآوری گذرایی و ناپایداری زندگی و توجه دادن به جهان ماندگار مهر و معنویت است.
انتشار موسیقی متن فیلم پوست
موسیقی متن فیلم پوست اثری از بهمن و بهرام ارک، برنده سیمرغ بلورین بهترین موسیقی از سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر هم زمان با اکران این فیلم و اواسط هفته گذشته منتشر گردید.


موسیقی این فیلم که بامداد افشار آن را ساخت، تجربه ای از تلفیق افسانه های ایرانی با موسیقی شمنی، موسیقی ترکمن، و ساز و آواز عاشیق ولی عبدی است.
تولد گروه جدید موسیقایی افرا
در هفته ای که گذشت، یک گروه جدید موسیقی به نام افرا متولد شد. سرپرستی این گروه بر عهده حسین بهروزی نیا است که روی اشاعه موسیقی ایرانی با هدف آثار مختلف صوتی و زنده تمرکز دارد. فعالیت این گروه شامل قطعات با کلام و بی کلام می شود. بهروزی نیا تجربه چند ساله کنسرت در جشنواره های کشورهای مختلف است.


این گروه بتازگی از انتشار اولین قطعه خود عنوان نارون آگاهی داده اند. این اثر بی کلام و در آواز اصفهان است.
داغ دوستی از تاج منتشر شد
وحید تاج، خواننده سنتی کشورمان بتازگی از انتشار قطعه جدید خود با نام داغ دوستی خبر داد. این اثر جدید تاج با شعری از سعدی شیرازی در دسترس مخاطبان قرار گرفت. آهنگساز این اثر پوریا سلیمانی است.۱۳۵۲منبع:

1400/08/20
13:42:20
5.0 / 5
877
تگهای خبر: جشنواره , فرهنگ
این پست جاوید شو را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
جاوید شو جاوید شو