۴۰ قصه گو در میان الملل جشنواره قصه گویی

۴۰ قصه گو در میان الملل جشنواره قصه گویی

جاوید شو: 40 قصه گو به بخش بین الملل بیست وسومین جشنواره بین المللی قصه گویی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان راه یافتند. گردهمایی هنری استیژ 2022، فراخوان دیگری برای هنرمندان منتشر نموده است.


به گزارش عصر دوشنبه گروه فرهنگی ایرنا از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل کانون، هیأت داوران مقدماتی بخش بین الملل جشنواره قصه گویی متشکل از احسان رضایی، نویسنده، مدرس نویسندگی و روزنامه نگاری و داور جایزه های داستان نویسی، اعظم قاسمی فلاورجانی، مدرس دوره های ادبیات، داور جشنواره های قصه گویی و مدیر دپارتمان قصه در سرزمین قصه های کهن و بهاره جهاندوست، مسئول کمیته بین الملل جشنواره قصه گویی و قصه گوی بین المللی، از میان ۱۵۰ شرکت کننده ایرانی و خارجی، ۴۰ قصه گو را برای اجرای پایانی در این بخش انتخاب کردند و ۲۱ قصه گوی خارجی و ۱۹ قصه گوی ایرانی در بخش بین الملل جشنواره قصه گویی به رقابت می پردازند.
اوشا ونکاترامان، دیواکی بهوجانگ گجره، مِهِر گِهی، نیاتی وایدیامهتا، شالینی باجاج و هِما سوبرامانیان هر پنج قصه گو از کشور هند، مارسلا سابیو از آرژانتین، نور اظهر ایشاک از مالزی، شاینا جونز از غرب آفریقا، پاتریک مُهر از سوئیس، بئاریس کوئینتانا واله از کوبا، راکوئل لوپز از اسپانیا، ورونیکا آنتی پولو از فیلیپین-کانادا، روبن کوربت از مکزیک، بالتسی تساتسی از آفریقای جنوبی، آرگین کوبین از ترکیه، احمد راشدی از عمان، رایده قرمازی از تونس، پائولا بالبی از ایتالیا، بونی فاسه اوفوگو از غرب آفریقا و حیتام شکری از مصر، قصه گویان خارجی راه یافته به بخش بین الملل جشنواره قصه گویی هستند.
همچنین کیمیا یعقوبی گودرزی، فرزانه صادقی، مهدی محمدیان و بهناز مهدیخواه هر چهار نفر از تهران، مرضیه پولادی باغبادرانی، مصطفی جعفری خوزانی و مریم سامی هر سه از اصفهان، محسن ساجدی فر، داود ریحانی و غلامرضا جهانپا هر سه از خراسان رضوی، طاهره اصفهانی از کردستان، فریده محمودی از مرکزی، فاطمه محمودی از آذربایجان شرقی، لیلا ابراهیمی از قزوین، زهرا اتحادی از یزد، افسانه بازیار از آذربایجان غربی، سوسن حیاتی و قمر غلامیان هر دو از بوشهر و آسیه رحمتی از خوزستان، ۱۹ قصه گوی ایرانی هستند که به بخش بین الملل راه پیدا کرده اند.
مرحله پایانی بیست وسومین جشنواره بین المللی قصه گویی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان همزمان با شب یلدا برگزار می گردد.


پیشنهادهایتان را به گردهمایی جهانی اسیتژ ارائه دهید
گردهمایی هنری استیژ ۲۰۲۲، فراخوان دیگری را بمنظور دریافت پیشنهادهایی برای برگزاری کارگاه های آموزشی، سمینارها، سخنرانی ها، میزگردها و برنامه های مشابه حرفه ای منتشر نموده است.
این فراخوان در ایران از طرف مرکز ملی اسیتژ ایران (سازمان بین المللی تئاتر برای کودکان و نوجوانان) منتشرشده و مخاطب آن تمامی دست اندرکاران هنرهای نمایشی، مدیران و پژوهشگران از همه کشورها همین طور بازیگران همه گونه ها و تکنیک ها، کارگردانان تئاتر، موسیقی دانان، طراحان صحنه، نمایشنامه نویسان، دانشگاهیان هنرهای نمایشی، مربیان و معلمان هنر، منتقدان تئاتر، روزنامه نگاران هنری و... هستند.
قبل از این فراخوان اصلی این رویداد بین المللی از طرف استیژ ایران منتشر بوده بود که در آن علاقه مندان به هنرهای نمایشی به شرکت در «پروژه نسل بعدی»، دعوت شده بودند، رویدادی که از طرف سازمان بین المللی تئاتر برای کودک و نوجوان (اسیتژ) با همکاری دوسالانه Bibu سوئد برگزار می گردد و مقرر است در آن برخی از دست اندرکاران و علاقه مندان به هنرهای نمایشی از سراسر جهان به تبادل تجربه بپردازند.
حالا زمان شرکت در آن رویداد به انتها رسیده اما دست اندرکاران، فراخوان دیگری برای جمع آوری پیشنهادهایی بمنظور برگزاری کارگاه های آموزشی، سمینارها، سخنرانی ها، میزگردها و برنامه های مشابه حرفه ای ارائه کرده و تاکید کرده اند که این فراخوان برای اجراهای نمایشی نیست.
برگزارکنندگان این رویداد به دنبال این هستند که این پیشنهادها برمبنای اهداف جهانی سازمان ملل متحد برای توسعه پایدار از طرف همه کشورها در جهان، ارائه شود تا بتوان با بهره گیری از آن پایداری اجتماعی، اقتصادی و زیست محیطی را در حوزه هنرهای نمایشی بررسی و برانگیخته کرد.
بر طبق این فراخوان علاقه مندان می توانند برای ثبت نام در این رویداد فرم و مدارک مورد نیاز را از سایت کانون به آدرس www.kanoonnews.ir دریافت و درنهایت تا روز ۲۹ آبان ۱۴۰۰ به آدرس assitej.intl@gmail ارسال نمایند.
همین طور شماره تلفن ۰۲۱۸۴۰۱۴ داخلی ۴۰۵ برای دریافت اطلاعات بیشتر در ایام کاری و ساعات اداری در اختیار متقاضیان قرار گرفته است.
یادآوری می شود این رویداد ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ به میزبانی سوئد برگزار می گردد.
مرکز ملی استیژ ایران زیرمجموعه کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان فعالیت می کند.
فرم ثبت نام ارائه پینشهادات در گردهمایی جهانی استیژ
فراخوان ارائه پینشهادات در گردهمایی جهانی استیژ ۲۰۲۲


منبع:

1400/08/17
21:15:57
5.0 / 5
984
این پست جاوید شو را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
لینک دوستان جاوید شو
جاوید شو جاوید شو