پایان بیست و ششمین جشنواره تئاتر استان تهران

پایان بیست و ششمین جشنواره تئاتر استان تهران

جاوید شو: بیست و ششمین جشنواره تئاتر استان تهران شامگاه امروز (یکشنبه) با معرفی نفرات و گروههای برتر در تالار محراب تهران، پایان یافت.


به گزارش جاوید شو به نقل از خبرگزاری ایرنا، در این جشنواره که با حضور «محمود شالویی» سرپرست معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، «احد جاودانی» مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران، «قادر آشنا» مدیرکل هنرهای نمایشی، «میثم مرادی» معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران و شماری از هنرمندان شرکت داشتند، نفرات و گروههای برتر در بخش های مختلف هنری معرفی گشتند.
معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران در مراسم اختتامیه این جشنواره با تقدیر و تشکر از تمامی هنرمندان استان تهران، انجمن های هنرهای نمایشی و ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ها اظهار داشت: به سبب کرونا شاهد تعطیلی های زیادی بودیم اما با اینحال ۷۱ گروه نمایشی برای حضور در جشنواره اعلام آمادگی کردند و این جز با تلاش و همکاری هنرمندان عزیز که امری بی سابقه بود صورت نمی گرفت.
میثم مرادی با اعلان اینکه تعداد ۱۶ نمایش برای بخش رقابت و ۲ نمایش هم باتوجه به اولویت های فراخوان بمنظور بخش میهمان به رقابت پرداختند، اظهار داشت: امسال سه نمایش به دبیرخانه چهلمین جشنواره تئاتر فجر راه پیدا کرد.
در ادامه این جشنواره سرپرست معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، احیای آهنگ های انقلابی را یکی از برنامه هایی ذکر کرد که در دستور کار این وزارتخانه قرار گرفته است.
محمود شالویی اصرار کرد که سرودهای انقلابی طی سال ها به فراموشی سپرده شده است.
وی به برگزاری جشنواره های تئاتر پرداخت و با تاکید براینکه این جشنواره ها در عین سختی اما شیرین است، اظهار نمود: در این رویدادها گروه و عوامل خوبی دور هم جمع می شوند که قابلیت های بین المللی دارند.
شالویی با اعلان اینکه جریان هنری و نمایشی باید مفهومی شود، اضافه کرد: باید با متن نمایش ایرانی که بیان کننده اندیشه و فرهنگ خودمان است جلو برویم و از متن های ترجمه خودداری نماییم.
سرپرست معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه اصرار کرد که ما خود صاحب متونی هستیم که امروز نیاز جامعه است.
در بیست و ششمین جشنواره تئاتر استان تهران در بخش کارگردانی، محمد رفیعی کارگردان نمایش دیپلمات، لاله عباسی به کارگردانی محمد یزدی، صورت زخمی به کارگردانی پژمان کاشفی و مرگ موش به کارگردانی سارینا رزاق برتر شناخته شدند.
همچنین در بخش نمایشنامه نویسی هیات داوران جایزه متن را به نویسنده نمایشنامه مرز از حمید رضا اسد زاده از شهر قدس، سارینا رزاق نویسنده مرگ موش از شمیرانات و سامان ناصری نویسنده صورت زخمی از اسلامشهر اهدا کرد.
در این جشنواره همین طور طرح آرمین صالحی بعنوان طرح پوستر جشنواره امسال شناخته شد.
هیات داوران این جشنواره، جایزه بهترین بازیگر مرد را نیز به پژمان کاشفی از اسلامشهر بازیگر نمایش صورت زخمی، امیر علی علیزاده برای نمایش ۱۸ سالگی از قرچک و به بازیگر نمایش مرز امید اولیایی از شهر قدس اهدا کرد.
هیات داوران بیست و ششمین جشنواره تئاتر استان تهران، جایزه بهترین بازیگر زن را نیز به گروه بازیگران نمایش مرگ موش اهدا کرد.منبع:

1400/08/17
10:01:51
5.0 / 5
804
تگهای خبر: برنامه , جشنواره , شركت , فرهنگ
این پست جاوید شو را پسندیدید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
جاوید شو جاوید شو