نمایشگاه آثار هنرواره ملی طراحی پوستر به سوی خدا افتتاح شد؛

توان هدایتی و آموزشی هنر لایتناهی است

توان هدایتی و آموزشی هنر لایتناهی است

به گزارش جاوید شو مدیر امور آموزش و پژوهش ستاد اقامه نماز کشور اظهار داشت: هنر می تواند مخاطب را بدون نیاز به دانستن زبان گویشی خاصی با خود درون دنیایی مملو از معارف الهی غرق کند.به گزارش جاوید شو به نقل از ایرنا از روابط عمومی حوزه هنری، نمایشگاه آثار هنرواره ملی طراحی پوستر «به سوی خدا» در گالری ابوالفضل عالی راه اندازی شد. این نمایشگاه در امتداد تبلیغ و ترویج نماز از طرف حوزه هنری استان اردبیل با همکاری ستاد اقامه نماز این استان و همراهی حوزه هنری مرکز برپا شد.
نمایشگاه «به سوی خدا» گویای مطالب سازنده ای در زمینه نماز است
علی محمد متوسلی مدیر امور آموزش و پژوهش ستاد اقامه نماز کشور در بازدید از این نمایشگاه اظهار داشت: خداوند نخستین و بهترین هنرمند تمام هستی عالم است. همین طور آیات قرآن نیز به زیبایی و با هنرمندی نازل و تدوین شده است و با هنر و سبک زیبا و جذاب به سمع و نظر مخاطب می رسد.
متوسلی اضافه کرد: زبان هنر زبان بین المللی است و آثار این نمایشگاه نیز هر کدام گویای مطالب سازنده ای در زمینه نماز است، چونکه مخاطب با تماشای هر یک از این آثار هزاران فکر و اندیشه پیرامون نماز از خاطرش می گذرد. چنین است که هنر می تواند مخاطب را بدون نیاز به دانستن زبان گویشی خاصی با خود درون دنیایی مملو از معارف الهی غرق کند.
مدیر امور آموزش و پژوهش ستاد اقامه نماز کشور در آخر اظهار داشت: اقامه نماز به مفهوم نماز خواندن نیست، هر آنچه در برگزاری نماز ما را یاری کند، جزئی از اقامه نماز و تبلیغ و ترویج آنست، همانند نمایشگاهی که امروز حوزه هنری افتتاح کرده است.
هنر یکی از بهترین شیوه های تبلیغ است
الله شکر عبدی، مدیر ستاد اقامه نماز استان اردبیل در آیین افتتاحیه این نمایشگاه اظهار داشت: یکی از بهترین شیوه های تبلیغ، هنر است که ستاد اقامه نماز اردبیل با همکاری حوزه هنری مبادرت به بهره مندی از این ظرفیت کرده و چنین نمایشگاهی را برپا کرده است.
عبدی در مورد به نمایش گذاشتن آثار این نمایشگاه بیان کرد: در نظر داریم تا با همکاری و هماهنگی حوزه هنری این آثار را در مساجد، برگزاری نماز جمعه و فضاهای شهری به نمایش گذاریم.
مدیر ستاد اقامه نماز استان اردبیل اضافه کرد: ۲۳۳ اثر فاخر و بهادار از کل کشور به دبیرخانه این هنرواره ارسال شده بود که از مجموع این آثار ۳۰ اثر بعنوان آثار برتر انتخاب و در نمایشگاه به معرض دید عموم گذاشته می شود.
۷۰ هنرمند در هنرواره ملی طراحی پوستر «به سوی خدا» شرکت کردند
حسین آزاد مسئول واحد هنرهای تجسمی حوزه هنری استان اردبیل در مورد این نمایشگاه اظهار داشت: نمایشگاه آثار هنرواره ملی طراحی پوستر «به سوی خدا» با موضوع نماز برگزار شده است. این نمایشگاه که امروز ۱۷ آبان ماه در گالری ابوالفضل عالی حوزه هنری مرکز افتتاح شد، حاصل هنرواره ای است که خردادماه سال جاری با داوری علی وزیریان، حجت مجرد و حسین آزاد بصورت کشوری انجام شد.
مسئول واحد هنرهای تجسمی حوزه هنری استان اردبیل افزود: ۷۰ هنرمند در این رویداد شرکت کردند که در مجموع بیش از ۲۰۰ اثر به دست دبیرخانه جشنواره رسید و در نهایت ۳۰ اثر بعنوان آثار برگزیده انتخاب شدند.
آزاد اضافه کرد: این نمایشگاه با رعایت شیوه نامه های بهداشتی و دستورالعمل های ستاد مبارزه با کرونا، ۱۸ تا ۲۶ آبان ماه در گالری ابوالفضل عالی حوزه هنری، واقع در خیابان سمیه، نرسیده به حافظ، همه روزه به جزء روزهای تعطیل از ساعت ۹ تا ۱۸ میزبان مخاطبان خود خواهد بود.
نمایشگاه آثار هنرواره ملی طراحی پوستر «به سوی خدا»، ۱۸ تا ۲۶ آبان ماه در گالری ابوالفضل عالی حوزه هنری به آدرس خیابان سمیه، نرسیده به حافظ، همه روزه به جزء روزهای تعطیل از ساعت ۹ تا ۱۸ میزبان مخاطبان خود خواهد بود.


منبع:

1400/08/18
11:25:41
5.0 / 5
877
این پست جاوید شو را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
جاوید شو جاوید شو